PDA

Zobacz pełną wersję : Home.pl - Joomla - chmody?



idek
05-04-2008, 17:15
Słuchajcie.. Instalowałem już J! kilkadziesiąt razy conajmniej, ale dopiero dziś miałem jak się okazuje przyjemność zainstalowania na home.pl

Na kazdym z serwerów na jakich pracowałem (a było ich tez troche), po wgraniu plików na serwer musiałem ustawiać prawa dostępu, czyli chmod'y. Dziś na home.pl po wgraniu plików właczam instalatora, aby sprawidzc jakim to katalogom musze nadać prawa i co widze? Wszytsko na zielono. Wszedzie jest możliwość zapisu.

Dziwne?

Dla mnie max! Myślałem nad tym całą instalacje, po zakończeniu sprawdzam klientem FTP, i chmody są normalne 755... Dla mnie to dziwne.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że J! sam ma mozliwość zmiany chmodów. Ale czy tak jest, to własnie chce się dowiedzieć od Was jak ktoś wie..

Rozmaiwałem z obsługą home.pl ale mówią, że nie ma co się bac o bezpieczeństwo.. Co Wy o tym myslicie?

kurtz
05-04-2008, 17:29
aż się dziwię, że na innych serwerach musiałeś te chmody ustawiać ręcznie. to bardziej ciekawa sprawa niż to, że nie musiaeś tego robić na home.pl :)

co to było ? yoyo ? cba ?

stasio
05-04-2008, 18:51
na na home ustawic chmody trzeba mieć chody

idek
07-04-2008, 00:38
nie no masa serwerów, gdzie musiałem jak np. jor.pl (nie polecam, co chwile przerwa), co dalej.. kurde skleroza:D hmm... gomamahosting.com, webd.pl i jeszcze kilka zagranicznych, których nazwa i tak niewiele wniesie do tematu..

no to mnie nieco uspokoiliście.. a do Joomla nabrałem jeszcze większego szacunku :D