PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria obsługiwana przez użytkownikow - nie tylko adminów



togropl
13-04-2008, 21:12
Szukam galerii, która będzie obsługiwana przy użytkowników (od Frontendu), a nie przez administratorów.
Testowalem Expose i PhocaGallery, ale nie moge dobrac sie do nich od strony uzytkownika.
Z tego co wiem ZOOM na Joomla 1.5 nie dziala, a do tej pory wlasnie jej uzywalem.
Czy ktos z Was juz testowal taka funkcjonalnosc i mu sie udalo?

corwin
13-04-2008, 23:11
Gallery2 z bridgem do Joomla 1.5

zwiastun
13-04-2008, 23:14
i kilka innych!

togropl
14-04-2008, 01:23
i kilka innych!
Ta odpowiedź bardzo mi pomogła. Ale spodziewałem się jej...
Tylko po co marnować czas na pisanie takich odpowiedzi?

Udało mi się uruchomić taką funkcjonalność na komponencie RSGallery2 działającym poprawnie pod Joomla 1.5.x. I jak na razie to jedyna galeria, która ma polski język i umożliwia tworzenie galerii i dodawanie zdjęć przez użytkowników.

zwiastun
14-04-2008, 01:30
A po co marnować na zadawanie takich pytań? O tym, ile i jakie galerie działąją na J! 1.5 napisano już tutaj razy parę!

togropl
14-04-2008, 11:15
Myślę, że napisałem wyraźnie skąd się biorą moje wątpliwości. Więc jeśli Zwiastunie z taką stanowczością twierdzisz, że jest conajmniej kilka galerii, które:

są zgodne z Jommla 1.5.x,
mają polski lang,
umożliwiają dodawanie zdjęć i galerii przez użytkowników,to po prostu napisz które.

Ja poświęciłem dwa dni na instalowanie i testowanie różnych galerii.
Przejrzałem też całę forum (nie tylko to) i nie znalazłem tam potwierdzenia funkcjonalności o które pytam.

Pamiętaj też Zwiastnie, że to forum ma pomagać użytkownikom w rozwiązywaniu ich problemów. Więc Twoja, wybacz to słowo, arogancja jest po prostu nie na miejscu. Chyba, że Twoim celem jest zniechęcenie do pisania na forum. Tego jednak nie rozumiem.

I choć czuję się zniechęcony do korzystania z forum, którego jesteś administratorem, to biorąc pod uwagę doświadczenia innych użytkowników - nadal będę z niego korzystał.

zwiastun
14-04-2008, 18:57
Dziękuję za pouczenia. Do Gallery 2 dorzucam np. Coppermine. Teoretycznie w J. 1.5 powinny działać także inne galerie działające na 1.0 (w trybie zgodności wstecznej) i stąd moje dopowiedzenie, że nie tylko Gallery2 z mostem. Czy rzeczywiście jest to kilka innych? Nie wiem. Wiem natomiast, że sprawdzenie, czy zadziała PhonyGallery, lub Zoom trwa krócej, niż uzyskanie odpowiedzi na pytanie, jakie postawiłeś.
Jeśli - jak piszesz w kolejnym poście, spędziłeś dwa dni na testowanie różnych galerii, to lepiej byłoby zamiast ad personam, napisać ad rem: przetestowałem to, to i to, ale nie działa, nie męczcie się!

togropl
14-04-2008, 21:53
Dziękuje. Chodziło mi o galerie, które mają już komponenty i moduły napisane specjalnie dla Joomla 1.5 (bez wstecznej zgodności).
Nie udało mi się uruchomić dodawania galerii i zdjęć od strony użytkownika dla Expose i PhocaGallery. No ale wlasnie. Nie maja takiej funkcjonalnosci, czy tylko mi sie nie udalo tego zrobic? Moze ktos z Was ma juz podobne doswiadczenia?