PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena strony



adamszmu
15-04-2006, 19:16
witam jesli by ktos mial ochote ocenic moja strone zapraszam
prosze o slowa krytyki ,opinie , pochwaly:)
http://bham.pl/
Pozdrawiam
Adam

Qwert
20-04-2006, 21:53
konkret podoba mi sie i odrazu mam pare pytan bo mam taka sama szate
jak zrobic zeby wyswietlalo "Odwiedziło nas 729 gości"
i jak zrobic górne menu?

rebs
20-04-2006, 22:56
jak zrobic zeby wyswietlalo "Odwiedziło nas 729 gości"

edycja pliku jezykowego [510 linia kodu w tym pliku]
language/polish.php
w sekcji
/** modules/mod_stats.php */
DEFINE('_VISITORS','tu wpisujesz napis jaki ma wyswietlic');

Rybik
21-04-2006, 00:09
miło, że trzymasz stopke Joomla :) proponuje podmienic fachowo na:
Powered by Joomla - design by(twoj nick).

Może będę okrutny, ale widzę tylko zmienione tło w templatce oryginalnej .... więc, co tu oceniać ? :D

zwiastun
21-04-2006, 00:16
Na stronie startowej masz tylko 10 błędów w kodzie. Skąd Ci się wziął znacznik <lis> jako znacznik listy? W HTML takiego znacznika nie ma!

Qwert
21-04-2006, 00:26
edycja pliku jezykowego [510 linia kodu w tym pliku]
language/polish.php
w sekcji
/** modules/mod_stats.php */
DEFINE('_VISITORS','tu wpisujesz napis jaki ma wyswietlic');


Mi nie chodzi o zmiane napisu "odwiedziło" tylko jak zrobic zeby sie zapisywało ile osob odwiedziło strone.

adamszmu
21-04-2006, 01:23
Na stronie startowej masz tylko 10 błędów w kodzie. Skąd Ci się wziął znacznik <lis> jako znacznik listy? W HTML takiego znacznika nie ma!
Wlasnie o to mi chodzilo zeby dać taki znacznik ktorego nie ma, nie bede tlumaczyl dlaczego, wiem ze nie znam sie na php ale stworzenie takiego znacznika pozwolilo mi osiagnac zamierzony cel



miło, że trzymasz stopke Joomla :) proponuje podmienic fachowo na:
Powered by Joomla - design by(twoj nick).

Może będę okrutny, ale widzę tylko zmienione tło w templatce oryginalnej .... więc, co tu oceniać ? :D

A wezme i tak zmienie stopke
co do templatki to nie tylko tlo zmienione ale takze dodany znacznik <lis>


konkret podoba mi sie i odrazu mam pare pytan bo mam taka sama szate
jak zrobic zeby wyswietlalo "Odwiedziło nas 729 gości"
i jak zrobic górne menu?

co do pierwszeko to zainstalowalem licznik odwiedzin ze strony joomlademo
a co do górnego menu niestety nie jestem w stanie udzielic ci fachowej odpowiedzi bo ciebie sie tez zaczna czepiac ze masz <lisy> na stronce
pozdrawiam wszystkich serdecznie
Adam

zwiastun
21-04-2006, 03:24
Obawiam się, Adamieszu, żeś na pochwały czekał, a nie UWAGI, które maja Ci pomóc uczynić stronę lepszą.
Znajomość PHP nie ma nic wspólnego ze "stworzonym" przez Ciebie znacznikiem <lis>. Co najwyżej nieznajomość HTML i CSS. Może wydaje Ci się, żeś osiągnął jakiś efekt. Jeden jedyny to ten, że strona zawiera BŁĘDY. Jeśli nie rozumiesz, co to znaczy, to Ci dodam, że BŁĘDY powodują, iż niektóe bardziej rygorystyczne przeglądarki wyświetlają ŹLE albo dany fragment, albo całą stronę. Jeśli chcesz nadać konkretnym typom informacji specjalny wygląd, to masz do wyboru możliwość skorzystania z KLASY STYLU.

adamszmu
21-04-2006, 13:03
Obawiam się, Adamieszu, żeś na pochwały czekał, a nie UWAGI, które maja Ci pomóc uczynić stronę lepszą.
Znajomość PHP nie ma nic wspólnego ze "stworzonym" przez Ciebie znacznikiem <lis>. Co najwyżej nieznajomość HTML i CSS. Może wydaje Ci się, żeś osiągnął jakiś efekt. Jeden jedyny to ten, że strona zawiera BŁĘDY. Jeśli nie rozumiesz, co to znaczy, to Ci dodam, że BŁĘDY powodują, iż niektóe bardziej rygorystyczne przeglądarki wyświetlają ŹLE albo dany fragment, albo całą stronę. Jeśli chcesz nadać konkretnym typom informacji specjalny wygląd, to masz do wyboru możliwość skorzystania z KLASY STYLU.
nie tylko na pochwaly krytyka tez jest bardzo przydatna wlasnie prubuje cos zrobic z tymi bledami czy moglbys mi podac jak przegladarka jest bardziej rygorystyczna zebym mogl sprawdzic bledy i uniknac ich na przyszlosc
pozdrawiam

Qwert
23-04-2006, 14:21
mogł bys dac linka do tego licznika bo nie umiem znalesc

zwiastun
23-04-2006, 14:35
Z przeglądarkami w różnych sprawach bywa róznie. Na typowe błędy, jak ów <lis> bardziej wrażliwa jest IE, najlepiej zainstaluj Firefoxa - w podglądzie źródła w FF masz raportowanie uwag i błędów.

I bądź domyślny. Linka do dodatku to ktoś Ci już prawie podał wyżej. Pobrany z joomlademo.pl
adres nie jest tak trudno znaleźć

adamszmu
23-04-2006, 16:40
http://www.zwiastun.net/mambo/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=55