PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić update PG



deejay.m
03-04-2008, 10:21
A ja mam proste pytanie - jak zrobić update do nowszej wersji ? :D bo szczerze nigdy tego nie robiłem a mam moduł do PG ML który działa z jej najnowsza wersją tylko :(

kurtz
03-04-2008, 11:14
nadpisać starą wersję, nowszą na ftp.

Jdwind
25-05-2008, 04:15
Robił to ktoś? Chciałem zapytać, jak będzie lepiej - czy odinstalować starszą wersję i zainstalować nową czy upload'ować pliki przez ftp? Trochę dużo tych plików, a z drugiej strony nie wiem czy po odinstalowaniu zostają zdjęcia?
Pozdrawiam.

kurtz
25-05-2008, 09:19
ja nie bardzo rozumiem pytanie. aktualizację Joomla! tej samej linii wykonuje się nadpisując pliki na ftp po uprzednim wykonaniu kopii bezpieczeństwa całego serwisu.

KYCu
25-05-2008, 15:53
witam!
no ja wlasnie zaktualizowałem swoja galerie i teraz mam taki problem: moja strona powinna byc wyśrodkowana a gdy sie wchodzi do galerii, przyciąga mi całą witrynę do lewej krawędzi ekranu...
www.kycu.pl (http://www.kycu.pl)

#edit
Wiem. Wina leży po stronie Tickbox3, gdy w ustawieniach 'widok kategorii' wybiorę tickbox3, wówczas cała witryna wyrównuje sie od lewej strony podczas wchodzenia do galerii...

Jdwind
27-05-2008, 07:11
ja nie bardzo rozumiem pytanie. aktualizację Joomla! tej samej linii wykonuje się nadpisując pliki na ftp po uprzednim wykonaniu kopii bezpieczeństwa całego serwisu.
A ja nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? My tu piszemy o aktualizacji PG a nie Joomla! ;-)
Pozdrawiam.

kurtz
27-05-2008, 07:26
hahaha, no dobra :D popatrz na pierwszy post. raczej sugeruje co innego :D moja wina. idę po rozgrzeszenie :D niech tam

Jdwind
27-05-2008, 08:29
No właśnie chcę odinstalować starą i zainstalować nową, tylko nie wiem, czy zdjęcia zostają czy trzeba je później wgrywać od nowa...Tak samo kategorie itd.
Zdravim.

hizel
18-07-2008, 23:11
Mam ten sam problem ale widze, że na to forum zaglądają same początkujące osoby i trudno dowiedzieć się czegoś konkretnego. Jeżeli chodzi o odinstalowanie PG to na pewno pozbędziemy się i obrazków i tabel w bazie. Jeżeli ktoś zdecyduje się na odinstalowanie starej wersji i instalacje nowej to można to zrobić tak:
1. Skopiować przez ftp katalogi: img_pictures i img_thumbnails.
2. Zrobić sobie kopie aktualnej bazy.
3. Odinstalować starą PG.
4. Zainstalować nową. Wgrać bazę.
5. Wgrać przez ftp zawartość: img_pictures i img_thumbnails.
Powinno wszystko działać. :)
No ale dalej nie wiemy bo może wystarczy nadpisać pliki przez ftp. Może ktoś wie? :confused:

zwiastun
18-07-2008, 23:21
A co to znaczy stara PG. Bo ja znam może nie taką starą, jak świat, ale prawie taką starą jak Joomla! albo nawet starszą. Przodkiem PG była AkoGallery (nawet plikami służę!).
Z poprzednich wersji PG ML wystarczy tylko nadpisać pliki (tak ze 3 wersje wstecz, dalej nie mam pewności). Z dawnej PG metoda opisana przez poprzednika.

hizel
18-07-2008, 23:32
No to konkretnie z Version 2.2.0 na 2.5.1 można przez nadpisanie przez ftp?
A tak przy okazji znalazłem wersje 2.5.1 utf a widział ktoś może wersję ISO?

No to już wiem że nie można bo nadpisałem i wszystko się posypało. Do bani z takimi podpowiedziami :( . Dobrze że zrobiłem kopie plików, mam nadzieje że zrobiłem ją dobrze :) .

zwiastun
19-07-2008, 00:35
1. A czytać umie? Pisałem wyraźnie, że tak ze 3 wersje wstecz, a Ty tak ze 3 lata wstecz!
2. Tak trudno przekonwertować?

Jdwind
19-07-2008, 08:45
Hizel - ja dla pewności zrobiłem, a właściwie sprawdziłem, czy mam na dysku wszystkie kopie zdjęć umieszczonych w galerii (na moje szczęście nie było tego zbyt dużo), odinstalowałem starszą PG i zainstalowałem najnowszą, po czym wczytałem zdjęcia. Myślę, że to najbezpieczniejszy sposób... A jak ktoś ma dużo zdjęć.. no cóż, może próbować się bawić, ale jak widać - sprawdzonego sposobu nie ma, a na "może się uda" ja nie reflektuję...

zwiastun
19-07-2008, 10:20
ponadto, w takich sytuacjach
1. przemianowanie nazw tabel w bazie danych obsługujących komponent na inne (np. z przyrostkiem _old)
2. przemianowanie katalogów ze skryptami komponentu (wystarczy im dodać znak _,- lub cokolwiek
3. Zainstalowanie nowej wersji bez odinstalowania starej (pamiętamy, że w bazie mamy odwołania do komponentu co najmniej w dwóch innych tabelach: #__components i #_menu - z menu najlepiej komponent pousuwać)
4. Porównanie starych tabel bazy danych komponentu z nowymi tabelami, dodanie do starych tabel pól, którymi została uzupełniona baza nowej wersji komponentul
5. Zamiana nowych tabel ze starymi (nowym dopisujemy _new, starym usuwamy _old)
6. Udostępnienie katalogów z danymi (przywrócenie nazw)

Trochę to uciążliwa procedura, ale bezpieczna. Pomocny może być artykuł na temat ręcznej instalacji komponentu.

BACKUP BACKUP BACKUP - Rzymianie już o tym podobno wiedzieli. Nawet gdy masz wszystko, co potrzba do aktualizacji automatycznej, robimy kopię zapasową, bo:
1. programiści też ludzie, błędy popełniają
2. pracujemy w różnych środowiskach, dobry skrypt w niedostosowanym, środowisku może pokrzyżowac plany
3. Nie jesteśmy nieomylni - też popełniamy błędy.

Dwa dni temu wymyśliłem sobie odinstalowanie na nowym komputerze xamppa. Dla sprawdzenia. Oczywiście, wymyśliłem, że przecież danych mi nie odinstaluje. Efekt: Zaktualizowane tłumaczenie VM 1.1 poszło w dym. 3 dni pracy. :)