PDA

Zobacz pełną wersję : płatność za rejestrację



damiano99
02-04-2008, 00:55
Witam!
Szukam dodatku do joomla, który pozwoliłby się rejestrować użytkownikom po zrobieniu płatności (sms, paypal, może być współpracujące z platnosci.pl). Określałby również okres ważności konta (czyli rejestracja np. na 1, 3, 7 dni).
Pozdrawiam

kurtz
02-04-2008, 08:18
po co zakładasz temat na który odpowiedź otrzymałeś ?? i to jeszcze tak wyczerpujacą.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=17221

Proszę o zamknięcie tematu.

robdk
02-04-2008, 09:31
Witam
Pokusiłem się o napisanie takiego komponentu dla obsługi platnosci.pl
Komponent ten pozwala zarejestrować nowego użytkownika i odblokowanie go po sfinalizowaniu całej transakcji. Dla już zarejestrowanych a już nieaktywnych użytkowników pozwala przedłużyć ważność konta (czas definiowany w konfugu).
Mam też moduł do logowania (bo standartowy niestety nie może być) który sprawdza warunki i loguje lub nie w zależności od ważności konta...

Uprzedzam, że rozwiązania nie do końca sprawdzone (transakcje napewno działają...) i testowane dla Joomla 1.0.12 - dla wyższych jest inny algorytm haszowania hasła i trzeba by było przerobić. Chwilowo nie rozwijam tego projektu, gdyż nie mam dla niego wykorzystania (wcześniej była taka koncepcja)
Jakby coś to proszę na PW...

kurtz
02-04-2008, 09:38
czy to do końca rozsądne, proponować komuś coś co niekoniecznie działa - 'transakcje napewno' ;) tylko co jeśli transakcja zadziała a dostęp do serwisu nie napewno. trzeba by nowe stanowisko od zwrotów nalezności tworzyć a kto to ma być ? mama, tato, babcia? no i jeszcze prowizje za ów transakcje - wtedy to już saldo ujemne - a aktywa to pewnie ze świnki skarbonki czerpać by należało.

robdk
02-04-2008, 10:17
Moment, bo widzę, że się nie zrozumieliśmy... lub ktoś tu jest mądrzejszy...
Nikomu nie wciskam stosowania rozwiązań prze zemnie stworzonych - to po pierwsze.
Po drugie poprostu ostrzegłem, że skrypt nie jest w pełni dopracowany, co nie oznacza, że nie działa (miałem go przez pewien czas na swojej stronie) i chodziło to raczej, żeby przedstawić sprawę uczciwie.

Jak pewnie zauważyłeś nie zamiściłem żadnego linku do tego komponentu.
Ponadto skrypt działa tylko dla haseł kodowanych algorytmem md5 i ew. trzeba by było to poprawić.

Informacje o całości rozwiązania przekażę na PW właśnie ze względu, że nie jest to w wersji do publikacji.

Inną sprawą jest to, że nie ma innego komponentu dla serwisu platności.pl w dodatku po polsku nawet w proponowanym przez ciebie linku w innym temacie (poza oczywiście dla VirtueMart) daltego napisałem w tym temacie.