PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wyswietlaniem newsów



darkkatarsis
02-04-2008, 11:44
Witam hmm od niedawna poznaje joomle i jej możliwości. Niestety jest pewna rzecz z która nie mogę sobie poradzić (prawdopodobnie jest to coś banalnego...), mianowicie nie bardzo wiem jak zrobić aby każdy news dzielić na treść główna i tą która się ma rozwinąć po kliknięciu guzika "więcej". W panelu administracyjnym mam oczywiście ustawione że newsy mają być zawijane i ma być wyświetlany guzik więcej... (niestety nie ważne jakby był długi nie zawija się - zastanawiam się czy może to się jakoś ręcznie zaznacza pisząc każdego newsa z osobna? hmm) Problem drugi dotyczy wyświetlania owych newsów. Nie bardzo wiem jak zrobić aby każdy news był na cała długość strony oraz żeby każdy był każdy pod każdym. W tej chwili wygląda to tak że jeden news jest na cała długość a 2 kolejne są połową tego pierwszego Z góry dziękuje za każda pomoc.

kurtz
02-04-2008, 12:25
podczas tworzenia artykułu w wersji 1.0.x masz dwa pola edytora Pierwszy jest od wstępu, drugi jest do rozwinięcia i zakończenia. W Joomla 1.5.x problem rozwiazano w jednym polu edytora. Tworzysz wstęp. Stawiasz kursor myszy tam gdzie chcesz pdzielić i na samym dole ów edytora masz przycisk 'podziel stronę' czy jakos tak. I po sprawie. Pojawia się czerwona, przerywana kreska, która świadczy o miejscu znajdowania się przycisku "czytaj dalej'.

darkkatarsis
02-04-2008, 15:13
Mam joomle 1.5 i podział newsów (za pomocą linku "więcej") faktycznie działa. dziękuje.
Pozostaje mi jeszcze jeden problem mianowicie sposób wyświetlania newsów. Jak zrobić żeby każdy news był takiej samej długości oraz żeby każdy znajdował się pod każdym ?

Wyjasnienie:

Z takiego układu newsów
|----------------|
| NEWS JAKIS |
|----------------|
|NEWS | NEWS|
|-----------------

Uzyskać taki
|----------------|
| NEWS JAKIS |
|----------------|
| NEWS JAKIS |
|----------------|
| NEWS JAKIS |
|----------------|

kurtz
02-04-2008, 16:08
w ustawieniach globalnych. ilosc kolumn = 1 a takiej samej długości ? ja wiem :confused:. liczyć literki ? :)

data
17-04-2008, 09:11
w ustawieniach globalnych. ilosc kolumn = 1 a takiej samej długości ? ja wiem :confused:. liczyć literki ? :)
witam
mam joomla 1.x. i ....w menu Global Configuration nie mam pozycji ilość kolumn. Gdzie mam tego szukać?

mirrr
19-04-2008, 10:25
witam
mam joomla 1.x. i ....w menu Global Configuration nie mam pozycji ilość kolumn. Gdzie mam tego szukać?

W Menu - mainmenu i klikasz na Start + po prawej stronie jest liczba kolumn, wstępów

http://img218.imageshack.us/img218/2305/schowek02sx9.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=schowek02sx9.jpg)

crazyluki
19-04-2008, 12:23
pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl > zapraszam. Tam są odpowiedzi na większość pytań które się nasuwają podczas pracy w joomli.