PDA

Zobacz pełną wersję : Czy istnieje moduł/komponent dla adkontekst?



leiga
09-04-2008, 20:26
Witam serdecznie.
Ani google, ani szukaj tutaj nie pomogło :/

Czy istnieje jakaś możliwość z wyjątkiem edytowania templatki, wstawienia reklam adkontekst? Podobny moduł istnieje dla adsense i ponoć (inne forum, gdzie znalazłem) dla onetu?
Moja Joomla to:
Joomla 1.0.12 pl

Jeśli nie, to co dokładnie trzeba edytować, by mały bloczek reklam pojawiał się po kliknięciu "czytaj całość" pomiędzy tesktem wprowadzającym artykułu a tekstem pełnym?

Pozdrawiam

Adres strony w profilu...

Dylek
09-04-2008, 21:38
A to (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,54/) widziales?

leiga
09-04-2008, 22:29
No więc moje gratulacje :), to jest pewnie ten moduł dla reklam onetu., który gdzieś tam znalazłem.
Ale czy moduł ten pozwala na publikowanie reklam wp/netsprint - adkontekst?

Dylek
09-04-2008, 22:45
Ha! Pomieszaly mi sie AdWords'y z AdKontekstami i OnetKontekstami :)
Niestety nie spotkalem sie z modulem dla WP.

stasio
09-04-2008, 22:59
to wp tez daje zarobić?

leiga
09-04-2008, 23:31
A daje, na razie jestem zadowolony, nie mam stron nastawionych na zarobek (forum ściśle tematyczne) a po dwóch dniach mam 1PLN, co normalnie jest śmieszną ceną :( Ale z adsensem miałem 11 dolców przez 3 miesiące i dostałem bana :(.

Natomiast by nie zrobić totalnego offa pytanie właściwe brzmi - czy ktoś się skusi na opracowanie takiego modułu? Wsparcie adkontekst odsyła do edycji templatki/czegoś a ja struktury joomli nie pojmuje i nawet nie próbuje...

inkos
10-04-2008, 00:14
Natomiast by nie zrobić totalnego offa pytanie właściwe brzmi - czy ktoś się skusi na opracowanie takiego modułu? Wsparcie adkontekst odsyła do edycji templatki/czegoś a ja struktury joomli nie pojmuje i nawet nie próbuje...
Wskazówka: Co do modułu. Może udałoby się na bazie tego co wskazał ci Dylek stworzyć coś dla tego systemu? Tylko sugestia - to nie moja działka więc tyle mogę podpowiedzieć. ;)
A jeśli dla Ciebie Joomla jest czarną magią to samemu zapoznaj się z pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl a napisanie takiego modułu zleć komuś kto w tym "siedzi".

leiga
10-04-2008, 00:33
Dzięki za wsparcie chłopaki...
Nie w tym rzecz bym poznał język programowania - nie mam na to czasu, a nie we wszystkim człowiek musi być dobry ;) Chcę swoje grzebanie w plikach ograniczyć do minimum. Jak coś sknocę to nie dam rady, nawet po przeczytaniu poradnika swego błędu naprawić. Jakieś podstawy już pojąłem, bo coś tam sobie modyfikuje :)

Sugerujesz zlecenie... Hmm... No trafiłem w końcu na polskie centrum joomla :D. Tak więc monituje, że jest wsparcie dla adsense (darmowy moduł), jest wsparcie dla onetkontekst, a nie ma wsparcia dla adkontekst :/

Ja nie dam rady niczego zmodyfikować, a nie mam wśród znajomych zdolnego programisty.

crazyluki
10-04-2008, 07:37
a przez analogię nie da rady zmodyfikować?

leiga
10-04-2008, 11:24
OK edytowałem kod modułu dla onetu i się poddałem - jestem mikrobiologiem, nie programistą. Dla wielu tamten kod nie ma tajemnic, dla mnie mniej tajemnic jest w świecie bakterii :/

W jaki prosty sposób mogę wstawić kod reklamy do artykułu (edytor artykułu, zkładka html nie działa)

Czy mogę zapisać kod reklamy jako reklama.php i użyć jakieś funkcji wstaw reklama.php?

Tak wygląda kod mojej reklamy:

<script type="text/javascript" charset="iso-8859-2"><!--
if (document.getElementById('adKontekst_0')==null) {
var adKontekst_pola=new Array;
document.write('<scr'+'ipt type="text/javascript" charset="iso-8859-2" '+
'src="http://adsearch.adkontekst.pl/akon/spliter?prid=2487&caid=78661&ns='
+(new Date()).getTime()+'"'+'></'+'scri'+'pt>');
}
var adc_i=adKontekst_pola.length;
document.write("<div id='adKontekst_"+adc_i+"'> </"+"div>");
adKontekst_pola[adc_i]=new Object();
adKontekst_pola[adc_i].nazwa="adKontekst_"+adc_i;
adKontekst_pola[adc_i].typ=201;
adKontekst_pola[adc_i].r=1;
adKontekst_pola[adc_i].c=2;
adKontekst_pola[adc_i].x=370;
adKontekst_pola[adc_i].y=90;
adKontekst_pola[adc_i].naroznik_lewy_gorny = 3; adKontekst_pola[adc_i].naroznik_prawy_gorny = 3; adKontekst_pola[adc_i].naroznik_lewy_dolny = 3; adKontekst_pola[adc_i].naroznik_prawy_dolny = 3; adKontekst_pola[adc_i].spacing=4; adKontekst_pola[adc_i].scalenie=2;
adKontekst_pola[adc_i].paleta=new Object();
adKontekst_pola[adc_i].paleta.kolor_tlo="#FFFFFF";
adKontekst_pola[adc_i].paleta.kolor_tytul="#0000FF";
adKontekst_pola[adc_i].paleta.kolor_opis="#000000";
adKontekst_pola[adc_i].paleta.kolor_url="#0000FF";
adKontekst_pola[adc_i].paleta.kolor_naglowek="#000000";
adKontekst_pola[adc_i].paleta.kolor_tlo_naglowka="#FFFFFF";
adKontekst_pola[adc_i].paleta.kolor_ramki_naglowka="#000000";
adKontekst_pola[adc_i].metka="bottom";
adKontekst_pola[adc_i].czy_url=true;
adKontekst_pola[adc_i].id_koloru_metki="1";
adKontekst_pola[adc_i].nform=1709;
//--></script>

bajer
11-03-2014, 09:21
Minął już szmat czasu od założenia wątku i rzeczywiście nigdzie nie ma modułu dla AdKontekst? Czyżby nikt z tego nie korzystał w Joomli?