PDA

Zobacz pełną wersję : Edytory - wiele problemów



jarek82
08-04-2008, 00:10
Mam problem z edytorami :/
Objawia się to tak - kiedy zalogouje sie na strone i chce edytowac/pisac artykul, to nie reaguja mi przyciski Zapisz/Zastosuj/Zamknij. W IE, Operze, FF.
Ale to nie takie straszne, bo chcialem uzyc inny edytor, np. JCE, FCK. Tylko ze po zainstalowaniu tych botów i ustawieniu FCK jako domyslny w konfiguracji, na stronie i tak edytują sie/piszą artykuly w tym standardowym (chyba Tiny), mimo ze nie jest opublikowany. Moze to tak dziala, ze ustawienie jako domyslny jakiegos edytora dziala tylko w panelu, a na stronie jest inny? Chetnie poznam tez odpowiedz na to pytanie.
ALe kolejna sprawa. Zainstalowalem JCE, ustawilem jako domyslny, a w panelu artykuly pisza sie w FCK. Mimo, ze ten nie jest opublikowany. I co ciekawe, w Operze w FCK nie laduja mi sie ikony edytora :/
Serwer mam na ehost.pl. Ustawienia php na zielono. W confuguration.php adres strony z www i tak też ładuję stronę. Joomla w wersji 1.0.13 utf-8.
Pozdrawiam
J

netsyndrom
04-05-2008, 19:19
Witam
Mam taki sam problem. Zainstalowałem JCE (bot_jce_118-pl-utf8) oraz komponent administracyjny do edytora JCE (com_jce_1.1.1-pl_utf) to wszystko na świeżej instalacji joomla_1.0.13_JIE-pl-utf.

Efekty jak u przedmówcy, czyli aktywny stary edytor TinyMCE, który jest odpublikowany. Komponent administracyjny JCE działa.

Co robić aby móc korzystać z JCE?

Pozdrawiam, Grzegorz.

Jac
04-05-2008, 19:31
Trzeba ustawić jeszcze konkretny edytor dla użytkownika (zakładka: Witryna/Konta użytkowników).

jarek82
04-05-2008, 20:05
Mam ustawiony edytor dla kazdego uzytkownika, a wczytuje mi sie domyslny.

crazyluki
04-05-2008, 20:29
to ustaw dla siebie takie edytor jak chcesz używać. zaplecze > użytkownicy > admin > sprawdź jaki masz ustawiony:)
pozdrawiam

jarek82
04-05-2008, 21:49
Ok, sobie ustawilem FCK Editor i po zalogowaniu do panelu moge w nim pisac. Pod IE wszystko gra, w Operze nie wczytuja mi sie ikonki np. z dodawaniem zdjec itd.
Ale przez strone po zalogowaniu na admina i w momencie pisania artykulu przez opcje 'Dodaj artykul' mam standardowy edytor. Dlaczego?