PDA

Zobacz pełną wersję : Upload pliku z poziomu edytora WYSWIG



interw
10-04-2008, 11:30
Witam! W poprzedniej wersji Joomli 1.0.13 w edytorze tekstu miałem taką opcję, że piszący artykuł mógł uploadować dowolny plik i od razu go podlinkować do pobrania.

Po przesiadce na J! 1.5 za żadne skarby nie mogę odnaleźć takiej funkcji. Sprawdziłem już chyba wszystkie edytory WYSWIG i nie mogę tego uruchomić. Na stronie, którą "zawiaduję" czasami artykuły muszą dodawać autorzy, którym niestety obce pojęcia są FTP i itd. a w artykułach tych konieczne jest umieszczenie linków do plików do pobrania w formacie *.doc, *.xls, *.pdf itp.

Nie wiem jak mam to szukać, czy w edytorach WYSWIG czy może jakiegoś pluginu, a może w opcjach któregoś komponentu typu "pobieralnia" (np. remository).

Proszę o jakiekolwiek wskazówki.

dark_sand
10-04-2008, 12:43
dołączam sie do prośby! troche dziwne ze w takims systemi enie ma z poziomu pisania artykulu mozliwosci automatycnegowrzucenia pliku np. obrazka ..tylko najpierw ftp potem wpisanie sciezki :/

interw
10-04-2008, 13:39
Znalazłem komponent spełniający moje oczekiwania:

http://joomlacode.org/gf/project/attachments/frs/

Paczka składa się z komponentu i dwóch pluginów, wszystko trzeba instalować osobno (wszystko opisane w pliku readme)
i trzeba nadać nowoutworzonemu folderowi "Attachments" prawa do zapisu.
Niestety tylko po angielsku (i jeszcze kilka innych języków - bez polskiego) ale działa jak trzeba.
Teraz popróbuję przetłumaczyć w plikach, żeby chociaż podstawowe funkcje były po polsku dla moich nieangielskojęzycznych autorów.

Grumens
10-04-2008, 14:24
interw, podzielisz sie tlumaczeniem ? Mysle, ze sporo osob byloby zadowolonych.

interw
10-04-2008, 15:03
interw, podzielisz sie tlumaczeniem ? Mysle, ze sporo osob byloby zadowolonych.

Zobaczę co mi się uda zrobić. A wszystkimi sukcesami na pewno się podzielę.

inkos
10-04-2008, 17:56
Witam! W poprzedniej wersji Joomli 1.0.13 w edytorze tekstu miałem taką opcję, że piszący artykuł mógł uploadować dowolny plik i od razu go podlinkować do pobrania.
Tak przy okazji. Co to była za opcja - opisz ją.

interw
10-04-2008, 18:30
Już nie pamiętem :| Był poprostu przycisk w edytorze i można było uploadować plik i odrazu go podlinkować do pobrania.

inkos
10-04-2008, 20:25
Już nie pamiętem :| Był poprostu przycisk w edytorze i można było uploadować plik i odrazu go podlinkować do pobrania.
A co to był za edytor?

interw
10-04-2008, 20:57
Nie jestem mocny w PHP ale z angielskim daję sobie radę. Tak więc wydaje mi się, że udało mi się conieco spłodzić i dodałem pliki językowe PL do paczki. Instaluje się poprawnie i sądzę, że oba pluginy i component przetłumaczone są w 99%:)
1% procent zostawiam sobie na jakieś niedopatrzenia :p

Jeśli ktoś jest chętny to może mnie poprawiać zarówno pod kątem tłumaczenia jak i pod kątem prawidłowości php xml itd.

To mój pierwszy wkład pracy w Joomlę więc proszę o wyrozumiałość :cool:

Podrawiam, Interw

moje
10-04-2008, 21:30
interw, ja u mnie w 1.5.1 w edytorze tiny 2.0 mam taką możliwość jest ona na dole pod polem do wpisania artykułu :)
Tylko tam możesz załadować fotki do katalogu image i podrzędnych katalogów :/

interw
10-04-2008, 21:46
interw, ja u mnie w 1.5.1 w edytorze tiny 2.0 mam taką możliwość jest ona na dole pod polem do wpisania artykułu :)
Tylko tam możesz załadować fotki do katalogu image i podrzędnych katalogów :/

Ale tylko fotki a powyższy komponent daje możliwość ładowania wszystkich rodzajów plików

inkos
10-04-2008, 21:52
Ale tylko fotki a powyższy komponent daje możliwość ładowania wszystkich rodzajów plików
Gdyby był on jeszcze dla Joomla 1.0.x to byłoby ciekawie...

Grumens
22-04-2008, 23:37
Zaktualizowalem Joomle do 1.5.2 i wyskakuje mi taki blad jak wejde w ustawienia komponentu:

DB function failed with error number 1146
Table 'kipr.jos_attachments' doesn't exist SQL=SELECT *, jos_attachments.id as id, c.title as title FROM jos_attachments LEFT JOIN jos_content as c ON jos_attachments.article_id = c.id ORDER BY c.id LIMIT 0, 20
Nie dziala tez dodawanie plikow, po wybraniu pliku i kliknieciu na wysylanie nic sie nie pojawia i pliku nie ma :(

EDIT: juz dziala, nie wiem czemu ale nie mialem tabeli w bazie jos_attachments, stworzylem tabele z pliku sql i wszystko gra. Dziekuje za przetlumaczenie komponentu, bardzo mi sie przyda :)

adik90
26-12-2008, 18:43
Nie jestem mocny w PHP ale z angielskim daję sobie radę. Tak więc wydaje mi się, że udało mi się conieco spłodzić i dodałem pliki językowe PL do paczki. Instaluje się poprawnie i sądzę, że oba pluginy i component przetłumaczone są w 99%:)
1% procent zostawiam sobie na jakieś niedopatrzenia :p

Jeśli ktoś jest chętny to może mnie poprawiać zarówno pod kątem tłumaczenia jak i pod kątem prawidłowości php xml itd.

To mój pierwszy wkład pracy w Joomlę więc proszę o wyrozumiałość :cool:

Podrawiam, Interw

Dzięki interw za spolszczenie. Napewno się przyda.

_________________01.01.2009_______________________ ____

Nie wiem czemu, ale jak załączyłem plik do artykułu to na stronie nie jest przetłumaczony tekst (widać to na załączonym obrazku, ten tekst umieściłem w czerwonej elipsie).
Czy mógłbyś INTERW przetłumaczyć to np. na załącznik, albo pobierz i umieścić w tym wątku poprawiony plik?

ST1CZ
07-02-2009, 13:11
Gdzie mogę zmienić w tym dodatku rozmiar maksymalnego załącznika ?