PDA

Zobacz pełną wersję : Artio JoomSEF - błąd 404



mery_master
02-04-2008, 00:49
Witam,

mam dosyć poważny problem z komponentem Artio JoomSEF. Dokonałem jego aktualizacji - przez upgrade w menu komponentu. Mam teraz najnowszą wersję tj. 2.2.6. Jednak co się stało: odwiedziny na stronie spadły o połowę, i w najczęściej odwiedzanych stronach jest błąd 404... Jak sprawdziłem linki z innych stron do mojej, również wszystkie nie działają, co oznacza, że Artio zmienił coś w nazwach. Gdy wybiorę opcję "Przeglądaj błędy 404" to mam tam listę: 10 tys. podstron... Co zrobić, żeby wróciło wszystko do normy? Proszę pomoc:(

mery_master
02-04-2008, 18:18
Jednak walcząc z tym problemem dochodzę do nowych wniosków:
adresy zmieniły się już przed aktualizacją i mam przykład takiej zmiany:
nazwa_strony.pl/wyniki-zabawy-w-przyszlosc_2.html?Itemid=145
nazwa_strony.pl/wyniki-zabawy-w-przyszlosc.html?Itemid=142

Te adresy tak się zmieniły, jakieś 1,5 miesiąca temu, nie wiem czym to było spowodowane, jednak zmieniło ich się za dużo.
Teraz jak się wpisze zły adres to przenosi na stronę główną, a wcześniej pokazywał błąd 404.
Macie jakieś pomysły ?

kurtz
02-04-2008, 18:24
stasiowi joomsef generował błędy i jakieś chore ilości zapytań do BD w trakcie jednej sesji. może ten komponent nie jest do końa dopracowany ... stasiowi bruździł na 1.0.x

mery_master
02-04-2008, 19:55
stasiowi joomsef generował błędy i jakieś chore ilości zapytań do BD w trakcie jednej sesji. może ten komponent nie jest do końa dopracowany ... stasiowi bruździł na 1.0.x

A kto to Stasio?
Ma ktoś jakieś pomysły?

stasio
02-04-2008, 20:45
a o to Stanisław :)
u mnie pomogło zmienieni dżumli na 1.0.13 iso teraz baza pracuje poprawnie(j) nadal testuje kiedy zapytania sie zaczną... narazie jest lux....
co zauważyłem ze strona generowała sobie http://www.domena.pl/10.html http://www.domena.pl/11.html http://www.domena.pl/12.html nie dokońca to rozpracowałem ale myślę nad tym bo np odnośnik do takiej strony to na moje sejsa

index.php?option=com_frontpage&PHPSESSID=1c2b0ccee8d8611cd5342feb17383a4a&limit=17&limitstart=0&Itemid=1
ja mam jomsef v2.2.6 u nie poprawiło sie w oglądalnością i to znacznie nie moge narzekać na to... ale móje portale czerpią oglądalności z rss wiec agregaty teraz pokazują urle z nazwą i google lepiej tez indeksuje słowa kluczowe i adresy... dla przykładu, wcześniej artykuł o gilaniu kangurów po 100$ dziennie mial adres
index?fhdsafhd_********************232google4343zrozumia?content
i jesli agregat rss nie umieszczał nagłówków tylko tresc było dziwacznie... teraz słowa kluczowe występują w urlach agregatów

/gilanie_kangurow_po_100$_dziennie.html
i google lepiej to indeksuje bo przy wyszukiwaniu podaje ze znalazło w adresie
-----chyba to tylko teoria ale jakoś ruch sie zwiększył-------

może spróbuj usunąć jomsef i zainstalować nowego (nie wiem jak robiłes upgrade)
czy masz w adresie na końcu ?Itemid=142 bo ja tego nie rozumieałem i nie używam tej końcówki

mery_master
02-04-2008, 21:38
Dzięki za odpowiedź, a więc tak:

używam końcówek Itemid, gdyż jak je wyłączyłem to w niektórych sekcjach znikały mi moduł w pozycjach left i rgiht. Jednak też wolałbym z nich zrezygnować. Upgrade zrobiłem w menu komponentu...czy jak odinstaluje i zainstaluje nowego to nie zrobi się jeszcze gorzej?
Dla mnie zmiana adresów to spora strata, gdyż sporo serwisów linkuje do mnie, i teraz te linki nie działają, pojawia się 404 (ustawiłem jednak przekierowanie do strony głównej).

stasio
02-04-2008, 22:06
hmmmm
faktycznie problem , aj miałem linkowanie ale do starych adresów teraz zrobiłem sobie żeby stare tłumaczył na nowe
Co do znikania modułów to dziwna sprawa... ale jak zrezygnujesz z itemid to zrezygnujesz tez z adresów linkujących.... ostro ci sie na************************yło.... musiałbyś zroibić backup strony i spróbować w wersji 2.2.6 można recznie nabijać tytuły linków wiec jesli nie jest to za duzo roboty postaw sobie nowe jomsef i nadaj ręcznie adresy linkowane, nowe utworzą sie same...
jomsef ludzie narzekali na poprzednie wersje ze ma błędy moze 2.2.6 jest wolne od tego... (poza durnymi zapytaniem do bazy w 1.0.12)
po deisnalacji na pewno bedzie od nowa tworzył linki ale zobacz plik htacess (czy jak mu tam) on coś chyba ma wpływ na linkowanie...

kurtz
02-04-2008, 22:16
z tego co pamietam, każdy komponent friendly url''s ma w załączniku plik htaccess.txt dostosowany do komponentu - gotowy do przeniesienia na ftp i tam konwersji do pliku .htaccess

mery_master
02-04-2008, 22:40
z tego co pamietam, każdy komponent friendly url''s ma w załączniku plik htaccess.txt dostosowany do komponentu - gotowy do przeniesienia na ftp i tam konwersji do pliku .htaccess

Dokładnie, ale to nie w nim jest problem, gdyż podmieniałem go i zmieniałem w nim wpisy (zgodnie z różnymi poradami na forach).

stasio
02-04-2008, 22:41
no przesz ktoś co powie i dopowie cyk i mamy pomału gotowe rozwiązania

mery_master
02-04-2008, 22:51
kurde oby coś się udało, ile masz błędów 404, jak ja zrobie przeglądaj 404 w komponencie to mam liste ponad 10000 :(

stasio
02-04-2008, 23:27
szczerze powiem ci ze odłączyłem zliczanie błędnych stron żeby bazy nie dociążać... przekierowałem 404 na stronę z reklamami, jak miałem 1.0.12 i były durne zapytania do bazy nabiło mi 19000 wejsc ale juz licznik po 1.0.13 stoi i nie nabija więcej, strony linkowe z innych stron chodzą poprawnie nawet jak były z linkowane durnymi grfwhghwguthreugth?com_stsyys43243

mery_master
03-04-2008, 00:05
teraz ustawiłem all wg. tego: http://werteks.com/instalacja-i-konfiguracja-joomsef

ale też nie sądzę, żeby pomogło...:(

stasio
03-04-2008, 00:38
powiem ci ze zapodałeś temat do debaty...
Ja mam ustawione właśnie tak jak na tej stronie i sam nie wiem włączyłem rejestracje 404 i mam tylko 3 błędy i to raczej wina tych co podają strony testuje sobie wejścia z zewnętrznych urli i jest raczej dobrze... martwi mnie ze tworzy coś w styli domena.pl/1.html 2.html itd...
Na pewno zniknął problem z db1226 powodowane to było cachem w jomsef...
teraz powiem ci ze normalnie mnie zastanawia to wszystko... u mnie strony zwiększyły oglądalność ale czy na pewno ludzie trafiają tam gdzie chcą?