PDA

Zobacz pełną wersję : <meta name="Generator" content="Joomla! - ??



przemeklew
05-04-2008, 10:23
W podglądzie kody strony mam napisane

<meta name="Generator" content="Joomla! - Copyright (C) 2005 - 2007 Open Source Matters. All rights reserved." />

Jak gdzie to zmienić

zwiastun
05-04-2008, 10:53
A jakim prawem? Kaduka? Rozbójnika? Złodzieja?

dkint
05-04-2008, 10:58
Witam

Wprawdzie wątek z joomla 1.5 ale może się uda ...

http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=432&t=202525

ps. po co chcesz wyrzucać ? jeśli ze względów bezpieczeństwa to lepiej pilnuj aktualizacji komponentów etc. i nikt ci się do joomli nie dobierze ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
05-04-2008, 11:02
Krzyśku, a jesteś przekonany, że można ten wpis usunąć?
Inaczej: czy można usunąć ze skryptów Joomla! oznaczenia praw własności (poza stopką)?

przemeklew
05-04-2008, 11:12
można
powie mi ktoś dokładnie jak?

stasio
05-04-2008, 11:37
można
powie mi ktoś dokładnie jak?wiec ci wyjawię jak.. błąd leży w instalacji musisz usnąć joomlę bo juz teraz nie dasz rady tego zmienić, potem wgrywasz na serwer te pliki (http://mods.php-fusion.pl/downloads.php?cat_id=2&download_id=1020) instalujesz i juz nie masz <meta name="Generator" content="Joomla! - Copyright (C) 2005 - 2007 Open Source Matters. All rights reserved." />
proste?

inkos
05-04-2008, 12:08
można
powie mi ktoś dokładnie jak?
Jeśli twoim zdaniem można to przeczytaj ten tekst
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/455/26/

nexus246
05-04-2008, 12:44
To chyba tylko u nas takie problemy, a to sugerowanie złodziejstwa i innego kumoterstwa robi się męczące.

http://dev.joomla.org/content/view/2336/102/

Can I remove the Joomla! Copyright notice in the footer region (and other related questions)?

Yes, you can remove the Joomla! copyright notices from any part of the output that the Joomla! application generates. You may not remove the copyright notice from the source code itself.

Can I remove the Joomla! Copyright notice in the Meta information of a Joomla! website?

Yes, you can remove the copyright notices from any part of the output that the Joomla! application generates. You may not remove the copyright notice from the source code itself.

Imho usuwanie generator w poważnych projektach jest wręcz wskazane z powodów związanych z bezpieczeństwem.

przemeklew
05-04-2008, 12:51
usuwanie generator w poważnych projektach jest wręcz wskazane z powodów związanych z bezpieczeństwem.

ale w jakim pliku to usunąć?

nexus246
05-04-2008, 12:53
Wersja Joomla?

przemeklew
05-04-2008, 13:01
nie wiem czy to to
ale na dole w panelu mi pisze
Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC

Jal
05-04-2008, 13:06
stasio - dobry jesteś - tak trzymać !!
Pozdrawiam

nexus246
05-04-2008, 13:15
includes/frontend.php
Wykomentuj linijkę:


$mainframe->addMetaTag( 'Generator', $_VERSION->PRODUCT . ' - ' . $_VERSION->COPYRIGHT);

z metody mosShowHead

przemeklew
05-04-2008, 13:18
Dzięki
Ale wiesz.
Proszę pomoż.
Co mam zrobić?

zwiastun
05-04-2008, 13:19
/includes/fronted.php
linia
$mainframe->addMetaTag( 'Generator', $_VERSION->PRODUCT . ' - ' . $_VERSION->COPYRIGHT);
opatrz komentarzem
// $mainframe->addMetaTag( 'Generator', $_VERSION->PRODUCT . ' - ' . $_VERSION->COPYRIGHT);

przemeklew
05-04-2008, 13:25
mam prze tą linią dodać
//
czy kolejną linijkę dodać nową
heh czy co?
jaśniej proszę. Jeśli oczywiście możesz

zwiastun
05-04-2008, 13:31
dodać //
zamiast tego możesz też wyedytować plik version.php i zdefiniować inaczej $_VERSION->PRODUCT oraz $_VERSION->COPYRIGHT

przemeklew
05-04-2008, 13:56
$mainframe->addMetaTag( 'Generator', $_VERSION->PRODUCT . ' - ' . $_VERSION->COPYRIGHT);

zmienić na
// $mainframe->addMetaTag( 'Generator', $_VERSION->PRODUCT . ' - ' . $_VERSION->COPYRIGHT);
i tyle?

dkint
05-04-2008, 15:32
Krzyśku, a jesteś przekonany, że można ten wpis usunąć?
Inaczej: czy można usunąć ze skryptów Joomla! oznaczenia praw własności (poza stopką)?

Witam

Nie sugeruję usuwania, dałem tylko link do forum na joomla.org, ja we wszystkich serwisach zostawiam ...

pozdrawiam
Krzysiek

zwiastun
05-04-2008, 16:35
nexus rozwiał wątpliwości

stasio
05-04-2008, 16:51
Nie sugeruję usuwania, dałem tylko link do forum na joomla.org, ja we wszystkich serwisach zostawiam ...
ja wyszedłem z założenie ze nie ma sie czego wstydzić w dżumli wiec tez zostawiam, w końcu dzięki komuś kto nad tym siedzi mam dochody... tak jakbyś był zatrudniony w firmie XVYZ ktoś zapytał, "a dla jakiej firmy pracujesz?" powiedziałbyś "no wiesz mam w sumie swoją firmę , wiesz od podstaw ją zbudowałem no jakoś sie kręci i daje sobie rade o ogólnie jestem zajebisty ziom..."
Usunięcie (dla mnie) tej linijki równia się po części z tym ze decydujesz sie na odrzucenie pomocy i samodzielną dalszą prace nad skryptem... ale w takim wypadku abstrakcyjne jest proszenie o pomoc w usunięciu znaczników joomli skoro samemu tego nie umiesz to "jamsorywinetubiznezjestbiznes"... tak tak jakbyś odbyt powiedział ze rezygnuje z usług ręki przy podcieraniu bo po co ktoś ma wiedzieć ze mają ze sobą interesy... ale z czasem jak sie rodzynki zbiorom no niestety **************** poprosi rękę o pomoc (toć sama sobie siła woli nie pomoże), wiec jakieś ktoś ma ochotę na usuwanie "znamion" joomli niech nie prosi o pomoc w problemach ze skryptem, nie możemy być obrażalską dupą która ma ambicje być samochodem hybrydowym.

przemeklew
05-04-2008, 21:40
stasio jest genialny.

PanYeti
05-04-2008, 21:58
Komentarz.
Dziś dzień do porównań motoryzacyjnych. Wcześniej, w innym poście, porównałem Joomla do RollsRoyce pozostanę więc przy tych markach. Wyobrażacie sobie, żeby właściciel takiego cudeńka zaraz po kupnie wyrywał z maski srebrną Nike i RR z chłodnicy? Nie rozumiem dlaczego niektórzy usuwają sygnatury? Wstydzą się tego cms-a? Po co więc budują na nim witrynę? Myślę, że to zły nawyk, który należałoby w jakiś sposób wyplenić. Dużą rolę mają tu do odegrania firmy zajmujące się zawodowo tworzeniem witryn. Zwykle nie zapominają o umieszczeniu swojego logo i praw, zapominając o prawach tych, którzy umożliwili zarobkowanie.
Moja firma zmienia wygląd witryny, w piątek wysłałem około 30 ofert do firm projektowych, ciekawi mnie ile z nich przyzna się do darmowej Joomla.
Odnośnie usunięcia generatora, skoro może stanowić zagrożenie (co zostało potwierdzone), to może ktoś przybliży temat. Zieloni (jak ja) wpadają w panikę i trzęsą gaciami na hasło "zagrożenie". Czytałem dziś trochę o htaccess i, mimo że jestem łysawy, włosy stanęły mi dęba.