PDA

Zobacz pełną wersję : Zoom w atykule-jakto zrobić?



tomek71
13-04-2006, 19:35
Proszę o podpowiedz jak to zrobić żeby z wyświetlanej w atykule miniatury przejść do galerii wyświetlonej w nowym oknie?:confused:

sogo
13-04-2006, 20:47
szukaj bota moszoomthumb, w najnowszej wersji zoomgalery w panelu konfiguracyjnym masz możliwość generowania kodu każdej fotki z galerii ( np. {moszoomthumb imgid=52} ), wstawiasz ten kod w artykuł i już jest miniatura z linkiem do galerii, musisz tylko wcześniej zainstalować i opublikować tego bota.
pozdr.

tomek71
14-04-2006, 13:28
Poczyniłem następujące kroki:
1.założyłem foldery galerii w /stories/
2.zainstalowałem bota moszoom i go opublikowałem
3.uzyskany kod wkleiłem do arta
w efekcie na stronie wyświetlił się następujący komunikat:
Warning: makecode(//components/com_zoom/zoom_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /mambots/content/moszoomthumb/moszoomthumb.class.php on line 33

Warning: makecode(): Failed opening '//components/com_zoom/zoom_config.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/pear') in /mambots/content/moszoomthumb/moszoomthumb.class.php on line 33

Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /mambots/content/moszoomthumb/moszoomthumb.class.php on line 64
Domyślam się, że chodzi o ścieżki dostępu do katalogów ze zdjęciami które zminiłem w Zoom-ie i powinienem je zmienić w php bota, a może jeszcze coś?

sogo
14-04-2006, 14:19
jaką masz wersję zoomgallery?. Sprawdź w pliku
mambots\content\moszoomthumb\moszoomthumb.class.ph p czy masz tak ścieżki czy inaczej?

include($mosConfig_absolute_path.'/configuration.php');
include($mosConfig_absolute_path.'/components/com_zoom/etc/zoom_config.php');

skonfrontuj to ze ścieżką do komponentu gallerii u Ciebie.

pozdr.

tomek71
14-04-2006, 14:30
Dzięki Sogo,
Zoom ver 2.5.1 RC1
za moment sprawdzę ścieżki na serwerze

tomek71
14-04-2006, 14:42
w bocie ścieżki wyglądają tak:
include($mosConfig_absolute_path.'/configuration.php');

include($mosConfig_absolute_path.'/components/com_zoom/zoom_config.php');

a w Zoomie::eek: jest ich tyle, że jeszcze chwilę będę szukał...

sogo
14-04-2006, 14:46
zmień jak Ci pisałem w tym pliku:

mambots\content\moszoomthumb\moszoomthumb.class.ph p


include($mosConfig_absolute_path.'/components/com_zoom/etc/zoom_config.php');

(wstaw w ścieżkę katalog /etc/)

pozdr.

tomek71
14-04-2006, 14:53
W com_zoom mam tylko plik zoom.php i nigdzie nie widzę config.php:confused: Ciekawe co się z nim stało?

sogo
14-04-2006, 14:58
components\com_zoom\etc\zoom_config.php ale po co o to pytasz? podałem Ci
mambots\content\moszoomthumb\moszoomthumb.class.ph p


include($mosConfig_absolute_path.'/components/com_zoom/etc/zoom_config.php');

(wstaw w ścieżkę katalog /etc/)
i zrób to w pliku mambota, tam ustaw mu ścieżkę do pliku zoom_config.php componentu.
pozdr.

tomek71
14-04-2006, 15:15
:) Wszystko gra, a pytam bo chcę się nauczyć od lepszych. Będę musiał popracować tylko nad szczegółami wyświetlania zdjęć w galerii.
Dziękuję za szybką pomoc i przy okazji życzę wszystkim Wesołych Swiąt!!!

sogo
14-04-2006, 15:18
Twoja dociekliwość jest zaletą:) . Wesołych Świąt!!!

zondal
17-07-2006, 00:38
Witam i przepraszam za odkopa:)

Wszystko ładnie szło do chwili, gdy zachciało mi się w artach wstawiać obrazki z zoom gallery. Niestety nie mam tyle szczęścia co kolega powyżej.

Po włączeniu debugowania wyświetla mi się:
:: current mambo version=Joomla! 1.0.10 Stable [ Sundown rev. 2 ] 26 June 2006 00:00 UTC:: process {moszoomthumb imgid=75}moszoomthumb imgid=75:: global itemid=(end of debuginfo)
ale miniaturka się nie pojawia...
Co począć?

snipe
01-11-2006, 20:10
to moze ja sie dolacze do tego tematu :P

zainstalowalem sobie zoom media gallery i postanowilem zrobic thumby, wygenerowalem sobie za pomoca kodera odpowiedni kod i wstawilem do artykulu :P ale za zadne skarby nie chce mi zamienic ten kod w obrazek wyswietla tylko kod :/ jakies pomysly??

pozdrawiam

Madleine
04-12-2006, 22:14
To ja się podepnę z moim problemem do tego posta. Po opublikowaniu bota i wklejeniu kodu z ZoomGalery
{moszoomthumb imgid=361 style_m=2 style_i=2 style_c=2 caption=(Opis)}

na stronie pojawia się
on line
Warning: makecode(/export/www/ścieżka/serwer/components/com_zoom/zoom_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /export/www/psm/serwer/mambots/content/moszoomthumb/moszoomthumb.class.php35

on line Warning: makecode(): Failed opening '/export/www/ścieżka/serwer/components/com_zoom/zoom_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /export/www/psm/serwer/mambots/content/moszoomthumb/moszoomthumb.class.php35

on line Warning: mysql_fetch_object(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /export/www/ścieżka/serwer/mambots/content/moszoomthumb/moszoomthumb.class.php66

Co mam źle? Proszę o pomoc

sogo
04-12-2006, 22:32
w pliku moszoomthumb.php znajdź linijkę ze ścieżką:
components/com_zoom/zoom_config.php
i zmień ją na:
components/com_zoom/etc/zoom_config.php

i daj znać.
pozdr.

Madleine
04-12-2006, 22:42
Chodzi, dzięki.
Ale przy chęci podświetlenia miniatury pojawia się okno z komunikatem.

The requested URL /components/com_zoom/view.php was not found on this server.Poradziłam sobie... trzeba było wstawić www/

$this->href = "href=\"javascript:void(0)\" onClick=\"window.open('components/com_zoom/www/view.php?popup=1&catid=$catid&PageNo=$pageno&key=$keyno&isAdmin=false&hit=1', 'win1', 'width=650, height=700, scrollbars=1').focus()\"";

sogo
04-12-2006, 22:46
teraz zrób to samo jak poprzednio, masz taką ścieżkę:
components/com_zoom/view.php
zmień na:
components/com_zoom/www/view.php
pozdr.

p.s. Spóźniłem się :)

Madleine
04-12-2006, 23:14
I tak wielkie dzięki. Eksperymenty jeśli już wiem, czego szukać to moja domena... :) Pozdrowienia wielkie

Nicramek
01-05-2007, 14:16
witam!
wstawiłem {moszoomthumb imgid=1 style_m=2 style_i=2 style_c=2 caption=(none)} do arta i nie pokazuje mi zdjęcia tylko tabelkę w której pisze: none i image none
co z tym zrobić??

rx7
24-05-2007, 15:45
Witam chciałem zrobić galerię w joomla (w artykułach) zainstalowałem: joomla_1011+Admin-pl i zOOm Media Gallery 251rc1_PL i mam problem z instalacją modułu moszoomthumb-1.0.beta1.1.20050316 Jeśli korzystam z zakładki Instalatory > Moduły , podczas próby instalacji wyskakuje mi komunikat błąd nie znaleziono pliku instalacyjnego Proszę o napisanie jak poprawnie powinno się instalować moduł lub jak zainstalować go inaczej z góry dziękuję za podpowiedzi Pozdrawiam

sogo
24-05-2007, 16:10
to jest bot, więc instaluj jako bota.
pozdr

spex
20-06-2007, 04:31
witam!
wstawiłem {moszoomthumb imgid=1 style_m=2 style_i=2 style_c=2 caption=(none)} do arta i nie pokazuje mi zdjęcia tylko tabelkę w której pisze: none i image none
co z tym zrobić??
Mam podobny kłopot. Może ktoś pomoże??

zoki
17-08-2007, 01:52
Witam

W tym poscie poruszone sa dwa problemy. Pierwszy, zreszta dosc banaly, szybko zostal rozwiazany (chodzilo o wstawienie do sciezki wpisu katalogu "etc")

Natomiast drugi problem, ktory ma ponad polowa postujacych (w tym i ja :) ) niestety nie zostal rozwiazany. Chodzi o wstawianie miniaturek to artow. Podobnie jak u wiekszosci mnie rowniez wyswietla sie tylko pusta ramka a jesli wlacze debugowanie pojawia sie nastepujacy komunikat:
:: current mambo version=Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC:: process {moszoomthumb imgid=12}moszoomthumb imgid=12:: global itemid=(end of debuginfo)

Moja konfiguracja:
Joomla 1.0.11 Stable
MySQL - 4.1.22
phpMyAdmin - 2.8.0.3
ZoomMediaGalery - 2.5.1 RC1
Moszoomthumbs - 1.0 beta

Mecze sie z tym drobiazgiem prawie tydzien i nic. Sciezki sa prawidlowe, pomysly mi sie powli koncza.
Zauwazylem jeszcze jedna rzecz. Otoz jesli klikne na tej ramce w ktorej powinna byc miniaturka i wybiore wlasciwosci pokazuje mi miedzy innymi sciezke /images/zoom/thumbs. Taka sciezka nie istnieje, poniewaz ZoomMediaGalery tworzy w katalogu zoom podkatalogi z nazwami galerii, a dopiero w nich miedzy innymi folder "thumbs".
Podejrzewam ze to moze byc przyczyna, choc wszelkie proby z przerzucaniem tych podkatalogow do glownego katalogu "zoom" konczyly sie fiaskiem (co mozna bylo i przypuszczac bo wpisy w bazie prowadza jednak do podkatalogu galerii). troche to zagmatwane ale mam nadzieje ze ktos zrozumie :)

Jeszcze raz prosze w swoim i kolegow imieniu o pomoc.

pozdrawiam

ps. czytajac komunikat ktory sie pojawia zauwazylem ze konczy sie wpisem "global itemid=" . Po znaku rownosci nie ma nic, a byc moze jednak cos powinno byc. W konfiguracji moszoomthumbs jest opcja wyboru "Number: itemid to use" z domyslnie przypisanym 0. Czy moze tu lezy problem?

zoki
17-08-2007, 11:40
Sorry za post po postem ale znalazlem rozwiazanie. Mysle ze moze komus sie przyda.
Otoz przyczyna lezy prawdopodobnie w niekompatybilnosci ZoomMediaGallery 2.5.1 RC1 i moszoomthumbs ver. 1.0 beta.
Zainstalowalem najpierw najnowsza ZoomMediaGallery 2.5.1 RC4 Week 08. Nic sie nie zmienilo, dalej miniaturek nie wyswietlal, ale podaje wszystkie kroki bo byc moze jest to istotne.
W nastepnej kolejnosci sciagnalem inna wersje mosZoomthumbs 1.0 beta 1.1. ktora znajduje sie pod tym linkiem:
http://mamboxchange.com/frs/?group_id=980&release_id=5659

Poki co wszystko dziala.

pozdrawiam

PS. Prawie wszystko dziala. Nie chce mianowicie przejsc z miniaturki na stronie do odpowiedniego zdjecia w galerii. By wszystko dzialalo nalezy w pliku

/mambots/content/moszoomthumb.class

zmienic:

include($mosConfig_absolute_path.'/components/com_zoom/zoom_config.php');

na

include($mosConfig_absolute_path.'/components/com_zoom/etc/zoom_config.php');

teraz juz wszystko powinno dzialac

Madleine
18-08-2007, 18:27
Błąd mi się wyświetlił. Sorry

nokin
16-12-2007, 00:13
Joomla 1.0.12 + zoom 2.51 rc04 wk08 dodany moszoomthumb 1.01.02 beta . W artykułach nie mogę uruchomić, aby fotki były pokazywane przez lightbox js popup.

Co to moze być?

nokin