PDA

Zobacz pełną wersję : błąd modułów ręcznie zainstalowanych - strona pada po jego włączeniu!



grigorios
02-04-2008, 23:03
Witam.
Posiadam joomle 1.5.2 PL na serwerze 60free.ovh.org z wlaczonym trybem safe_mode bez mozliwosci jego wylaczenia. Dlatego jak wiadomo nie moge automatycznie istalowac komponentow, modulow itd.
Zaczolem instalowac recznie moduł mod_html wg tego artykułu:
http://www.joomla.pl/index.php/content/view/255/2/
Oprocz tego musze edytowac plik xml modulu i zmieniac kodowanie z iso-8859-2 na utf-8. Po tej edycji modul dziala:P jednak po jego wlaczeniu aby byl wyswietlany na witrynie wyskakuje blad Direct Access to this location is not allowed.przy probie otwarcia strony na ktorej ten modul powinien byc wyswietlany:confused: Jesli wyłącze modul joomla wraca do normy! Tak jest w przypadku wszystkich innych modułów recznie instalowanych. Czy ktoś wie jak rozwiazac ten problem? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz...

kurtz
02-04-2008, 23:09
Witam.
Posiadam joomle 1.5.2 PL na serwerze 60free.ovh.org z wlaczonym trybem safe_mode bez mozliwosci jego wylaczenia. - bezdura! safe_mode mozna właczyć lub wyłączyć za pomocą pliku .htaccess i to na serwerach ovh.org. W centrum pomocy lubn a forum ovh.pl dowiesz się jak dokonać tego karkołomnego wyczynu.


Oprocz tego musze edytowac plik xml modulu i zmieniac kodowanie z iso-8859-2 na utf-8. Po tej edycji modul dziala:P jednak po jego wlaczeniu aby byl wyswietlany na witrynie wyskakuje blad Direct Access to this location is not allowed.przy probie otwarcia strony na ktorej ten modul powinien byc wyswietlany Jesli wyłącze modul joomla wraca do normy! - ręcznie zainstalowany moduł to nie tylko przesłane na ftp pliki i wybranie go w pozycji modułów jako opublikowany, ale również dodanie go do bazy danych.


Tak jest w przypadku wszystkich innych modułów recznie instalowanych. Czy ktoś wie jak rozwiazac ten problem? Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz... - pytać developerów w jaki sposób. nikt wróżka nie jest ani nie zna wszystkich modułów od A do Z

niektóre moduły z pisane dla J! 1.0.x - jesli już działają z J! 1.5.x robią to w trybie zgodności [legacy]. należy go uruchomić.

grigorios
02-04-2008, 23:27
- bezdura! safe_mode mozna właczyć lub wyłączyć za pomocą pliku .htaccess i to na serwerach ovh.org. W centrum pomocy lubn a forum ovh.pl dowiesz się jak dokonać tego karkołomnego wyczynu.Pisałem maila z takim pytaniem na adres pomocy ovh i Pani ktora mi odpisala napisala ze nie ma takiej mozliwosci. Poszukam troche na forum ovh jesli to co mowisz jest prawda. A co powinien zawierac plik .htaccess aby wylaczyc safe_mode na ovh.org? Wiem ze to pytanie powinienem zadac na forum ovh ale moze jednak ktos wie wiec nie bede musial szukac na ovh:)


- bezdura! ręcznie zainstalowany moduł to nie tylko przesłane na ftp pliki i wybranie go w pozycji modułów jako opublikowany, ale również dodanie go do bazy danych. Przeciez napisalem:

Zaczolem instalowac recznie moduł mod_html wg tego artykułu:
http://www.joomla.pl/index.php/content/view/255/2/Wiec co lotosz?!:D Sprawdz co kryje sie pod tym llinkiem a pozniej odpisuj na mojego posta. A gdyby nie chcialo ci sie znow sprawdzac to tam wlasnie jest opisane jak recznie zainstalowac modul i dodac go do bazy danych. I tak wlasnie zrobilem i raczej w niczym sie nie pomylilem bo probowalem po kilka razy kasujac utworzone rekordy i tworzac je na nowo i ciagle napotyka mnie ten sam okrutny blad:confused:


- pytać developerów w jaki sposób. nikt wróżka nie jest ani nie zna wszystkich modułów od A do ZWydaje mi sie ze to jest forum poswiecone joomli wiec raczej miejsca nie pomylilem.

Wystarczy mi pomoc jak naprawic ten blad w przypadku mod_html a nie wszystkich. Jesli przy kazdym module wyskakuje ten sam problem to raczej naprawiajac to co wadzi w dzialaniu mod_html naprawi to co wadzi w reszcie modulow. Nie wiem, alo ja jestem ciemny albo ktos inny i podbija sobie posty niezbyt konkretnymi wskazowkami. Uwazam ze lepiej napisac "nic" niz bzdury które mi i tak nie pomogly. Zwiastun do boju:D

kurtz
02-04-2008, 23:38
Pisałem maila z takim pytaniem na adres pomocy ovh i Pani ktora mi odpisala napisala ze nie ma takiej mozliwosci. Poszukam troche na forum ovh jesli to co mowisz jest prawda. A co powinien zawierac plik .htaccess aby wylaczyc safe_mode na ovh.org? Wiem ze to pytanie powinienem zadac na forum ovh ale moze jednak ktos wie wiec nie bede musial szukac na ovh - ciekawe bo ja mam dwa syfiaste serwerki na ovh.org i pamietam ze safe_mode wyłaczałem. Teraz robia mi tylko za zdalny serwer do przetrzymywania plików :P


Przeciez napisalem: - faktycznie, bielmo rzuciło mi sie na oczy ... to pewnie od tych "PROBLEMÓW" z Joomla!


Wydaje mi sie ze to jest forum poswiecone joomli wiec raczej miejsca nie pomylilem. - i faktycznie nie pomysliłeś się. Forum dotyczy Joomla! nie koniecznie zatem, musimy znać złoty środek na kazdy moduł i komponent. Jeśli nie był poruszany na forum - zapewne spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy. Proponuję zatem zadać to pytanie googlowi w formie obcojęzycznej - a nóz ktoś podobny problem posiadał.


Uwazam ze lepiej napisac "nic" niz bzdury które mi i tak nie pomogly - cóz to chyba kwestia umiejętności czytania ze zrozumieniem. a tak - musiałem powtórzyć się - niczem historia - a ja nie lubie ... i nie sądzę, żeby zwiastun - choćby się prężył - to odstawiał tu don kichot'a.

zwiastun
02-04-2008, 23:50
1. http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/441/51/
2. Użytkownik nie może wyłączyć safe_mode.
3. W Joomla 1.5 problem safe_mode jest rozwiązany - wystarczy włączyć obsługę FTP dla Joomla (podczas instalacji albo w konfiguracji witryny)
4. Nie wiem, czy mod_html zadziała na joomla 1.5 (poszukaj raczej coś nowszego)

grigorios
02-04-2008, 23:56
- ciekawe bo ja mam dwa syfiaste serwerki na ovh.org i pamietam ze safe_mode wyłaczałem. Teraz robia mi tylko za zdalny serwer do przetrzymywania plików :P
Uzywanie darmowego konta ovh.org jako serwera do przechowywania plikow oznacza jego usuniecie.


- i faktycznie nie pomysliłeś się. Forum dotyczy Joomla! nie koniecznie zatem, musimy znać złoty środek na kazdy moduł i komponent. Jeśli nie był poruszany na forum - zapewne spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy. Proponuję zatem zadać to pytanie googlowi w formie obcojęzycznej - a nóz ktoś podobny problem posiadał.

Jeśli problem byłby poruszany to napewno bym nie utworzyl nowego tematu. Dla mnie szukanie czegos po angielsku znajac ten jezyk tylko w podstawie ze szkoly sredniej to jak dla biznesmena praca na polu:) Raczej to nie zda u mnie egzaminu. Moze i cos bym znalazl ale nie sadze abym umial odszyfrowac jak ten problem rozwiazac a tlumacze multimedialne nigdy nie tlumacza doslownie. Szukaj sobie w google a pozniej tlumacz wszystkie znalezione pozycje a nastepnie rozszyfruj jak to przetlumaczone zdanie powinno naprawde brzmiec:/ Dla osoby dobrze znajacej ten jezyk to zapewne nic trudnego ale dla mnie tak. Jesli chodzi o forme polskojezyczna to google znajduje ale nic na temat, szukalem 2dni i DU_A:confused:

Jeśli sądzisz że źle zrobiłem że szukam pomocy na tym forum to może wytłumacz mi po co ono jest:D

grigorios
02-04-2008, 23:58
Zwiatun - dziekuje Ci bardzo. :)
Takiej pomocy oczekiwalem. Pozdrawiam.

kurtz
03-04-2008, 00:04
Uzywanie darmowego konta ovh.org jako serwera do przechowywania plikow oznacza jego usuniecie. - sek w tym, w jakiej formie się go dostaje. kiedyś, zanim jako serwery takie testowe ovh dawałło 1000gp - chociaz to zaden serwer - wczesniej dawali 60free zanim ta usługa zawitała do polski. cóz no - chyba tak zostały od tamtej pory - ja tam nie wiem - ale będąc na ich miejscu troche wstydziłbym się podnosić o coś takiego - skoro do tej pory nie usunęli.


ciekawe bo ja mam dwa syfiaste serwerki na ovh.org i pamietam ze safe_mode wyłaczałem

kurcze a może to było 1000 GP - mogłem się pomylić. sorry.


Jeśli sądzisz że źle zrobiłem że szukam pomocy na tym forum to może wytłumacz mi po co ono jest - nie! 3 raz pisał nie będe.

grigorios
03-04-2008, 00:14
Dobra dobra, juz sie nie tlumacz bo "winny sie tlumaczy":D motasz sie motasz... zwiastun mi pomogl i koniec tematu! ale mimo wszytko tobie icek_klezmer tez dziekuje za ciekawa wymiane zdan:D A tak przy okazji to co to jest 1000 GP? Pozdrawiam

kurtz
03-04-2008, 08:13
no troche się zamotałem, bo tych serwerów marnych lub trochę lepszych widziałem. 1000 GP to nic innego jak taki serwer testowy, który ovh dawało, bądź daje do tej pory do hostingu dedykowanego lub jakiejś tam większej ilości domen. Marny to serwer jest i faktycznie do testów. co prawda miał pojemność 1GB za to tylko dwie bazy danych - do których limitowana była ilość jednoczesnych połączeń do 3 !! zatem wyonując jakaś robotę niewielu osobom można było to pokazać. Z resztą ovh zdało się nie wyciągnąć żadnych wniosków. nie tak dawno przeglądałem ofertę na 2008 i wraz serwery wirtualne posiadają limit ilości połączeń do baz danych. nikt tego nie robi i może dlatego ich największą oferą jest 60free ale gdzie tu zysk poza dofinansowaniem z UE ?

Być może zatem, na którymś z tych serwerów istniała możliwość wyłączenia safe_mode, dokładnie nie pamiętam aczkolwiek wiem, że w swoim czasie sam zakładałem temat na forum w tej sprawie - stąd skierowałem Ciebie tam. faktycznie, usługa usłudze nierówna. mnie się skojarzyło z ovh - co nie zmienia faktu, że ta firma, działa na mnie jak płachta na byka.