PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny problem z komponentami - kodowanie



Tamiell
15-04-2008, 21:05
Witam,

Ok, jeszcze raz to napiszę. Mam J.1.13 pobraną z joomla.pl wersję pl (niestety nie wiem jak sprawdzić wersje). Sypie mi się kodowanie w komponentach, niektórych, żeby było zabawniej, więc to raczej nie jest problem z templatką. Może to być problem z kodowaniem całej J. i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Ostatnio nadpisałem trzy razy całą instalację i za dwoma pierwszymi razami były błędy w kodowaniu a za trzecim jest ok ale nie działają niektóre komponenty. Może ktoś powiedzieć jak rozwiązać ten supełek? Wczoraj napisałem:

problem polega na tym, że w fireboard i w jevenst o ile kodowanie w panelu administracyjnym jest poprawne i wszystko wyświetla się dobrze o tyle po dodaniu jakiegokolwiek wpisu pojawiają się "krzaczki" w samym wpisie. Zobaczcie sami www.drogowskaz.pl (http://drogowskaz.pl/index.php?option=com_events&task=view_detail&agid=1&year=2008&month=04&day=18&Itemid=118) linka prowadzi od razu do kalendarza z wprowadzonym wydarzeniem i widać właśnie że kodowanie padło w samej wiadomości a w całym komponencie jest dobrze. To samo się dzieje w fireboard ale chwilowo wyłączyłem, bo nie da się na tym pracować. Czy ma ktoś jakoś radę co robię nie tak, że się to sypie? Dodam, że jak wgrałem ten komponent z kodowaniem utf-8 to od razu były krzaczki.

Wdzięczny bardzo będę za pomoc i przepraszam jeżeli poruszam znów ten temat. Był poruszany ale odpowiedzi, które tam były nic mi nie dały.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie :)