PDA

Zobacz pełną wersję : Jak umieścić na stronie papier listowy Outlook?



Jehida
02-04-2008, 17:43
Co mam zrobić aby na tej stronce www.dar.religia.net (http://www.dar.religia.net) umieścić papier listowy Outlook do wysyłania?
To jest tylko taka przykładowa stronka http://www.valscreations.com/stationeryindex.html
najpierw aby pojawiały się tematycznie
A później... jak widać tutaj
http://www.valscreations.com/anniversary.html
gotowe do wysłania.

kotos
02-04-2008, 18:36
Przykro mi wiekszosc uzywa thunderbirda, the bat, tudziez innych lepszych programow.
Podziwiam pomysl

stasio
02-04-2008, 18:48
ogólnie widzę ze na tej stornie dar religia, masz dosyć odjechaną grafikę.... powinien być komunikat o możliwości zagrożeniu epilepsją... mi sie w oczach zakręciło na tej stronie...

Jehida
03-04-2008, 11:56
stasiu :) Każdy ma swój styl :)
A może mógłbyś mi coś doradzić jeśli chodzi o stronkę.
Dopiero zaczynam :) ją tworzyć...
A czy nie można dopiąć do Joomli potrzebny program aby wstawiać papier listowy Outlook? Czy istnieje taka możliwość?

stasio
03-04-2008, 12:08
no jesli to jest o religii portal jakieś wspólnocie, proponował bym coś bardziej eleganckiego... coś zawsze wole prostotę niz orgazmowe skrypty i życiodajne tła z mnóstwem kolorów... spróbuj klasyki....
nie znam sie na wspólnotach ale na czym polega doktryna waszej wiary zeby nie walnąć nap Matki Boskiej w tla a okaże sie że jak Jehowi nie uznajecie MB
co to tego outlooka to coś sie tak uparł na ten papier listowy , jaką to ma funkcje? czy ma to jiść wraz z formularzem na skrzynkę odbiorcy czy ma być tłem na stronie? jesli tłem an stronie to nie chciej wiedzieć co ci napisze... jesli to drugie to i tak programy pocztowy na ogół blokują obrazki....

Jehida
03-04-2008, 14:56
Jestem siostrą :)
To nie jest stronka o naszej wspólnocie... tylko próbujemy dzielić się
pięknem jakie nosimy w sercu... pragniemy dotrzeć do Wszystkich
którzy szukają... szukają Miłości...
Dlatego taka oryginalna :)
Myślę że to dobry pomysł te papiery Outlook. Mógłby każdy korzystać...
Ale problem jak to umieścić?
A jaka to funkcja?
Klikamy na przygotowaną karteczkę podobnie jak kartki elektroniczne
ale otwiera się okienka Outlooka i można pisać e-mail...
Tylko że różne są funkcje...
Mam takich przykładowych stronek kilka. Są one bardzo różne.
Nie spotkałam się jeszcze w Polsce z tymi papierami dla Outlooku.
Nawet nie wiem gdzie mogę jeszcze popytać i prosić o pomoc?

inkos
05-04-2008, 10:20
Podaj nam adresy tych stron o ktorych wspominasz.

Jehida
05-04-2008, 15:30
Posyłam taką przykładową stronkę
http://animabelle.free.fr/courriel/papiersalettresdescriptive.htm
I tu wybieramy odpowiedni link, jaki chcemy np. kwiaty - fleurs
I otwiera się kolejna stronka...
http://animabelle.free.fr/courriel/fleurs/fleurs_pl.htm
A tam widzimy cały wybór papierów...
Jeśli klikniemy na papier otwiera się on w powiększeniu.
Natomiast klikając na kopertkę zapisuje się
ale nie mogę rozszyfrować gdzie...
Miałam taki pomysł... że gdyby np. kliknęło się na papier
wówczas otwierałoby się okienko Outlooka z tym ozdobnym papierem w tle.
Nie wiem czy to w ogóle jest możliwe, bo to tylko taki pomysł :)

kurtz
05-04-2008, 16:13
nie wstawisz papeterii do modułu kontakt czy cóś. nie możesz też wymusić na outlooku czy jakimkolwiek innym kliencie pocztowym, aby korzystał z papeterii jakie Tobie się zapragneły. będzie korzystał tylko z tych które masz w nim wbudowane lub, które sama sobie w nim stworzysz. możesz co najwyżej swoim użytkownikom zaproponować pliki html[bo to chyba html'e są], żeby sobie do tego swojego outlooka zaimportowali i korzystali z nich niezależnie.

owszem, można napisać jakiś skrypt dla systemów prywatnych wiadomości który pozwoli na wybór papeterii jego użytkownikom. zaznaczam napisać - bo czegoś takiego poprostu nie ma.

z resztą zwróć sama uwagę, że nastroanch które podajesz jest jedynie wybór szaty tej witryny, natomiast te papeterie podzielone są na te do outlooka i iceredmail i gotowe do pobrania i zaimplementowania w tych programach. czyli na zasadzie, jakiej napisałem w akapicie 1 powyżej.


Natomiast klikając na kopertkę zapisuje się

- zapisuje sie tam gdzie chcesz go zapisać : pilpit, moje dokumenty, dysk C, D, E czy ile ich tam masz ..

http://animabelle.free.fr/courriel/fetes/noel_st_sylvestre/noel_st_sylvestre_papiers_lettres.htm

Jehida
05-04-2008, 17:36
Tak dobrze już zrozumiałam :) Dziękuję!
To teraz jak to umieścić na stronkę?
Co trzeba zrobić?
Od czego mam zacząć?
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe pomoce :)
Pozdrawiam!

kurtz
05-04-2008, 17:45
posciągaj sobie tamte papeterie one sa w plikach .zip posegreguj, że te od outlooka a te od czego innego.

ściągnij komponent do pobierania plików - jakie remository na ten przykład i zainstaluj je u siebie.

nie znam parametrów konfiguracyjnych tego komponentu , bo nie używam. zapewne nalezy pliki umieścić ws specjalnie spreparowanym dla komponentu folderze - chyba, że ten stworzył instalator komponentu. każdy z nich opisać i udostepnić do pobierania. może być zarejestrowany albo nie - to Twój wybór.

zapewne jak we wszystkich komponentach joomla! - obsługa remository jest prosta i intuicyjna.

Jeśli jakimś sposobem okaże się, że te pliki, które pobierasz to są obrazy jpeg. gif, czy png, wstaw je po prostu jako kolejne do rw_cards. chyba, że faktycznie chcesz je ludziom dać do outlooka.

Jehida
06-04-2008, 08:22
Dziękuję :)
A teraz jeszcze sprostowanie :) te papiery listowe będę sama tworzyć,
będą one raczej w jpg a może czasami w gif.
Będę je miała zapisane u siebie.
I... teraz co?
Najpierw muszę zainstalować "remository"?
A gdzie dokładnie mam wprowadzić do Joomli te moje papiery listowe jako obrazek?
Tak aby później każdy mógł korzystać i zapisać do swojego Outlooka...

kurtz
06-04-2008, 08:27
jak zainstalujesz remository to zorientujesz się w panelu administracyjnym tego komponentu. szczerze mówiąc, tak jak wczesniej pisałem - nie mam bladego pojęcia - bo nie używałem go nigdy. jest to jednak [tak jak docman] komponent do udostępniania plików w j!

Jehida
06-04-2008, 11:08
Dobrze to zainstaluję remository...
Zorientuję się o co chodzi.
I... dalej zobaczymy :)
Dziękuję za wszystko :)

Jehida
06-04-2008, 15:06
Już mam ściągnięty remository...
A teraz? Hm... Trzeba to jakoś wprowadzić na stronkę administratora...
przez FilleZilla?
Ale gdzie to umieścić to jeszcze nie wiem?

inkos
06-04-2008, 15:33
W skrócie. Informacje jak instalować komponenty takie jak remository znadziejsz na pomoc.joomla.pl. Więcej informacji o samym remository mozna znalezc na remository.com (po angielsku) albo szukajac za pomoca googla jakis polskich materialow na ten temat. Mysle jednak iz po zapoznaniu sie ze stronami pomocy nie bedzie to potrzebne - remository w wersji 3.42 jest naprawde bardzo intuicyjne. :)