PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z arkuszem styli, oddzielenie koloru body od div i modułów



jokrasa
04-04-2008, 17:03
Witam wszystkich.

Szukam pomocy i rozwiązania.
Otóż w arkuszu styli znajduje zapis {td, th, p , div
font : verdana
color : #000000 }
Oczywiście każdy text w artykule, divach i tablekach będzie miał kolor czarny, natomiast ja zamieściłem w menu lewym moduł lettermana i jego plus nazwa i haslo pod okienkami ma kolor czarny.
Pech chciał , iż tło jest dość ciemne i potrzebuję zmienić kolor czcionki na jasny kolor i wtedy zmiana odnosi się również do treści artykułow , które po zmianie wogóle nie są widoczne .Oddzieliłem odniesienia "td" "th" oraz "p" aby osobno sobie były w arkuszu i do suffiksu "p" który tutaj odpowiada za napisy lettermana i treści tekstów wyświetlana w sekcji body.

Nie wiem jak poradzić sobie aby treść tekstu artykułów była nadal czarna , a napisy z modułu letterman umieszczonego w module "left" były koloru jasnego.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wskazówki.

inkos
05-04-2008, 10:36
Zmodyfikowac pliki modulu lettermana tak aby wyswietlane w nim teksty byly opisywane przez inne klasy css ktore stworzysz sobie w swoim pliku css. :)

ciepol_ml
05-04-2008, 16:45
Modułowi letternam nadaj przyrostek klasy np. "-letterman", i w arkuszu styli opisz go dodatkowo, nie wiem jak to dokladnie z kodu bedzie ale cos w stylu:

div.moduletable-letterman {
font-family: Tahoma, Helvetica, sans-serif;
font-weight: bold;
font-size: 14px;
color: #FF9000;
line-height: 25px;
margin: 0 0 0 0;
padding: 3px 0px 0px 46px;
}

Zalezy czy zmieniasz naglowki czy diva z trescia mozesz uzyc różnych
komend. Wiecej poczytasz na http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/624/30/

jokrasa
07-04-2008, 07:46
Dzękuje Wam, teraz sobie z pewnością poradzę.

Pozdrawiam , i temat zamykam

jokrasa
08-04-2008, 07:40
Własnie dokonałem trochę poprawek, ale nagłówek DIV (czyil napis zamów biuletyn ) mi się zmienił, nie bardzo chce zmienić kolor napis w divie ""login" i ""hasło"".

Jak dodać parametry aby kolor nagłówka się nie zmienił (jest okey) lecz dalsze napisy w divie zmieniły kolor (login+hasło)??