PDA

Zobacz pełną wersję : Newsy w portalu (problem z nimi)



slick
14-04-2006, 21:56
Witam, mam takie pytanie odnosnie newsow w portalu w joomli jakie pisze. Napisalem pierwszego i wszystko ladnie - wyswietlil sie jak trzeba. Pisze drugiego - rowniez gitara, pojawil sie nad, a stary (pierwszy) poszedl pod spod. Ale pisze teraz trzeciego i sie zrobilo bagno. Najnowszy (trzeci) jest normalnie jak ma byc, a drugi i pierwszy sa pod nim obok siebie przedzielone, jeden po lewej drugi po prawej. Nie podoba mi sie to.

Gdzie mozna zmieniac sposob wyswietlania newsow? Jak aby pojawialy sie najnormalnie w swiecie caly czas jeden pod drugim i tak np. do 50 newsow a dalej znikaly by ze str. glownej i wedrowaly do jakiegos archiwum? Dziekuje za odp. i pomoc.:confused:

magic
14-04-2006, 22:34
Wiem, ...
Przynudzam ...
RTFM?
POMOC? (to taki przycisk, po prawej, u góry - w Administratorze, a i tutaj też ...)

slick
14-04-2006, 22:42
Dzieki wielkie. Czytalem ale z tego co sie zorientowalem to kilka osob mialo na forum podobny problem a kazda dalej odsylaliscie do forumowej szukaczki. :( Bledne kolo. Szukalem, w pomocy jomli to juz wogole cud aby znalezc to o co chodzi. Znalazlem takie cos w innym poscie tutaj na forum:

http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1615&highlight=newsy

menu -> mainmenu -> klik na start i masz z boku:
# wprowadze�
# wstępów
Szpalty <--- to ustaw na 1
# odsyłaczy

tylko ze nie wiele z tego rozumiem. :/ Wchodze do menu, main menu i jaki start klimat? szpalty where?

oto screen:http://img110.imageshack.us/img110/3726/1212121ce.jpg

Co robie zle?

magic
14-04-2006, 23:15
To o co się pytasz dotyczy wyświetlania artykułów w sposób nazwany w Joomla! jako Blog. Dotyczy to również komponentu o nazwie FrontPage - domyślnie (po instalacji Joomla!) jest to Strona Głowna - pierwsza pozycja na liście menu (w twoim wypadku Deevotes.pl).
Klikasz na tej nazwie (jak na screenshot), otwiera się ekran edycji tej pozycji w twoim menu i po prawej masz opcje do ustawienia ...
Jest to w tylu miejscach opisane, że nie chce mi się nawet dodawać tutaj jeszcze raz, że na każdym ekranie Administratora (np. tak jak na twoim screenshot) masz ikonkę Pomoc (po prawej , u góry) a po kliknięciu w to miejsce - opis ... Do tego jeszcze "dymki" nad etykietami pól, itp ...