PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana url a dostępność komponentów



mihota
10-04-2008, 11:50
dlaczego komponenty nie są dostępne po zmianie adresu. przeniosłem serwis do innego katalogu (oczywiście zmieniłem odpowiednie ścieżki w configuration.php) wszystko śmigo oprócz komponentów np. jamboreport albo rsgallery2, nie są dostępne ani w trybie administrator ani w menu gdzie wcześniej były podpięte. Co jeszcze trzeba zmienić i gdzie. Jeśli ktoś zna odpowiedź to bardzo proszę o pomoc

blackmetal
10-04-2008, 13:39
a baze danych przeniosles?

mihota
10-04-2008, 13:45
nie musiałem, zawartość pozostałych elementów wyświetlana jest poprawnie.

zwiastun
10-04-2008, 19:57
A blackmetal to pewno sobie pyta a muzom, czyś przeniósł bazę!

mihota
11-04-2008, 07:52
Nie, nie przenosiłem bazy, w konfiguracji joomli odwołania do bazy zostały po staremu, z tego co zdążyłem zauważyć to joomla do bazy odwołuje się przez adres url. a ja tylko zmieniłem nazwę katalogu z instalacją joomli i nazwę subdomeny, dlatego wspomniałem że pozostałość działa poprawnie.

zwiastun
11-04-2008, 08:20
Piszesz niejasno, rozumiem, działa na tej samej bazie, co przedtem.
Powodem mogą być wpisy w plikach konfiguracyjnych tych komponentów. Mogą być też prawa do plików i katalogów.

mihota
22-04-2008, 10:24
no nie mam już siły, nie znalazłem żadnego wpisu w konfiguracji który wskazywałby na poprzednią lokalizację, wszystkie odwołanie są w sposób względny czyli zmiana nazwy folderu nie ma tu nic dorzeczy. zrobiłem nawet test zmieniłem nazwę folderu z komponentem i wtedy w menu administratora straciła się ikona componentu (to znaczy że ścieżka jest poprawnie rozpoznana) to gdzie w takim razie jest wpis wskazujący na lokalizację pliku inicjującego start komponentu. Dokładnie chodzi mi o JoomlaReport i rsGallery2

crazyluki
22-04-2008, 11:06
wydaje mi się że Twoje myślenie co do ścieżki jest lekko błędne - zobacz w sposób zaproponowany przeze mnie czy nie ma gdzieś starej bezwzględnej ścieżki. Ściągnij wszystkie pliki z joomlareport oraz z rsgallery2 na dysk ( te pliki z folderu /public_html/components/ oraz z public_html/administrator/components/) i użyj jakiegoś programu ( np pspad) do poszukania starej ścieżki we wszystkich pobranych plikach - Na pewno jest jakieś odwołanie:) jeśli masz mało zdjęć w rsgallery możesz spróbować przeinstalować galerię zdjęć i zobaczyć czy wtedy będzie działać:)

mihota
22-04-2008, 11:10
no masz rację to chyba jedyne rozwiązanie, jednak jeśli chodzi o galerię zdjęć to mam tego dużo i szkoda by mi było. Tylko zastanawiam się czy gdzieś to nie siedzi jeszcze w bazie, sprawdzałem w tabelach w których są dane o komponenetch ale niestety nic nie znalazłem.

crazyluki
22-04-2008, 11:49
możesz zrobić backup tabel z rsgallery, usunąć rsgallery i zainstalować ponownie ( przywracając jednocześnie bazę danych).

atb80
15-08-2008, 10:26
Niestety mam ten sam problem... Zainstalowałem nową wersję 1.5 w katalogu 1.5 - i tam wszystko chodziło ładnie... Postanowiłem przenieść ją do katalogu głównego i zaczęły się schody... Odwołania w pluku configuration.php zmieniłem, ale w bazie danych pozostały gdzieś ścieżki do katalogu 1.5 i sporo rzeczy mi nie działa... Nie wiem jak zmienić ścieżki z bazy danych...