PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie litery w Joomla - krok po kroku



sadek
16-04-2006, 11:43
Witam,
Wiem, że temat już był ale nadal nie jestem w stanie ani zainstalowac joomli 1.0.8 pl utf od zera (błąd przy inject'cie sql przy instalacji), ani za bardzo nie wiem jak upgradowac wersje zwykłą do kodowania utf. Jednym słowem chce żeby się nie krzaczyło w interenet explorerze. Byłbym zobowiązany za jakiś prosty tutorial, opisujący co trzeba zrobić, żeby korzystać z joomli z polskimi znakami bez krzaczenia się w jakiejkolwiek przeglądarce. Z góry dziękuję.

Pozdr.

stone
16-04-2006, 15:27
Mało informacji podajesz. Po pierwsze jaki błąd Ci wyskakuje? Jakie masz kodowanie w bazie?

moston
16-04-2006, 20:25
mam podobny problem ale sadze ze jest to zwiazane z danym templatem bo na jednym mam polskie fonty a na drugim juz nie ~~ prosze o pomoc jak z tym cos poradzic

Rybik
16-04-2006, 21:21
jestes nowy, wiec ochrzanie cie pozniej
skad mamy wiedziec, o jakich templakach mowisz ? sprawdz w konfiguracji ustawienia lokalne (pro forma), im wiecej istotnych danych podasz tym wieksza szansa ze cos pomozemy

sadek
17-04-2006, 18:13
Już działa,
Instalacja joomli 1.0.8 pl utf-8 przebiega elegancko po przekodowaniu bazy danych na utf-8. Teraz nic się nie krzaczy w żadnej przeglądarce i jest cacy. Sorry, za wcześniejsze mało konkretne pytania. Pozdr.