PDA

Zobacz pełną wersję : czysty szablon joomla 1.5



raper_21
06-04-2008, 14:51
ma ktoś linka (gdzieś kiedyś widziałem ale nie mogę znaleźć szukam i szukam) do czystego szablonu Joomla 1.5 żeby zawierał wszystkie pliki podstawowe.

kurtz
06-04-2008, 14:57
hmm - najormalniejszy instalator - bez ! - zainstalowanych przykładowych danych.

raper_21
06-04-2008, 14:58
nie nie do czystego szablonu templatki

kurtz
06-04-2008, 15:02
to chyba nie kontaktuję pytania.

raper_21
06-04-2008, 20:51
czysty szablon do joomla 1.0 zawiera takie pliki

index.php
templateDetails.xml
images/
css/temptate_css.css


ale jak wyglądają te pliki w joomla 1.5.2 bo na pewno się różnią(parametrami).
chodzi o to że zrobiłem szablon pod joomla 1.5.2 na bazie tego podstawowego. skapowałem pozycje moduły i robię czysty szablon zawierający pliki powyżej ale po wgraniu ich na serwer nic się nie wyświetla. definiuje w pliku template.css np. logo a po wgraniu na serwer nie pojawia się nic ani logo ani układ.

kurtz
06-04-2008, 21:15
ja nie bardzo wiem co tam zrobiłeś ale szablony z instalki j! masz w folderze root/templates. tam też są pliki, które chcesz porównać.

raper_21
06-04-2008, 21:22
tak pliki są w templates/
wygląda to tak INDEX.PHP


<?php
/**
* @copyright Copyright (C) 2007 - 2008 moja strona.
*/

// no direct access
defined( '_JEXEC' ) or die( 'Restricted access' );
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>" >
<head>
<jdoc:include type="head" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/system.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/system/css/general.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/serwis_fotograficzny/css/template.css" type="text/css" />
<!--[if lte IE 6]>
<link href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/<?php echo $this->template ?>/css/ieonly.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<![endif]-->
</head>

<body>
<div class="center" align="center">
<div id="wrapper">
<div id="logo"></div>
<div id="tabarea">

</div>


</div>
</div>
<jdoc:include type="modules" name="debug" />

</body>
</html>


a TEMPLATE.CSS tak:

div.center {
text-align: center;
}

div#wrapper {
margin-left: auto;
margin-right: auto;
min-width: 885px;
width: 885px;
max-width: 885px;
}

div#logo {
width: 885px;
height: 310px;
background: url(../images/logo.jpg) 0 0 no-repeat;
margin: 0px;
padding: 0px;
}

div#tabarea {
width: 885px;
height: 80px;
background: url(../images/tabarea.jpg) 0 0 repeat-x;
margin: 0px;
padding: 0px;
}

no i plik .xml i grafika wgrana do images/

ale po graniu na serwer nic się nie wyświetla. więc może w joomla 1.5 są jeszcze jakieś obowiązkowe inne pliki.