PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją komponentów



andyar33
15-04-2008, 08:57
Mam problem z instalacją nowych komponentów z panelu administracyjnego poprzez Rozszerzenia / Instalator.
Po wskazaniu paczki zip i naciśnięciu "Wczytaj plik / Instaluj" dostaję komunikaty:

"Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku"
"Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego"

Sytucja dotyczy spolszczonej Joomli 1.5.2, postawionej na Fedora Linux / Apache. Instalacja z konta administratora Joomli, komunikaty powtarzają się przy korzystaniu z linuxowego konta użytkownika i root'a.

Czy należy coś doinstalować lub nadać jakieś prawa?

andyar33
15-04-2008, 11:26
Rozwiązaniem jest zmiana praw na 777 do kilku katalogów:
- components
- administrator
itp.

chloe
29-08-2008, 12:07
Witam, mam ten sam problem - tyle, ze na serwerze proste.pl

Dostalam odpowiedz od admina:

Witam,

Musza byc ustawione prawa zapisu do
katalogu do ktorego instaluje sie dodatkowe komponenty dla
wszystkich uzytkownikow.

wynika to z tego ze wlascicilem plikow jest "mojadomena_www"
natomiast serwer www dzialajko jako "apache",
wiec nie moze on zapisywac plikow do katalogow uzytkownika
zeby to bylo mozliwe trzeba dac prawa zapisu dla wszystkich
i wtedy bedzie to dzialac.


- jednak nie wiem, do ktorych konkretnie katalogow zmieniac prawa na 777 - probowalam zmienic do administrator i components, ale to widocznie nie wystarczy, zeby zainstalowac komponent (czy powinno sie tez zmieniac do podkatalogow czy wystarczy do katalogu glownego)?

Oczywiscie po zainstalowaniu komponentu planuje zmienic z powrotem chmody. Bede wdzieczna za wskazowke, do ktorych folderow trzeba pozmieniac prawa.

zwiastun
29-08-2008, 12:12
No, ciekawie Ci Pan Administrator odpisał...
Podaj trochę danych tego serwera. I nie słuchaj głupich rad, że trzeba ustawić prawa na 777

Marcoo
29-08-2008, 22:48
U mnie pomogło uruchomienie warstwy ftp podczas instalacji. Kiedy to zrobiłem nie było potrzeby nic zmieniać w prawach zapisu.

zwiastun
29-08-2008, 23:14
Bo też to jest najpierwsze, co należy zrobić w przypadku, gdy mamy problemy z prawami dostępu. Włączenie warstwy nie zawsze problem rozwiązuje, ale rozwiązuje problem praw własności, a dokładniej spotykanej na serwerach Apache kolizji między prawami wynikającymi z własności użytkownika apache lub www, czy innego użytkownika konta www, a własnością plików/katalogów przesyłanych przez FTP