PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomli- drobe problemy początkującego



romarta
03-04-2008, 12:12
Ponieważ Instalcja Joomli 1.5.1 okazało sie porażką spróbowałam od nowa ale z joomlą: Joomla! 1.0.13 Stable .
Problemy zaczęły sie już teście przedinstalacyjnym.
1. Tymczasowy katalog sesji /var/lib/php5 niezapisywalny - jak to zmienić?? Serwer mam darmowy na www.cba.pl (http://www.cba.pl)
2. Prawa do nie których plików i katalogów - nie wszytkie da sie zmienic np. images/banners/Niezapisywalny <br>
images/stories/Niezapisywalny
3. Jak zmienić:
Ustawienie Zalecane Bieżące allow_url_fopen WYŁ. (OFF) WŁ. (ON)
short_open_tag WYŁ. (OFF) WŁ. (ON)
oraz
Display Errors: WŁ. (ON) WYŁ. (OFF)

Dziekuję za wszelka pomoc.

kurtz
03-04-2008, 12:22
1 i 2. Prawa do nie których plików i katalogów - nie wszytkie da sie zmienic np. images/banners/Niezapisywalny <br>
images/stories/Niezapisywalny - nadać prawa chmod przed rozpoczęciem instalacji. www.pomoc.joomla.pl


3. Jak zmienić:
Ustawienie Zalecane Bieżące allow_url_fopen WYŁ. (OFF) WŁ. (ON)
short_open_tag WYŁ. (OFF) WŁ. (ON)
oraz
Display Errors: WŁ. (ON) WYŁ. (OFF) - po zainstalowaniu za pomocą pliku .htaccess - w niektórych przypadkach. nie znam przypadku CBA ale już sama nazwa .... www.pomoc.joomla.pl

romarta
03-04-2008, 19:11
ale chodzi o to że ja zmieniam te prawa za pomocą chmod przed instalacją, dostaje komunikat ze prawa zostały zmienione ale test przed instalacyjny pokazuje ze sa dalej nie zapisywalne:
images/banners/Niezapisywalny
images/stories/Niezapisywalny
language/Zapisywalny
mambots/Zapisywalny
mambots/content/Niezapisywalny
mambots/editors/Niezapisywalny
mambots/editors-xtd/Niezapisywalny
mambots/search/Niezapisywalny
mambots/system/Niezapisywalny
dlaczego?
pomoc czytałam i nie znalazłam odpowiedzi

kurtz
03-04-2008, 19:21
komunikuj się z dostawcą hostingu. my tu chyba nic nie poradzimy.

jesli mogę coś doradzić. z góry uprzedzam - NIE POLECAM - a doradzam, alternatywnego dostawcę w firmie ovh.pl i ich usługi www.60free.ovh.org. Tutaj na 100 % - poza safe_mode parametry zgodne są z wymaganiami instalacyjnymi Joomla!. Plusem 60free jest brak reklam i wsparcie społeczności użytkowników na ich dedykowanym forum.

to tak już zupełnie na marginesie.

romarta
03-04-2008, 19:29
dzięki

kurtz
03-04-2008, 19:32
chyba nie bardzo jest za co ;)