PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie znaki w FacileForms



Jac
12-04-2006, 02:25
Nie mogę znaleźć sposobu na pozbycie się "krzaków" w wyświetlaniu polskich znaków w FacileForms :( (wersja 1.4.4)
Czy ktoś uporał się z tym problemem i zna rozwiązanie :confused:

frico
12-04-2006, 12:17
A gdzie masz te krzaczki ?


Pozdrawiam
frico

Jac
12-04-2006, 15:07
Wszędzie tam, gdzie wpiszę polskie znaki.

Na Mambopl.net znalazłem takie oto rozwiązanie,
ale z wersją FaileForms 1.4.4 u mnie nie działa:

Gdyby ktoś miał problem z polskimi czcionkami w Facile Forms to rozwiązanie jest następujące:
trzeba znaleźć wszystkie pliki Facile Forms (w kat. components/com_facileforms i administrator/components/com_facileforms), w których występuje ciąg "iso-8859-2". Zamienić ten ciąg na "iso-8859-1". Dodatkowo trzeba dodać linie:

[code:1][/code:1]

w pliku "administrator/components/com_facileforms/facileforms.frame.php" około linii 68, przed znacznikiem

frico
13-04-2006, 09:21
Wszędzie tam, gdzie wpiszę polskie znaki.

Na prawdę nie bardzo Cię rozumię.
Przy standardowej instalacji zapis znaków jest poprawny !

Oto test:
Na stronie (http://testonly.frico.webd.pl/)masz formularz kontaktowy z FF.
A poniżej wynik zapisu do bazy danych.
Jak widzisz wszytko jest ok. Polskie znaki są w temacie maila (Rekord ID 10) i w treści (12).




Record information ID Viewed Exported Archived 8 no no no Form information ID Title Name 1 Contact form SampleContactForm

Submitted input values Record ID Element ID Title Name Type Value 10 3 Name cf_name Text ala śpół 11 5 Email cf_email Text xxx@op.pl 12 8 Message cf_message Textarea Test polish śółąćź


PS. Tabelka niestety nie wyszła, ale treść widać.

Rybik
13-04-2006, 09:33
Jak problemodawca nie wypisze linka do strony, wersji joomla, strony kodowej sajta, strony kodowej w bazie danych, templaka itp to sie bedziecie pol roku dogadywac :/