PDA

Zobacz pełną wersję : przekierowanie strony (inaczej)



dangi
12-04-2008, 17:28
Problem polega na tym że na moją stronę (1) ustawiony jest link z innej strony (2) ale link nie przeżuca na główną stronę (1) -startową - ale na jakiś bzdurny artykół w (1) a chciałbym aby klikając na tamten link trafiać na stronę startową (1).

Wiem że najprościej byłoby zmienić adres linku na (2) ale niestety nie udało mi się skontaktować z administratorem strony (2).

czy moge zrobić coś z tym u siebie aby internauci trafiali na moją stronę główną??

DeZ
12-04-2008, 18:26
1. Wersja html
Skopiuj zawartość pliku startowego index.html. Wklej wszystko w plik z artykułem (pod warunkiem, że go już nie potrzebujesz albo daj do archiwum). Teraz zabawa - jeżeli jest on w jakimś katalogu to niestety wszystkie linki musisz poprzedzić ../ lub ../../ zależy jak głęboko jest ten katalog. Chodzi o to, żeby prowadziły do katalogu głównego. Ja tak robię i jest ok. Tyle, że moja www jest w html i nie wiem czy to podziała w php.
2. Kazda inna
Prostrza metoda to zamień ten artykuł na link z informacją typu "żeby otworzć stronę kliknij w ten ..." link, obrazek. I dużo wykrzykników :D

dangi
12-04-2008, 19:05
rozwiązanie 1:
Raczej w joomla niewykonalne
rozwiązanie 2
nie do przyjęcia :(

DeZ
12-04-2008, 20:54
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="x;URL=adres_docelowy">
x - czas do przekierowania
Myslałem o funkcji wrapper ale to chyba tez odpada ...
Może coś z tego:
http://marines.jogger.pl/2007/01/13/przekierowanie-strony/

dangi
12-04-2008, 22:09
uzyłem pliku php (funkcja header i ob_start) i doddatku Jumi i działa - oczywiście jak sobie przypomniałem że dodatek po zainstalowaniu należy opublikować :)