PDA

Zobacz pełną wersję : Pony Gallery i lightbox



Jdwind
17-04-2008, 06:16
Witam, co może być przyczyną, że zdjęcia z galerii nie otwierają się w lightboksie? Podejrzewam, że jakieś ustawienia serwera, bo ta sama galeria, na innym serwerze pracuje tak jak powinna. Tylko o jakie to ustawienia może chodzić? Tak samo z Jogadgets - zdjęcia na tym serwerze wstawione za pomocą jogadgets nie są okładane tekstem, tak jak mam na drugim serwerze. Joomla! 1.0.15 ISO-8859-2.
Chodzi mi o to, że chciałbym zapytać hostingodawcę o te ustawienia, tylko nie wiem co może o tym decydować.

inkos
17-04-2008, 20:15
Czasem Jogadgets nie dzialaja dobrze z Lightboxem w Pony. Odinstaluj jedno z nich i zobacz co bedzie sie dzialo.

Jdwind
18-04-2008, 08:43
Pomogło zainstalowanie najnowszej wersji PonyGallery (2.5). Przynajmniej w przypadku galerii (zdjęcia otwierają się w lightboksie) - zmieniłem to dzisiaj w nocy i już nie miałem kiedy przed pracą sprawdzić czy coś się zmieniło z jogadgets.
Pozdrawiam.

Jdwind
20-04-2008, 05:05
I jeszcze raz ja, odnośnie JoGadgets. Może to gdzieś napisali, ale w końcu doszedłem, dlaczego nie obkłada mi zdjęcia tekstem. Otóż samo wciśnięcie przycisku w edytorze (jeżeli mamy zainstalowany bot_visualclinic dla JoGadgets) to nie koniec. Dopiero w edycji html w edytorze, po wpisaniu:
{jgxtimg title:=[Deskrypcja obrazka] src:=[images/stories/obrazek.jpg] width:=[150]}

obrazek jest obłożony tekstem. Niby prosta sprawa, ale jakoś mój edytor nie dodaje sam div'ów i trzeba to zrobić ręcznie. W każdym bądź razie problem rozwiązany. Pozdrawiam.

inkos
20-04-2008, 10:09
Miales chyba raczej na mysli "oblewanie" przez Twoj edytor wyświg kodu Jogadgets znacznikami typu p, span div itp. :) A tutaj właśnie jest czasami pies pogrzebany. :D

Jdwind
21-04-2008, 04:31
Dokładnie, jest tak jak mówisz.
Pozdrawiam.