PDA

Zobacz pełną wersję : Zaawansowana kontrola jomfish



tuzim
07-04-2008, 15:38
Witam was wszystkich masterów i adminów :)

Mam u siebie zainstalowana joomlę 1.0.12, do tego joomfish 1.7 wszystko kuka przepięknie i nie miałem najmniejszych problemów z ich zainstalowaniem i działaniem. Myk polega na tym że teraz oprócz możliwości tłumaczenia strony z PL na EN potrzebuję wyświetlać różną treść. np w pozycji menu oferta w (języku głównym -PL) potrzebuję mieć 3 pozycje, a w tym samym miejscu w EN wersji ma sie znaleźć pozycji 5. Dodam że zmiana kodu była by wyjątkowo uciążliwa gdyż strona będzie dość dynamiczna i elementy menu mogą sie często zmieniać. chodzi o to by osoba która nauczę klikać po panelu administratora poradziła sobie z tym zadaniem. Czyli - brakuje mi czegoś do ukrywania/upubliczniania elementów menu w zależności od wybranego języka. Istnieje coś takiego? Dodam może że wybór języka znajduje sie w intro przed wejściem na sama stronę. Więc sam joomfish pomaga mi w prowadzeniu 2 stron na jednym szkielecie. Bo treść "tłumaczona" nie będzie odpowiadać w swym przekazie treści oryginału. Odpada tworzenie oddzielnych stron dla każdego języka :(


pozdrawiam. Ps-sporo szukałem na ten temat ale znalazłem tylko jeden artykuł- rozwiązaniem było kodowanie a nie tego szukam. z góry dzięki za odpowiedz.

inkos
08-04-2008, 01:01
Myślę iż Twoje pytanie jest dość specjalistyczne więc lepiej będzie jeśli odpowiedzi poszukasz również na oficjalnym wsparciu tego komponentu czyli forum na joomfish.net.

crazyluki
08-04-2008, 01:20
nie jestem pewien ale czy nie po to czasem jest dodatek Mod Mainmenu - Multilanguage ?
jesli nie to mozna by przerobić szablon. w miejscu gdzie jest menu pobierałby kod iso jezyka(de,pl,en) i ladowal zamiast np pozycji left pozycje user1 badz user2, user3. pod kazda z tych pozycji byłoby zapisane menu ( odpowiednie do jezyka).
nie wiem czy o to chodzilo, ale mam nadzieje ze pomoglem.
pozdrawiam

tuzim
08-04-2008, 15:18
No panowie :) wielkie dzięki za odpowiedz. Baaardzo mi pomogliście. Rozwiąznia jakie podaliście zapewne są trafne ale ja sobie nie poradziłem w taki sposób jaki zaplanowałem. Być może jest ktoś kto potrafi wykorzystać Mod Mainmenu - Multilanguage ale ja sobie z nim nie poradziłem. Szukając zaś informacji jak go wykorzystać- natknąłem się na rozwiązanie- ale niestety trzeba troszkę w kodzie dodać.

1. W moim przypadku musiałem: dodać sobie 2 nowe modułki. polish i english wpisując je w site->template menager->module positions.

2. Potem w index.php templatki wpisałem:

<?php if ($mosConfig_lang == english ) { mosLoadModules('english',-2); } ?>
<?php if ($mosConfig_lang == polish ) { mosLoadModules('polish',-2); } ?>


3. Stworzyłem nowe menu_pl oraz menu_en przypisując ich pozycje do modułów utworzonych w pkt. 1

Tadam. Jeśli ma ktoś lepsze rozwiązanie z chęcią z niego skorzystam :) Ponieważ w samej fiszce robi się śmietnik przez takie rozwiązanie polecam je tylko w ostateczności. miusem jest poprostu narastająca ilość elementów oddzielnych menusów, których nie tłumaczymy bo nie ma to zastosowania.

Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

crazyluki
08-04-2008, 15:21
tuzim - to jest wlasnie opcja o której ja mówiłem. tak jest chyba najlatwiej:)

tuzim
08-04-2008, 16:29
Prawda prawda Crazyluki. Ja sie już zakręciłem po prostu :)

crazyluki
08-04-2008, 16:33
możesz podać nam adres strony ? czy nie ?

tuzim
09-04-2008, 12:35
Jeszcze wiele jest do zrobienia :) Ale zapraszam! www.bestwaytour.pl (http://www.bestwaytour.pl)