PDA

Zobacz pełną wersję : Symbol małpki w adresie e-mail - prośba o pomoc



Miguel
03-04-2008, 18:22
Jestem nowy na forum i witam wszystkich serdecznie.
Drugi dzień walczę z problemem - wydawałoby się błahym - ale jak na moje umiejętności, niestety nie daję rady. Otóż próbuję na tworzonej stronie zamiast "@" wstawić mały obrazek tego symbolu. Tu pojawia się problem, ponieważ nie udaje mi się tego zrobić w taki sposób, aby obrazek był idealnie wpasowany w adres. Za każdym razem efekt jest +/- taki:


........................@
xxxxxxxxxxxx. . . . xxxxx.pl (lub) xxxxxxxxxxxx .. @ .. xxxxx.pl

(bez kropek oczywiście)

przy czym symbol małpy jest w ramce której nie potrafię usunąć :mad:.
Próbowałem podmienić jeden z emotikonów na mój symbol, efekt jest niestety identyczny. Zmiana rozmiarów ramki w bocie MOS Image też nic nie daje. A może jest na to inny sposób? Pomóżcie proszę zółtodziobowi, bo nigdzie nie znajduję rozwiązania, a sam nie daję rady.

kotos
03-04-2008, 23:01
Moze symbol @ zamien na slowna nazwe tego symbolu, a nie grafike.
@ po polsku to atka, lub przy lub po angielsku at
czyli naprzyklad: jan.kowalski (atka) wp.pl

ot
Niektorzy mowia na to malpa ale bardzo mi sie podoba jak ktos z ludzi uczonych i podaje swojego e-maila w postaci slownej:
jan.kowalski - małpa...

Miguel
03-04-2008, 23:25
Oczywiście masz rację, można wstawić <at> lub <dot> i po sprawie, ale bardzo mi się podoba rozwiązanie na tej stronie: http://ekologia.ib-pan.krakow.pl/ekolog/peopl.html
Nie mam jednak pojęcia, jak to zrobić, a obrazka nie udaje mi się odpowiednio ustawić. A w ogóle to czy to nie jest bez sensu, że w tak potężnym narzędziu jakim jest CMS nie ma możliwości ustawienia grafiki w dowolnym miejscu strony co do pixela? No chyba że jest, a ja o czymś nie wiem.

kurtz
03-04-2008, 23:31
tam jest chyba zainstalowany dodatek albo modul co się nazywa jesli się nie myle 'hide e mail address' <--- lub coś koło tego. napewno jest na www.extensions.joomla.org

Miguel
04-04-2008, 17:55
Znalazłem i zainstalowałem mambot 'josBWrewi (Auto replace Email Links with Images)'. Zamienia ciąg znaków na generowany obrazek PNG. Niestety, w miejscu obrazka na stronie pojawia się komunikat 'Server does not support PHP image generation'. Czy to wina ustawień serwera, czy joomli? Pliiiiiiizzz :confused:

kurtz
04-04-2008, 17:58
jak wynika z tersci komunikatu ... wina leży po stronie serwera.

inkos
05-04-2008, 11:39
komunikat 'Server does not support PHP image generation'. Czy to wina ustawień serwera, czy joomli? Pliiiiiiizzz :confused:
Dowolne tlumaczenie: "Serwer nie wspiera tworzenia obrazów za pomoca PHP" I wszystko jasne?

Miguel
09-04-2008, 17:06
Dowolne tlumaczenie: "Serwer nie wspiera tworzenia obrazów za pomoca PHP" I wszystko jasne?

Jasne jasne, znam angielski. Zastanawiałem się tylko, czy wina leży po stronie administratora serwisu, czy też może ja coś źle poustawiałem. Faktem jest, dla jednego z potrzebnych (dla tego dodatku) folderów nie mogę zmienić CHMODa? Czy to może być przyczyną? I przede wszystkim dlaczego tak się dzieje, że do wszystkich pozostałych folderów mam dostęp a dla dwóch tylko nie mogę zmienić CHMODa?

inkos
09-04-2008, 17:36
A co to za folder? I czy nastpenym razem mozesz pisać trochę konkretniejsze posty bo ja nie mam zamiaru nabijać sobie licznika kolejnymi takimi postami które wyglądają jakbym wyciągał z ciebie informacje w trakcie przesłuchania. Trochę więcej konkretnych info podanych "dobrowolnie" ulatwia współpracę. :)

Miguel
09-04-2008, 18:01
A co to za folder? I czy nastpenym razem mozesz pisać trochę konkretniejsze posty bo ja nie mam zamiaru nabijać sobie licznika kolejnymi takimi postami które wyglądają jakbym wyciągał z ciebie informacje w trakcie przesłuchania. Trochę więcej konkretnych info podanych "dobrowolnie" ulatwia współpracę. :)


Przepraszam bardzo, ale nie wiem jeszcze co jest ważne. Po zainstalowaniu bota 'josBWrewi' nie mogę zmienić CHMODów dla żadnego pliku o tej samej nazwie w katalogu mambots/content/ czyli plików *.xml, *.php i folderu z czcionkami.

PanYeti
16-04-2008, 23:57
Rosjanie na małpę mówią "sobaka" :D

crazyluki
17-04-2008, 00:03
a nie sabaka ? sabaka to po rosyjsku pies;)

PanYeti
17-04-2008, 00:35
Sabaka to "ona", sobaka to "on" ...w sumie i tak wszystko zależy od małpy ogona :D

wojsmol
23-04-2008, 03:45
Witam
Miguel jeżeli nadal masz problem ze zmianą chmodów
dla żadnego pliku o tej samej nazwie w katalogu mambots/content/ czyli plików *.xml, *.php i folderu z czcionkami.to napisz do admina serwera o zmianę właściciela tych plików i folderu. Ten problem występuje po wgrani dodatków przez panel J! jeżeli serwer jest złe skonfigurowany przez jego admina.
Pozdrawiam

crazyluki
23-04-2008, 03:48
czasem wystarczy darmowy joomlaexplorer którym można niejako odblokować zablokowane elementy. Umożliwia swobodną edycję, kopiowonie, usuwanie plików.
pozdrawiam