PDA

Zobacz pełną wersję : 1.0.13 iso - błąd w adminie



marcin11
05-04-2008, 13:51
Witam,
od pewnego czasu administruję stronę w joomla. Dotychczas walczyłem z 1.0.11 i zmianą ustawień serwera, ale mam już to za sobą. Obecnie testowałem wersję iso i utf 1.0.13.
W utf był kłopot z polskimi znakami w różnych dodatkach, natomiast w iso jest ok.
Mam dwa pytania:
- dlaczego w wersji iso instalatory komponentów, botów i modułów nadal akceptują tylko dodatki z xml w utf
- w adminie iso nie działa poprawnie dodawanie nowych pozycji menu (działało natomiast idealnie w joomla 1.0.13 utf na tym samym serwerze) - jaka może być tego przyczyna - widać tylko kropki i czerwony x tooltip, więc można trafiać na ślepo, choć i tak dział komponentów jest zwinięty
Pozdrawiam.

inkos
05-04-2008, 15:01
To na początek kierunek -> reglamin. A potem: jaka joomla jaki serwer jaka konfiguracja bazy itp. Tak pozatym to na temat tego problemu było już trochę rozmów na forum -> opcja szukaj na górze strony.

marcin11
05-04-2008, 15:21
joomla 1.0.13 jie iso
cała instalacja przebiegła ok - wszystkie parametry serwera są zgodne
"dodaj pozycję menu" działało przy 1.0.13 jie utf na tym samym serwerze
...zanim napisałem - szukałem na forum - znalazłem tylko kilkanaście tematów o tym, że to już było, ale sedna rozwiązania nie :)

marcin11
05-04-2008, 16:30
...ale nie wiem na jak długo...
wymieniłem folder com_menus w administrator/components
to znaczy do zainstalowanej joomla 1.0.13 ie iso wstawiłem folder com_menus z joomla 1.0.13 ie utf
uwaga: zachowałem jedynie admin.menus.php, admin.menus.html.php oraz admin.polish.php z wersji iso - żeby zostały polskie znaki
to jest pewnie naokoło - ale przy braku porad - działa :cool: