PDA

Zobacz pełną wersję : rozszerzenie modułu rejestracji do joomli o dodatkowe pola w formularzu



gkoti
12-04-2008, 19:19
Witam.

Mam taki problemik, posiadam standardowy moul logowania i rejestracji.
Rozszerzylem formularz rejestracji o kilka dodatkowych pol, dlatego ze chcialbym aby uzytkownicy podawali swoje dokladne dane do przehcowywania w bazie, gdyz system ma organizowac mozliwosc zarezerwowania sobie naprawy sprzetu z wizyta domowa. W tym celu klient podaje adres itp. Dane dodatkowe z formularza mialy byc zapisywane do standardowej tabeli joomli: jos_users. Jednak po zrobieniu tego myku, joomla zaczela sie krzaczyc i w tej chwili pokazuje sie komunikat ze: mosuser: _ADM_STORE_FAILED. Chcialbym aby dane ze standardowego formularza byly przesylane dalej do tej tablicy ale zeby i dodatkowe dane wraz z tymi standardowymi byly wysylane do dodatkowej tablicy, w ktorej bede gromadzil wszystkie informacje o klientach, np. customers. Nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac, czekam na jakies propozycje...moze jakies lepsze rozwiazanie...

Pozdrawiam

crazyluki
12-04-2008, 19:33
mam lepsze rozwiązanie bo już gotowe - poszukaj na extensions.joomla.org - są rozszerzone bardziej rozbudowe komponenty do samej rejestracji. Także jak tutaj na forum poszukasz to na pewno znajdziesz ze 2,3 sprawdzone nazwy( sam na pewno kiedyś wyszukałem i znalazłem takie komponenty dla kogoś na forum).
Pozdrawiam

gkoti
12-04-2008, 19:42
dzieki.

znalazlem cos takiego:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,210/Itemid,35/

sciagnelem i sie zabiore w nocy za instalacje.
Czy to bedzie to o co mi chodzi ??
Motam sie jeszcze z tym bo jestem w tym swiezy dlatego jakby ktos mial jakies wskazowki odnosnie tego komponentu to prosze pisac.

gkoti
13-04-2008, 22:37
zainstalowalem ten komponent, super sprawa...do konca nie wiem jak sie go obsluguje ale to co chcialem to juz w nim zrobilem...pozostalo tylko podpiac moje wlasne rozszerzenia do tablic tego modulu i powinno byc gitarka...

dzieki za pomoc