PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja templatki - prośba o pomoc



Miguel
09-04-2008, 16:31
Witajcie,
bardzo proszę o pomoc. Jako kompletny nowicjusz stawiam stronę i mam pewien problem, który dla doświadczonych użytkowników jest pewnie banalny, a dla mnie nie znając kodu - nie do przejścia, więc po wielu dniach walk na oślep z plikami css i html piszę tutaj.
Otóż znalazłem darmową templatkę, do moich celów idealną, praktycznie nie wymagającą zmian. Rzecz w tym, że każdy wstawiany obrazek otoczony jest delikatną ramką. Problem pojawia się jednak, gdy chcę wstawić przy lince do pliku ikonę PDF lub jakikolwiek symbol, np. emotikon. Obrazek owszem, pojawia się, ale otoczony tą przeklętą ramką i marginesem i tekst się rozwala. Grzebiąc w kodzie na chybił trafił udało mi się usunąć ramki przy wszystkich obrazkach. Jednak chciałbym móc je usunąć tylko przy ikonach plików PDF, doc, i emotikonach.
Pomóżcie proszę... Bo mnie zaraz trafi :(
Adres strony (jakby ktoś chciał zobaczyć templatkę):
http://www.biol.uni.wroc.pl/instbot/zbiosr/

inkos
09-04-2008, 16:45
Podręcznik do html i css tutaj tylko pomoże i to najszybciej. Wskazówka w pliku CSS z pewnością jest klasa img w której jest atrybut border. Co i jak dowiesz sie po lekturze materialow o ktoreych wspomnialem na poczatku.