PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyc WYSIWYG ?



omnibus
15-04-2006, 02:01
Witam. Jako nowy user mam takie oto pytanie. Jak moge wylaczyc edytor wysiwyg tylko na moment. Chcialbym dodac tag <embed> lecz jest on usuwany przez edytory wysiwyg. W "Global Configuration" niemoge wylaczyc edytora wysiwyg. Mam do wyboru 2 różne edytory i nic więcej :(

Raffael
15-04-2006, 05:12
w zarzadzaniu kontami uzytkownikow masz rozwijana liste z edytorami, jest tez (tudziez powinno byc) "bez edytora wysiwyg", wybierz, zrob swoje i wroc do poprzedniego stanu rzeczy ;)

jesli nie masz, to sprawdz czy 'bez edytora' jest opublikowane w dodatki->witryna

pozdrawiam

Rybik
15-04-2006, 05:38
duzo zaley od tego jakiego edytora uzywasz (nawet jak mi napiszesz to nie pamietam teraz bo nigdy nie uzywam) ... iii ... tam powinna byc ikonka typu "html" (chyba Tiny tak ma) ktora przelacza Cie w trakcie pisania posta w tryb kodu a potem spowrotem, inne rozwiazania wymagaja zapisania artykulu, wejscia w konfiguracje i spowrotem (x2). Minusem jest to ze czesc edytorow ma jedna z 2 alergii na niezrozumialy dla siebie kod:

kaszelek : wchodzisz w html, dodajesz kod, wracasz jest oki, zapiszesz i wyjdziesz jest oki, edytujesz ponownie i kod znika
wymioty : niezrozumialy dla edytora kod znika zaraz po powrocie w tryb WYSIWYGrozne edytory roznie kod rozumieja, wiec najlepiej jest brac takie ktore rozumieja jak najwiecej albo takie ktore malo rozumieja ale nie ulepszaja po swojemu

comet
15-04-2006, 08:46
czy ktoś spotkał się z tym, że nie można wyłączyć TinyMCE, zainstalowałem fckeditor i zaznaczyłem, żeby był opublikowany, TinyMCE odhaczyłem i jest nieopublikowany, sprawdziłem jeszcze w konfiguracji witryny, że domyslnym edytorem jest fckeditor, ale po wejściu w edycję jakiegoś artykułu w dalszym ciągu wyświetla się TinyMCE. Zaznaczę tylko, że w innych 2 przypadkach bez problemu dało się to zmienić, a u znajomego nie. :confused:

joomla 1.08 PL stable

magic
15-04-2006, 14:41
@omnibus
W konfiguracji edytorów (jedne mają konfigurację w edycji bota, inne (np. MosCE) w swoim komponencie administracyjnym) zwykle jest pole typu "Zabronione", w którym jest wpisane (można wpisać) jakie elementy artykułu będą "koszone" przez edytor - np embed, script, applet ... Warto zawsze sprawdzić i skasować co niepotrzebne ;)
@comet
Sprawdź w swoim profilu uzytkownika, czy nie masz tam w dalszym ciągu zaznaczonego Tiny jako twojego ulubionego ...

comet
15-04-2006, 16:00
wielkie dzięki, takie proste :D