PDA

Zobacz pełną wersję : błąd przy instalacji komponentu



kubi
11-04-2008, 23:51
Witam

Przy próbie zainstalowania jakiegokolwiek komponentu dostaję informację:
"JInstaller::install: Istnieje już katalog '/administrator/components/nazwa komponentu/
...
Komponent Instaluj: Nie udało się skopiować pliku instalacyjnego PHP."

Mam Joomlę 1.5, php 5.x

Wcześniej "walczyłem" z SEFservice map, bo niestety google nie chciał odczytać mapy. Próbowałem podmieniać pliki na utf-8, wydaje mi się, że po jego odinstalowaniu zaczęły się problemy. Żadnych śladów po komponencie ani dodatkach nie widzę na FTP.

kurtz
12-04-2008, 15:52
jeśli to VirtueMart, pobierz wersje do instalacji manualnej. niewiedzieć czemu instalator nie chce się zainstalować.

kubi
12-04-2008, 17:11
Jak pisałem, problem jest przy próbie instalacji jakiegokolwiek komponentu.
Średnio widzi mi się ręczna instalacja każdego z potrzebnych w serwisie...

kurtz
12-04-2008, 19:03
z doswiadczeń które widziałem lub z własnej autopsji:

komponent dla J! 1.0.x a nie dla 1.5.x
ograniczenie wielkości przesyłanego pliku na serwerze [to ma sie również do plików komponentów]
złe rozszerzenie archiwum np rar zamiast zip lub tar
błąd w kodowaniu znaków komponentu i joomla!
faktyczny brak pliku xml.


"JInstaller::install: Istnieje już katalog '/administrator/components/nazwa komponentu/ - przed kolejną próbą instalacji usuń z serwera ftp, folder dedykowany temu komponentowi. jesli instalator go widzi - nie zainstaluje komponentu.

być może wcześniej miałeś zainstalowane te komponenty ..

innych rozsądnych wyjaśnien raczej nie udzielę.

crazyluki
12-04-2008, 21:22
a masz poprawnie skonfigurowaną powłokę ftp w joomli?
jaki serwer ? safe mode = on ?

izek_klezmer: autor napisał że na ftp nie ma śladu po tych komponentach:)

kurtz
13-04-2008, 08:50
niedoczytałem ;)

kubi
13-04-2008, 20:27
Serwer jest na home.pl. Myślę, że safe mode jest na off, szczególnie że mamy jeszcze inne serwisy u nich, zarówno na wersji 1.0, jak i 1.5. Sprawdzę czy w nich się da coś zainstalować obecnie ;-).

A o co chodzi ze skonfigurowaniem powłoki ftp?

crazyluki
14-04-2008, 09:02
ustaw w konfiguracji globalnej poprawne dane do konta ftp i potem spróbuj wgrać jakiś dodatek

kubi
21-04-2008, 17:57
Próbowałem, efekt ten sam (wpisałem numer portu 21, bo był sugerowany przez joomle ;-).
Ale dziwne, bo nawet po zachowaniu opcji "Włącz FTP", gdy wchodzę ponownie w konfigurację, jest ona wyłączona.

0fmymind
07-05-2008, 01:13
u mnie jest tak samo! to chyba przez to ze joomla nawet przy instalacji gdy wpisuje odpowiednie dane do ftp w nastepnym kroku wyświetla: wystapil blad. wiec mysle ze jak zmieniasz dane to wyskakuje blad niewidoczny dla ciebie i cofa sie do poprzedniego stanu.

Olga
08-08-2008, 13:13
Nie mogę instalować phoce gallery.Mam konto na proste.pl ,joomla 1.5 instalacja bez problemu,dostęp do katalogów -zapisywalny,chmod 777 (próbuj wszystkiego),legacy-włączona.raspakowuję s paczki-Zlib jets,sprawdziłam,register globals-off ,obsługa php 5.2.5-wszystko powinno dzialać -tylko nakoniec instalacji-nie może wyświetlić witryny-co to jest,spróbowałamphony gallery instalować -instalacja udala się bez problemu tylko nie moge dodać kategorii w phony gallery-bez sensu,co przegapiłam czytam i czytam na forum ,na stronie joomla i nie wiem.Co powinnam zrobić jeszcze?

kurtz
08-08-2008, 20:39
chmod 775 spróbuj, to jest phoca gallery czy pony gallery ? bo ja nie ogarniam która. być może któraś z nich nie wymaga uruchomionego systemu zgodności. nikt nic nie wie ... czeski film.

co robię nie tak, ze nie mogę zrozumieć :/


---------------
555 postów poszło ... bump ! lol

Olga
08-08-2008, 22:37
Phoca byla najpierw.Nie udalło się.Wogóle instalator nie wrzucił mi tabele.
dałam spokój-niech dopracują autorzy.teraz mam Phoni i nie mogę dodać kategorii-bez tego nic nie mogę zrbić-tam wszędzie trzeba kategoie kliknąć-tej co nie ma .Popróbuję pozmieniać chmody,automatycznie jest 755,uprawnienia -zapisywalne,próbowałam 777-już nie pamiętam co było -cały dzień siedze...
Szukam bezproblemowej galerii!!! Kto poradzil sobie -napiszcie-następnym ja będe pisała-obiecuję.Po to jesteśmy w forum,tak to rozumiem

kurtz
08-08-2008, 22:45
weź daj linka do tej Phoni, bo ja szczerze mówiąc nie znam takiego dodatku. albo ktoś kto to zna niech ogarnie.

:confused:

Olga
08-08-2008, 23:17
Phony gallery (już jestem zmęczona...) oczewiście.Linku nie mam gdzieś się podział,znajdziesz w google-naprawda nie moge odszukać,dosć cheba na dzisiaj....Jak coś nie wychodzi,to niedobrze..Ogarnicie ten dodatek ktoś mądry!
Jak dodać kategorie? to jest pytanie.

zwiastun
08-08-2008, 23:22
Olga, co Ty kombinujesz? Wypocznij, i wróć jutro.
I może, w związku z tym, że pod Joomla 1.5 nie wszystko działa, pojawiają się różne błędy i problemy, lepiej będzie dla cię zainstalować Joomla 1.0?

Olga
08-08-2008, 23:37
Nie mogę,już polubiłam joomle 1.5

Olga
08-08-2008, 23:39
Zwiastunie ,podaj im link na Phony nie moge go odszukać,niech próbują.

zwiastun
08-08-2008, 23:44
Jest w Zasobach ->media ->galerie na joomla.pl. Ale do 1.5 jest joomgallery tego teamu!