PDA

Zobacz pełną wersję : dobra galeria



waderski
08-04-2008, 17:23
Ponieważ brak naprawdę dobrej galerii do Joomli 1.5.X chciałem polecić wszystkim tą stronkę ( phpMyPhotoGallery ): http://projects.johnmarkbrown.com/index.php?page=3
To NIE jest komponent do Joomli, działa jako osobna stronka, którą
z Joomli łatwo podlinkować (a bazy danych nie potrzebuje, tylko php).
Katalogi ze zdjęciami wystarczy wrzucić do albums, dalej skrypt sam poprzycina i utworzy galerię z miniaturkami i pokazem slajdów włącznie. To jest najfajniejsze - żadnego uploadu z komponentu tylko raz dwa całe katalogi na serwer.
A co najważniejsze można do tej galerii tworzyć własne templatki w CSS-ie jak w Joomli (a nawet trzeba bo początkowo biednie jak phocagallery wygląda).
Jest tylko jedno ale. Skrypt automatycznie ustawia w przeglądarce kodowanie w ISO-8859-1. Nie jestem biegły w php ani w javie i nie potrafię tego zmienić.
W plikach php ani słowa o ISO nie znalazłem więc może raczej w Javie ( Lightbox ).
Jeśli ktoś potrafi to niech pomoże bo to dobra rzecz i wygodna i gdyby się tak krzaczków pozbyć to byłoby super.

Pozdrawiam

crazyluki
08-04-2008, 17:29
nie można się było podczepić pod inny temat który jest parę pięter niżej dotyczący galerii ?
poza tym ja znalazłem ładny plugin który dodaje do wyszukiwarki w docmanie uśmieszek!

waderski
08-04-2008, 17:40
Sorry, faktycznie czytałem kilka wątków o galeriach ale mój jest nietypowy bo nie dotyczy bezpośrednio modułów/komponentów do Joomli. Natomiast sytuacja w tej chwili jest taka, że do Joomli 1.0 to dodatków jest morze a do 1.5 tyle co nic (no chyba, że komercyjne) a większość z tych co to niby native to jakieś alfy bety i prawie nic się z tego nie instaluje (no czasem tryb legacy pomaga, ale nie o to chodzi).
A ta galeryjka jest naprawdę czadowa i jak ktoś jak ja w CSS-ie głównie koduje to się ucieszy (a może i piwo za info postawi?)

moje
08-04-2008, 18:26
Slimbox (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,4135/Itemid,35/) działa bez problemu pod 1.5.x, szkoda, tylko że automatem nie generuje miniaturek tylko trzeba ręcznie je tworzyć ale działa bez problemów :)

waderski
09-04-2008, 15:20
Już wiem jak wymusić polskie znaki w phpMyPhotoGallery:
w pliku index.php (głównym, nie templatki) należy dodać w drugiej linii:
header( 'Content-Type: text/html; charset=utf-8' );
oczywiście zmienić kodowanie w plikach php na UTF-8 (najwygodniej
w Notepad2 (menu>plik>kodowanie).

Powodzenia.

corwin
09-04-2008, 15:43
Sorry, faktycznie czytałem kilka wątków o galeriach ale mój jest nietypowy bo nie dotyczy bezpośrednio modułów/komponentów do Joomli. Natomiast sytuacja w tej chwili jest taka, że do Joomli 1.0 to dodatków jest morze a do 1.5 tyle co nic (no chyba, że komercyjne) a większość z tych co to niby native to jakieś alfy bety i prawie nic się z tego nie instaluje (no czasem tryb legacy pomaga, ale nie o to chodzi).
A ta galeryjka jest naprawdę czadowa i jak ktoś jak ja w CSS-ie głównie koduje to się ucieszy (a może i piwo za info postawi?)

Tak się składa, że dla Joomla 1.5 jest dostępna i działająca jedna z najlepszych galerii PHP czyli Gallery2. Potrzebny jest bridge który można pobrać tutaj:

http://trac.4theweb.nl/g2bridge/browser/branches/sil3nt

Działa świetnie na Joomla 1.5.2 - nie tylko przy nowych ale i przy istniejących userach.

Polecam