PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria Phoca i SmartSEF - problemy z wyświetlaniem galerii



Bielack
13-04-2008, 16:04
Pomagam prowadzić stronę szkolną studium policealnego (http://www.studiumturystyki.lublin.pl/). Głównymi komponentami tam są RSGallery2 (wersja 1.13.1) i Artio JoomSEF (w wersji komercyjnej). I choć wydawało mi się, że te dwa komponenty stanowią zgrany duet - bo JoomSEF ładnie translatuje wszystkie URL na witrynie, łącznie z tymi z galerii, okazało się, że co pewien czas (dwa razy w tygodniu) galeria się "przewraca" pokazując zdjęcie na białej, pustej stronie z dopiskiem na dole "too many pages". Tymczasowym remedium na to było opróżnianie wygenerowanych URL w panelu Artio JoomSEF. Ale za parę dni pojawiał się znów ten problem - i tak w kółko.
Szukając rozwiązania, zainstalowałem ostatnią wersje RSGallery (1.14), ale tutaj nie działała translacja URL na przyjazne. Gdy doinstalowałem plugin ze strony twórcy galerii - galeria przestała się wyświetlać w ogóle.

Postanowiłem przerobić stronę na Joomla! 1.5.2. Z lektury tego Forum dowiedziałem się o Phoca Gallery - wyglądała fajnie, więc zainstalowałem. Wszystko doskonale chodziło (w trybie Joom 1.5 Native) dopóki nie spróbowałem uruchomić przyjaznych URL'i; Komponent Artio JoomSEF 3.0 (dla wersji 1.5 naszego CMS) nie spełnił moich oczekiwań, bo nie potrafił przypisać jednego linku do kilku stron i powodował ich dublowanie.

Znalazłem inny komponent SEF - SmartSEF (http://www.smartsef.org/). Działa doskonale z Joomla 1.5 w trybie Native i jest darmowy. Wszystko zapowiadało się kapitalnie, dopóki nie spojrzałem na galerię Phoca - przestała działać.
Po instalacji komponentu SEF, nie mozna wejśc nawet na stronę wybranej galerii - co można zobaczyć na mojej stronie testowej (http://t.studiumturystyki.lublin.pl/galeria.html); Po chwili udało mi się osiągnąć jedynie to, że można wejść do samej galerii (patrz galeria Janowiec 2007) i po jeszcze dłuższej chwili udało mi się uruchomić pokazywanie pojedynczego zdjęcia (patrz trzy pierwsze zdjęcia w galerii Janowiec 2007). Niestety, klikanie dalej czy wstecz powoduje załadowanie całej strony w otwarte okienko.

Co zrobiłem: komponent SmartSEF wyświetla URL parameters:


Joomla orginal URL: index.php?Itemid=8
URL parameters: option=com_content
view=article
id=26
Itemid=8Domyślnie, dla galerii Phoca wstawia tylko:

Joomla orginal URL: index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=10:mikolajki2006
URL parameters:option=com_phocagalleryto jest niewystarczające. Mi udało się tylko domyśleć, że należy wpisać co najmniej tyle:
Dla galerii

Joomla orginal URL: index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=20:janowiec2007
URL parameters: option=com_phocagallery
view=category
id=20Dla zdjęcia

Joomla orginal URL: index.php?option=com_phocagallery&view=phocagalleryd&catid=20:janowiec2007&id=672:janowiec-044&tmpl=component
URL parameters: option=com_phocagallery
view=phocagalleryd
catid=20
id=672
tmpl=componentAle jak zrobić, by zdjęcia można było normalnie oglądać i (co najważniejsze) to wszystko robiło się "samo" - nie mam najmniejszego pojęcia. Może ktoś przerabiał już ten problem i jest sprytniejszy ode mnie?

FXweb
18-04-2008, 18:07
Dołączam się do pytania. Mam identyczny problem.

yapanmaster
30-05-2009, 01:20
Do zainstalowania jest komponent Phoca SEF może on bedzie działał nie testowałem więc nie powiem dokładnie.
Jak na razie jestem na etapie budowania witryny i sam za wiele nie wiem.