PDA

Zobacz pełną wersję : komponent menu z obsluga mainmenu_ml



egdstudio
15-04-2008, 23:08
witam


szukam komponentu do obslugi menu na stronie. problem w tym, ze strona docelowo korzysta z mainmenu_ml a nie z samego mainmenu, kazde menu w wersji jezykowej jest inne. testowalem lxmenu ale nie ma takiej opji wyboru

waderski
19-04-2008, 21:45
Pokrętnie odpowiem tak, i z góry przepraszam:
Po co Ci jakieś komponenty do menu ? Wydajność strony na tym ucierpi, a wcześniej czy później sam dojdziesz do tego, że najładniejsze, najdziwniejsze, rozwijane na różne sposoby menu (nie pogarszające szybkości strony) robi się po prostu w ... CSS-ie (no może o htc troszkę trzeba zahaczyć żeby IE zrozumiał, i GIMPA znać nie zawadzi, ale to drobiazgi).
I lepsze to od sudoku. :)
Pozdrawiam.

manipulator
28-04-2008, 01:21
witam
...strona docelowo korzysta z mainmenu_ml a nie z samego mainmenu, kazde menu w wersji jezykowej jest inne...

Czy mógłbyś mi pomóc w postaci podpowiedzi tudzież małego FAQ:confused: jak zrobić za pomocą mainmenu_ml takie menu aby przy różnych wersjach językowych pokazywało się tylko menu w danym języku?
Jestem początkujący jeśli chodzi o wielojęzyczność (Joomla 1.5.2 - joomfish 2.0beta) mod mainmenu_ml w trybie legacy.

Bardzo proszę o podpowiedzi !:D

zwiastun
28-04-2008, 01:40
Czy mógłbyś mi pomóc w postaci podpowiedzi tudzież małego FAQ:confused:
Jestem początkujący jeśli chodzi o wielojęzyczność (Joomla 1.5.2 - joomfish 2.0beta) mod mainmenu_ml w trybie legacy.
Czy nie łatwiej wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski?
Joomla serii 1.5 - nowe
Joomfish - wersja beta, a więc nieprodukcyjna
moduł w trybie Legacy ( który niczego nie gwarantuje)

Owszem, za J 1.5 przemawia zgodność z utf-8, ale ten problem rozwiązuje w sporej mierze JIE!

manipulator
28-04-2008, 14:21
Czy nie łatwiej wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski?
Joomla serii 1.5 - nowe
Joomfish - wersja beta, a więc nieprodukcyjna
moduł w trybie Legacy ( który niczego nie gwarantuje)
Owsem, za J 1.5 przemawia zgodność z utf-8, ale ten problem rozwiązuje w sporej mierze JIE!
Bez urazy, to może zabrzmi pretensjonalnie ale to co napisałeś to raczej OT;)
Proszę o konstrruktywne posty !

zwiastun
28-04-2008, 17:31
???? Niekonstruktywnie? Kto jak kto, ale autorzy komponentu na pewno wiedzą, co piszą, a napisali:
However we recommend not using this version for a productive website yet. After this Beta the Joom!Fish team will release an Release Candidate and then the stable version. Depending on the feedback the RC is expected to be published soon.

Co w wolnym tłumaczeniu znaczy, że nie polecają tej wersji do celów produkcyjnych.

Napisałem, com napisał, bo pytasz o poradnik (w wolnym tłumaczeniu) na temat: jak w Joomla! korzystać z modułu menu? Innymi słowy pytasz o rzecz banalną, dowodząc tym samym, że możesz nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji swoich decyzji.

Moduł mainmenu_ml ma dokładnie takie same opcje, jak standardowy mainmenu. Cała tajemnica tkwi w efektach działania - pokazuje menu konkretnego języka (każde może być inne), czyli to, czego chcesz. Nic tu do tłumaczenia, objaśniania.

manipulator
28-04-2008, 21:17
Moduł mainmenu_ml ma dokładnie takie same opcje, jak standardowy mainmenu. Cała tajemnica tkwi w efektach działania - pokazuje menu konkretnego języka (każde może być inne), czyli to, czego chcesz. Nic tu do tłumaczenia, objaśniania.

Rozumiem Twoja irytacje że jakiś świeżak podskakuje:D
Ale gdybyś zaczął od ostatniego swojego akapitu zabrzmiało by to łagodniej:cool:

W każdym razie mam serwis prawie gotowy, przeniesione mnóstwo informacji z BIP itp. itd. więc zastanawianie się obecnie nad postawieniem czegoś od nowa jest dla mnie raczej brakiem konsekwencji swoich decyzji niż pytaniem o rozwiązania mainmenu_ml które jest przedmiotem tego wątku.

A zasady działania modułu mainmenu znam - chce wiedzieć jak spreparować menu w kilku językach tak ażeby przy każdym języku było inne. Ot tyle, niepotrzebnie tyle dywagacji.

Ponownie bardzo proszę o małą podpowiedź.
Moje menu w tej chwili składa się z takich pozycji:

Biuletyn Informacji Publicznej
Aktualności
Kontakt
Dokumenty do pobrania
Gminy
Powiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoChciałbym aby po wybraniu jednego z języków pojawiały się tylko i wyłącznie Kontakt i Gminy - jako że te artykuły są gotowe przetłumaczone w joomfish.

W joomfish obie pozycje również są przetłumaczone - po wybraniu np. angielskiego zmieniają się na Contact i Comunes - ale pozostałe pozycje zostają.

Pomożecie ?:)

zwiastun
28-04-2008, 22:24
Nie wiem, czy Joomfish 2.0 ma do ustawienia poprawnie działający parametr, określający, co się ma pokazywać w przypadku braku przetłumaczonego oryginału. Powinien być ustawiony na nic!

manipulator
28-04-2008, 23:23
Jest możliwość wyboru:

There are no translations available:
The original content
Default text (można wpisać cokolwiek)
The original content with information
The original content offering avaliable translations too

Niestety chyba nie działa :eek: (jakby nie zapisuje ustawień)

Czy są jakieś alternatywne moduły na stworzenie menu w różnych językach? Albo chociaż na usunięcie poszczególnych pozycji w zależności od języka?
Znalazłem coś takiego: Multilingual Menu System for Joomla (http://www.gwesystems.com/content/blogsection/5/17/lang,eng/) ale jest to raczej w powijakach...
Ma ktoś jakiś pomysł ?

manipulator
28-04-2008, 23:36
Jeśli mogę pomarudzić, to zasada działania mod_mainmenu_ml jest taka że w zależności od wybranego języka pokazuje menu spreparowane właśnie dla niego ???

Więc problem rozwiąże mi się sam jeśli spreparuje sobie menu dla różnych wersji językowych - więc tylko i wyłącznie chodzi o stworzenie alternatywnych menu.

Mam główne menu nazwane jako:
lewe_menu (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"
potem robie dla ANGIELSKIEGO lewe_menu_en (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"

dla NIEMIECKIEGO lewe_menu_de (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"

dla CZESKIEGO lewe_menu_cs (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"


Jeśli opublikuje te moduły to pokazują mi się naraz wszystkie. Co zrobić żeby to w końcu zadziałało ?:/

wichr
13-08-2008, 23:30
Jeśli mogę pomarudzić, to zasada działania mod_mainmenu_ml jest taka że w zależności od wybranego języka pokazuje menu spreparowane właśnie dla niego ???

Więc problem rozwiąże mi się sam jeśli spreparuje sobie menu dla różnych wersji językowych - więc tylko i wyłącznie chodzi o stworzenie alternatywnych menu.

Mam główne menu nazwane jako:
lewe_menu (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"
potem robie dla ANGIELSKIEGO lewe_menu_en (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"

dla NIEMIECKIEGO lewe_menu_de (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"

dla CZESKIEGO lewe_menu_cs (mod_mainmenu_ml) umiejscowione w "advert2"


Jeśli opublikuje te moduły to pokazują mi się naraz wszystkie. Co zrobić żeby to w końcu zadziałało ?:/

Też nie moge tego rozgrysc

egdstudio
14-08-2008, 00:08
Nie wiem, czy Joomfish 2.0 ma do ustawienia poprawnie działający parametr, określający, co się ma pokazywać w przypadku braku przetłumaczonego oryginału. Powinien być ustawiony na nic!

witam

o ile pamietam z tego co robilem z joomfishu to domyslnie ustawiony jest parametr wyswietlajacy wartosc pola w jezyku domyslnym a nie puste pole:(


panowie

jako osoba ktora zapoczatkowola ten watek powiem szczerze ze w koncu sam rozgryzlem ten problem dotyczacy mod_mainmenu_ml. oczywiscie musi byc ono jedno do poprawnego dzialania modulu a nie klonowane i odpalane z wieloma rozszerzeniami. radze poczytac dokumentacje od mod_mainmenu_ml. cala opreracje tworzenia multilanguage'ow opieramy w definicji samego głównego menu.
tworzac odpowiednio:
mainmenu
mainmenu_de
mainmenu_en
itd
i konfiguracji tego co sie znajduje w nim do wyswietlenia

A NIE MOD_MAINMENU_DE!!!! i tym podobne


tam tworzymy liste pozycji menu w danej wersji jezykowej i tego co ma sie wyswietlic w tym menu z przypisaniem odnosnikow itd czyli typowa czesc konfiguracyjna joomli tylko powielona n-razy. ufff chyba bardziej lopata do glowy nie mozna nalozyc.

Chodzi to na bank. odpalalem strone w 9 wer jezykowych i w koncu to rozwiazanie pomagalo. Ilosc pol jakie sie pokazywaly w menu w zaleznosci od wersji jezyka liczyla od 2-10. Wiec rozwiazanie pomoglo.

Joomfish oczywiscie robil swoje na sztywno tlumaczyl naglowki, zajawki i tresci stron + elementy nawigacji w artach

Moje pytanie raczej na poczatku dyskusji dotyczylo jak okielznac mod_mainmenu_ml do pracy z np lxmenu.

bhuyaaka
15-06-2009, 19:50
Odświeże temat czy ktoś mógłby naprowadzic mnie, dlaczego przy odpaleniu modułu mainmenu_ml, wyskakuje:

Fatal error: Cannot redeclare mosgetmenulink() (previously declared in /home/pcl/public_html/modules/mod_mainmenu/legacy.php:20) in /home/pcl/public_html/modules/mod_mainmenu_ml/mod_mainmenu_ml.php on line 24