PDA

Zobacz pełną wersję : backup userów



prezes
13-04-2008, 11:48
Witam

Chcę co jakiś czas robić backup userów na wypadek ataku itp.
Czy wystarczy:
wchodzę w mysql/phpMyAdmin, po lewej wybieram bazę, klikam na wierz jos_users, klikam " Zaznacz wszystkie" (id, name, itd...), eksportuję do Excela. W excelu mam tyle wierszy, ile userów, są tam w kolumnach po kolei ich: id, name, username, email, password, usertype, itd.

Czy taki plik "excela2000" rozwiąże problem, jeśli portal zostałby np. zniszczony, czy dzięki temu uda się ocalić userów z hasłami, tak, by na nowym portalu mogli się logować na stare loginy i hasła?

Jeszcze jedno - hasla są dzwinie "zakodowane" - jak je odkodować, czy na pewno będą działać tak zakodowane hasła na nowym serwerze? Czy jako admin mogę z ciekawości "odkodować" hasła, by też mieć pewność, czy to się w ogóle powiedzie?

zwiastun
13-04-2008, 12:09
Ta jedna tabela nie wystarczy. A w ogóle - jaki sens zrobienia tylko kopii zapasowej użytkowników? A reszta?
Na dobrym serwerze kopia powinna być sporządzana codziennie, ponadto sam możesz robić kopię całej bazy danych

prezes
13-04-2008, 12:59
Podobno kopia z serwera jest robiona, ale wolę mieć własną. Czy zatem mogę robić tak:
loguję się na phpmyadmin
wybieram przycisk "eksport"
z dwóch baz zaznaczam jedną, tę, którą chcę skopiować (druga to jakaś information_schema)
wybieram opcję SQL (inne to LaTeX Microsoft Excel 2000 Microsoft Word 2000 CSV dla MS Excel Dane CSV )
podobno trzeba zaznaczać "Obejmij eksport transakcją"
dalej nic nie zmieniam do momentu:
Kompatybilność eksportu SQL: - wybieram MYSQL40
rodzaj eksportu - zostawiam INSERT
zaznaczam "Zapisz jako plik"
Kompresja "Brak"
WYKONAJ

- dobrze myślę?

inkos
17-04-2008, 21:15
Ogólnie jest dobrze. O szczegółach ciężkow powiedziec bo nie wiemy jaka to baza itp. Zresztą. Sprawdz to samemu przenaszac baze z jednej instalki joomla do drugiej testowej - np. nowo utworzonej.

ARQ122
28-08-2008, 15:53
Proszę zatem o info w jakich tabelach jeszcze są dane dotyczące userów, szczególnie interesuje mnie Joomla w wersji 1.0.15.

zwiastun
28-08-2008, 16:09
Ogólnie w wielu! A konkretnie to zależy od tego, co za dane zbierasz. Posłuchaj więc rady ogólnej tkwiącej w pytaniu: jaki sens robić tylko kopię z fragmentu bazy danych.
Albo zabierz się za studiowanie relacji między tabelami. Co Ci do niczego potrzebne nie jest, a jeśli naprawdę jest, to gwarantuję Ci, że poradzisz sobie bez naszej pomocy.

inkos
29-08-2008, 14:54
Proszę zatem o info w jakich tabelach jeszcze są dane dotyczące userów, szczególnie interesuje mnie Joomla w wersji 1.0.15.
Posłuchaj Zwiastuna i nie utrudniaj sobie zycia wykonujac niepelny backup. Wykonaj pelna kopie bezpieczenstwa. Mnie czasu mniej nerwow. ;)

ilikeu
08-11-2008, 21:22
w takim razie ja dolacze sie do tego watku i zadam pytanie, a nawet dwa- prosze o wyrozumialosc o ile moj kolejny post wydasie co dla niektorych banalem
1. jak wykonac backup calosci "joomli i VM"- wszystkiego- tak zeby po wgraniu sklepik chodzil zdrowo?
2. jak wykonac taki backup i wgrac dane na inny serwer- czy to wogole mozliwe
dziekuje i oczekuje odp. od profesjonalistow- byloby super gdyby byla konkretna i wyczerpujaca

zwiastun
08-11-2008, 23:10
A najlepiej pewno gdyby jeszcze raz napisać to samo i posłać na maila z programem elektronicznego spikera. Tylko po co wówczas www.pomoc.pl?