PDA

Zobacz pełną wersję : Znaki zapytania



feronek
05-04-2008, 19:05
Witam... mam problem z polskimi znakami :( Serwis www.jpgk9.pl (http://www.jpgk9.pl) . Wrzuciłam Joomla e-Commerce i zamiast polskich literek miałam znaki zapytania. Ponieważ nie jestem administratorem serwera i bazy danych, a wykombinowałam że może byc cos z jezykiem kodowania bazy.. sprobowalam wrzucic Joomle 1.0.13 UTF-8 - to samo. Spróbowałam więc z Joomlą 1.0.13 ISO i kiedy dam język polski sa znaki zapytania, a kiedy zostawię angieslki - mam polskie znaki z tym, że zamiast wstecz mam back no i moduly też anglojęzyczne.
Nie mam pojęcia co z tym zrobic, żeby były polskie znaki i jednocześnie joomla z jezykiem polskim.
Prosze o pomoc, bo moje pomysły sie już wyczerpały... HELP!!!

feronek
11-04-2008, 17:14
Hmmm naprawde nikt nie może pomóc mi z tym problemem???

inkos
11-04-2008, 17:17
Hmmm naprawde nikt nie może pomóc mi z tym problemem???
A jaka jest konfiguracja twojego serwera, bazy danych itp.

feronek
11-04-2008, 17:25
No wlasnie z tym jest problem, bo to nie jest moj serwer, ja na nim jedynie stawiam strone, a kontakt z administratorem zaden :( Chcialam obejsc to na okolo i dlatego probowalam instalke roznych joomli robic, ale efekt jest wlasnei taki jak opisalam wyzej. Joomla 1.0.13 ISO polskie znaki jedynie przy ustawieniu Joomli na j. angieslki. Z tego co wiem to baza danych ma kodowanie:
default-character-set=latin2
Tyle podal mi admin zanim przepadl :(

inkos
11-04-2008, 17:35
To zrezygnuj z takiego serwera! bo nawet nie bedziesz wiedzial jaka masz np. metode porownywania znakow w bazie.

feronek
11-04-2008, 17:39
widzisz, sprawa nie ode mnie zalezy. Robie strone dla klienta tego, kto jest administratorem serwera. Wiec ja jedynie jestem wykonawca strony i tyle. Nie mam zadnej mocy decyzyjnej :( Najlepiej byloby w takiej sytuacji dorwac administratora ale ze tak powiem poki co ma mnie w glebokim powazaniu :(

crazyluki
11-04-2008, 17:49
pozostaje poważna rozmowa z klientem:)

feronek
11-04-2008, 17:52
Hmmm nie bardzo mogę i chcę zrobic takie swinstwo i podkupic klienta tym bardziej, ze z admnistratorem moge miec dlugotrwala wspolprace. Chyba jednak bede probowala dopukac sie do admina, moze to cos da - kto wie :(

crazyluki
11-04-2008, 18:06
długotrwała współpraca oparta na trudach, znojach i problemach? Chyba nie tędy droga...
Czasem warto nie zdawać się na niczyją łaskę i zapłacić. Wtedy bez problemu można się postawić w sytuacji " ja płacę, ja wymagam".
Twoja obecna sytuacja wydaje mi się bardzo dziwna;)