PDA

Zobacz pełną wersję : Ikony: Drukuj, Mail, PDF



Martin123
12-04-2006, 14:45
Witam!

Cytat z helpa (zeby nie bylo że nie czytalem :) ):

"blok przycisków 'Powiadom znajomego', 'Drukuj' i 'PDF', umieszczonych standardowo w komórkach tabeli obok komórki z tytułem artykułu, formatowanych przez klasę .buttonheading {} "

Blok jest standardowo umieszczony obok tytulu; co należy zrobić aby te ikony wyświetlić pod artykulem z lewej strony.
Można zapewne zrobić w CSS position:absolute i ustawić wartości w pikselach ale chcialbym to globalnie zmienić dla calej joomli/witryny ...

POzdrawiam

livio
12-04-2006, 16:31
Zmień plik content.html.php.

Jeżeli mnie pamięć nie myli można zmodyfikowany plik wrzucić do katalogu templatki (aktywnej).

Martin123
13-04-2006, 13:06
Dzięki Livio, znalzałem wspomniany plik.

Znalazłem tam następujący fragment:

<?php
// displays Item Title
HTML_content::Title( $row, $params, $link_on, $access );

// displays PDF Icon
HTML_content::PdfIcon( $row, $params, $link_on, $hide_js );

// displays Print Icon
mosHTML::PrintIcon( $row, $params, $hide_js, $print_link );

// displays Email Icon
HTML_content::EmailIcon( $row, $params, $hide_js );
?>

Modyfikacja jego to jednak kilka siwych włosów więcej na mojej głowie.
Czy ktoś w forumowiczów robil podobne operacje? Jak coś wymyślę to napiszę...

dzięki i pozdrawiam

livio
13-04-2006, 13:15
Nie w tym kawałku.
Poszukaj kawałku, w którym jest szkielet artykułu.

Martin123
24-04-2006, 14:21
Czy zmodyfikowanie tego pliku należy restartować serwer WWW lub coś innego oryginalnego zrobić. Moje modyfikacje nie odnoszą żadnego skutku. Czy jest gdzieś jakiś artykuł poświęcony temu plikowi?

magic
24-04-2006, 14:41
W pliku .../components/com_content/content.html.php gdzieś od linii 544 zaczynają się funkcje odpowiedzialne za umieszczenie tytułu i przycisków obok niego. Musisz wszystkie poprawić bo używana jest jedna linia TR. Wystarczy że zapiszesz poprawki - nic nie trzeba restartowac.

plongeur
06-02-2011, 22:03
nieco z innej beczki, ale powiazane: jak zrobić aby pluginy typu ExtraVote lub ValAddthis wyświetlały się w 1 i tej samej linii co tytuł artykułu, a nie pod nim... Bo szkoda mi trochę 3 linii na Tytuł, Addthis i ExtraVote