PDA

Zobacz pełną wersję : Google AdSense



samurai_jack
13-04-2006, 11:16
Mam zainstalowany moduł "Google AdSense Revenue Sharing (Clicksafe)" na joomli 1.0.7 , i mam pytanie czy ktoś może wie gdzie mogę znaleźć opis konfiguracji w języku polskim lub może mi podać jak porządnie skonfigurować ten moduł. Może też macie jakieś sugestie aby google adsense działało optymalnie. Za każdą sugestię dziękuje

Rlyeh
13-04-2006, 15:26
Tak się składa, że również ostatnio instalowałem ten moduł. Po serii porażek, związanych z konfiguracją- choć przyznać trzeba, że za bardzo nie ma czego konfigurować - oraz przekopaniu forum i wyszukiwarki, wpadłem na lepszy pomysł, który i Tobie polecam. Otóż stwórz własny moduł, nazwij go np. Linki Sponsorowane, a w zawartość wklej java script wygenerowany przez Google. Funkcjonuje elegancko. Zdaję sobie sprawę z tego, że za bardzo nie odpowiedziałem na Twoje zagadnienie, ale polecałbym tą metodę jako alternatywę.

gielo
13-04-2006, 21:27
tak w sumie to jest to sposób tylko mi zależy by to było jako jeden z banerów wyswietlanych na stronie, powiedzmy ze raz wyswietla sie baner google a za innym razem innego reklamodawcy. Nie chce robi śmietnika ze swojej strony w której reklamy przewyższają zawartoś merytoryczną. ;)

cancermalignus
10-09-2007, 00:03
Tak się składa, że również ostatnio instalowałem ten moduł. Po serii porażek, związanych z konfiguracją- choć przyznać trzeba, że za bardzo nie ma czego konfigurować - oraz przekopaniu forum i wyszukiwarki, wpadłem na lepszy pomysł, który i Tobie polecam. Otóż stwórz własny moduł, nazwij go np. Linki Sponsorowane, a w zawartość wklej java script wygenerowany przez Google. Funkcjonuje elegancko. Zdaję sobie sprawę z tego, że za bardzo nie odpowiedziałem na Twoje zagadnienie, ale polecałbym tą metodę jako alternatywę.
ja mam taki problem wklejam kod do edytora htmla daje edytuj i nic sie nie wgrywa na strone.. wie ktos moze dlaczego?? sytuacja ta eydtepuje tylko wtedy gdy wklejam ten skrypt, w przypadku zwyklego tekstu, pojawia sie on na stronie.. o co chodzi??

Sova
10-09-2007, 00:55
gielo
zrób ze skryptem G tak samo jak z bannerem - podaj kod G, wybierz dowolny obrazek - mimo wszystko pojawić się powinien banner G

cancermalignus
zrób tak:
1. wyłącz edytor tekstu w konfiguracji
2. utwórz nowy moduł (nazwij go, jak tam sobie chcesz.. umieść tam gdzie chcesz)
3. wklej posiadany kod-skrypt, tak po prostu w "okienku" edycji... zapisz
4. włącz edytor

cancermalignus
10-09-2007, 01:12
gielo
zrób ze skryptem G tak samo jak z bannerem - podaj kod G, wybierz dowolny obrazek - mimo wszystko pojawić się powinien banner G

cancermalignus
zrób tak:
1. wyłącz edytor tekstu w konfiguracji
2. utwórz nowy moduł (nazwij go, jak tam sobie chcesz.. umieść tam gdzie chcesz)
3. wklej posiadany kod-skrypt, tak po prostu w "okienku" edycji... zapisz
4. włącz edytor
ok ok tylko ja mam problem z tym, ze w punkcie 3 jak wklejam do edytora html ten scrypt i daje zapisz to pozniej i tak jest puste...

Sova
10-09-2007, 01:29
no właśnie - masz mieć wyłączony edytor html!
przy wyłączonym edytorze będziesz miał puste okienko edycji modułu - bez listwy edytora na górze...

cancermalignus
10-09-2007, 14:34
no właśnie - masz mieć wyłączony edytor html!
przy wyłączonym edytorze będziesz miał puste okienko edycji modułu - bez listwy edytora na górze...
ok juz mi dziala, dziekuje Ci bardzo!!

przemeklew
04-05-2008, 21:40
no właśnie - masz mieć wyłączony edytor html!
przy wyłączonym edytorze będziesz miał puste okienko edycji modułu - bez listwy edytora na górze...

Gdzie mogę wyłączyć ten edytor?

przemeklew
04-05-2008, 21:59
mam już:
Po prosty nie było opcji wyłacz, więc trzeba było przestawić na edytor prosty w konfiguracji.
Pozdro.