PDA

Zobacz pełną wersję : Panel Admina



warchlak
07-04-2008, 19:43
Witam, nie znalazłem tematu z tematem podobnym do mojego więc z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział.

Mój problem jest taki:

Ściągnąłem joomla 1.5.1 - j. polski i założyłem sobie konto na cba.pl. utworzyłem bazę danych MySQL, FTP etc. i postępując zgodnie z opisem http://www.active24.pl/pomoc/joomla/ instalacji wszystko ładnie przebiegło, do przedostatniego screenu z tejże instrukcji. tzn owszem załadowała mi się strona joomli ale jak próbuję wpisać adres www.mojawitryna.cba.pl/administrator (http://www.mojawitryna.cba.pl/administrator) to automatycznie przekierowuje mnie do www.cba.pl (http://www.cba.pl/)

Dla mnie jako zupełnego laika to czarna magia, poradźcie coś proszę bo nie widzę panelu logowaniahttp://www.cba.pl/forum/images/smiles/icon_smile.gif

Pozdrawiam

kurtz
07-04-2008, 19:58
zmień hosting - byle nie na yoyo. bo wiesz ... z deszczu - pod rynne.

warchlak
07-04-2008, 20:14
nie widziałem do tej pory darmowego hostingu bez limitu transferu... jakieś inne wyjścia?

kurtz
07-04-2008, 20:28
60free.ovh.org

i nawet bez reklam
i nawet w miare optymalny

do dłubania oczywiście.

warchlak
07-04-2008, 20:30
Okej dziękuję

inkos
07-04-2008, 20:41
nie widziałem do tej pory darmowego hostingu bez limitu transferu... jakieś inne wyjścia?
Komercyjne konto? Gdzie? Poszukaj wątek był już na forum. :)

warchlak
07-04-2008, 20:49
@inkos

Właśnie znalazłem ten temat i nie wniósł on nic, wszędzie miesięczny limit transferu... a ja potrzebuje coś żeby zainstalować joomla!, zrobić dla celów dydaktycznych stronkę i nie męczyć się przy tym jak dziki osioł.

Naprawdę nikt nie widzi możliwości zdziałania czegoś na tym cba.pl?

inkos
07-04-2008, 21:06
Jeśli to ma być stronka do celów dydaktycznych to chyba nie będzie to jakaś składnica plików itp. której zabraknie np. 25 GB transferu miesięcznie. To naprawdę dużo. Jeśli chcesz zainstalować u siebie Joomlę i w ramach nauki/testów "bawić" się jej ustawieniami to nawet 10GB Ci spokojnie wystarcza. Bez przesady.

warchlak
07-04-2008, 21:15
Tak ale przy okazji będzie też służyć moim znajomym jako centrum informacyjne... Nie wiem ile mi starczy bo się na tym nie znam;) pliz o wyrozumiałość:)

stasio
07-04-2008, 21:37
a ja potrzebuje coś żeby zainstalować joomla!, zrobić dla celów dydaktycznych stronkę
no A krasnal? transfery ogromne do 3GB/s przy sata2, limit transferu ustala elektrownia raz na dwa miesiące... mucha nie siada... ja mam dla celów dydaktycznych z 3-4 joomle tam trzymam i jak coś instaluje to na nich i patrze po jakiego wała to zainstalowałem

warchlak
07-04-2008, 21:52
nie umiem korzystać z krasnala:/ wiem to lamerskie ale jak mowie, jestem humanistą i znam się na komputerach trochę i chciałbym się poduczyć czegoś nowego żeby to było z pożytkiem także dla innych:)

Wracając do tematu. Potrzebuję darmowy hosting żeby zawierał w sobie wszystko co potrzebne do instalacji i obsługi joomla! Wiem że takie tematy były ale potrzebuje jedną konkretną propozycję naprawdę dobrego.

stasio
07-04-2008, 22:32
hmmm za darmo to wiesz w Polsce nawet po ryju sie nie dostanie (bo ci telefon jeszcze zapierdo*ą i jesteś do tyłu o kartę sim) co do hostingów za frrrrreeeeedoooom nie pomogę zrezygnowałem z takich dobrodziejstw na rzecz złodziei którzy mają dobre serwery transfery i pomoc w razie "W", okradaj mnie z pieniędzy raz w roku a ja z pokora daje sie okradać...

co do krasnala i humanisty rozumiem nie każdy musi znać... ale ja sie w takich momentach ciesze ze jestem cham i prostak, prostolinijny i nie dokształcony, nie muszę sie zasłaniać humanizmem humanitarną homologacją ani holokaustem żeby sobie instalnać krasnalka i spróbować z nim sie dogadać... no chyba ze dasz sobie szanse i sprobujesz a efekty doświadczeń wdrożysz w darmowy serwer jak znajdziesz... krasnal nie gryzie (co najwyżej z baniaka da w jaja bo nie jest za duży) KBG w postaci GooGlE wiedzą o krasnalu sporo i za garść rumuński lejów powiedzą coś więcej...
spróbuj warto...

warchlak
07-04-2008, 22:43
Ok, dzięki będę walczył...


Hmmm, śmieszna sprawa... usunąłem katalog joomli z ftp na cba.pl i skopiowalem raz jeszcze i przpadkiem zauwazylem ze brakuje jakiegos pliku z folderu administrator... no to go skopiowalem osobno i wsio ładnie działa...:) Dziękuję wszystkim za poświęcony mi czas...

Teraz mam nową zabawkę więc... jeszcze Was ponudzę w innych tematach:D

Pozdrawiam

(TC)

rafalek1
17-04-2008, 20:31
Ale nie rozwiązaliście problemu zadanego w 1 poście. Ja mam hosting na 60free.ovh.org. I mam taki sam problem zaistalowałem joomle, strona działa oprócz administratora, wyrzuca "Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie jest w stanie zrealizować twojego żądania."

O co z tym chodzi?

kurtz
17-04-2008, 20:41
O co z tym chodzi?

najczęściej o próżniactwo w poznaniu elementarnych wiadomości na temat działania Joomla! i wymogów jakich oczekuje.

każdy chciałby wirtualną polskę zrobić w 3 dni.

a tu ****************!

rafalek1
18-04-2008, 08:09
No dobrze, czyli wina jest po stronie serwera, tak?