PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.2 + eXpose 4.6.3a3 na xampp 1.6.6a



BArtus
17-04-2008, 15:37
WItam :)
Jestem strasznym ignorantem jeżeli chodzi o stawianie serwera ... skorzystałem z xampp.
Mój problem wygląda mniej więcej tak... po kliknięci w obiekt menu pod który mam podpiętą galerię dostaje taki komunikat.

// \n'); document.write('on error resume next \n'); document.write('Sub expose_FSCommand(ByVal command, ByVal args)\n'); document.write(' call expose_DoFSCommand(command, args)\n'); document.write('end sub\n'); document.write(' \n'); }; var topLevelCollectionID = 0; var autoLoadAlbumID = 0; var autoLoadPhotoID = 0; var autoStartSlideShow = 0; AC_FL_RunContent( 'codebase', 'http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0', 'width', '840', 'height', '570', 'src', 'components/com_expose/expose/swf/expose', 'quality', 'high', 'wmode', 'transparent', 'pluginspage', 'http://www.macromedia.com/go/getflashplayer', 'align', 'middle', 'play', 'true', 'id', 'expose', 'bgcolor', '#ffffff', 'name', 'expose', 'menu', 'false', 'allowScriptAccess', 'sameDomain', 'movie', 'components/com_expose/expose/swf/expose', 'salign', '', 'FlashVars', 'bgColor=ffffff&albumsXMLURL=xml/albums.xml&stringsXMLURL=config/strings.xml&formatsXMLURL=config/formats.xml&configXMLURL=config/config.xml&baseXMLURL=xml/&baseImageURL=img/&baseVideoURL=expose/img/&baseAudioURL=img/&topLevelCollectionID=' + topLevelCollectionID + '&autoLoadAlbumID=' + autoLoadAlbumID + '&autoLoadPhotoID=' + autoLoadPhotoID + '&autoStartSlideShow=' + autoStartSlideShow + '&bgImageURL=&fgImageURL=&language=
Warning: DOMDocument::load() [function.DOMDocument-load (http://localhost/www/index.php/component/option,com_expose/Itemid,4/function.DOMDocument-load) on line ]: I/O warning : failed to load external entity "file:///C%3A/strings.xml" in C:\xampp\htdocs\www\components\com_expose\expose\m anager\misc\domxml-php4-to-php5.php48

on line Fatal error: Class 'HTML_content' not found in C:\xampp\htdocs\www\components\com_expose\expose\a dmin\config.expose.php145Może ktoś się orientuje w tych hieroglifach i mnie nakieruje co trzeba w konfiguracji xampp ruszyć (mniemam, że to tam leży problem)

BArtus
17-04-2008, 15:49
Tejknołem looka do tego pliku konfiguracyjnego config.expose.php

function GetLanguage($path) {
// Get languagestring
if(function_exists('jimport')) { // There isn't any class who can do this conversion from 'en-GB' to 'english'
144: if(!$dom = domxml_open_file($path . "strings.xml"))
145: return str_replace('%xml%','strings.xml',HTML_content::lb l('ERR_OPEN_XMLFILE'));
$langcode = split('-',JFactory::getConfig()->getValue('config.language'));
$nodes = $dom->get_elements_by_tagname("string");
foreach($nodes as $node) { // Search the string tags
if ($node->get_attribute('id') == 'languagecode') {
$childs = $node->child_nodes();
foreach($childs as $child) { // Search the language tags
// if ($child->node_type() == XML_ELEMENT_NODE) {
if ($child->node_value() == $langcode[0])
//$dom->free();
return $child->node_name();
// }
}
}
}
$dom->free();
} else {
global $mosConfig_lang;
return $mosConfig_lang;
}
}
Z tego co się znam na kodzeniu to domxml_open_file($path . "strings.xml") zwraca błąd ...

BArtus
17-04-2008, 16:12
To było wewnątrz klasy expose_M ... więc poszukałem wywołania expose_M::getlanguage
w expose.html.php znalazłem takie coś

function getlang() {
//return getxml('Language');
$xmlF = expose_M::rpath();
if (!$langName = expose_M::GetLanguage($xmlF)) $langName = 'english';
return $langName;
}
znaczy feler jest w rpath() ?

BArtus
17-04-2008, 16:16
Tak więc stanąłem na tym
config.expose.html

// Get the path for our xml files, called from administrator backend page
function rpath() {
$xmlF = realpath2 ("../components/com_expose/expose/config")."/";
return $xmlF;
}

// Get the path for our xml files, called from frontend page
function rpath2() {
$xmlF = realpath2 ("components/com_expose/expose/config")."/";
return $xmlF;
}

Jaka jest różnica między tymi funkcjami ? Dlaczego zamiast zwrócić poprawnie ścieżkę do pliku rpath() wyrzuca takie krzaczki
"file:///C%3A/strings.xml"

BArtus
17-04-2008, 16:36
TAk więc przerobiłem trochę kod ... w funkcji getlang() dałem rpath2() zamiast rpath() i teraz wystartowało bez błędu ... tylko, że jest pusta biała strona :/ Co ciekawe AB pokazuje że coś tam jednak jest :)
http://img168.imageshack.us/img168/2920/exposeaj7.th.jpg (http://img168.imageshack.us/my.php?image=exposeaj7.jpg)

crazyluki
17-04-2008, 19:20
moim skromnym zdaniem odnośnie testowania komponentu w wersji alpha ( i to w bardzo młodej wersji) jest lekko nie na miejscu gdyż nie my jesteśmy supportem tego komponentu (który to support powinien odpowiadać na pytania odnośnie komponentu( szczególnie gdy ten jest w wersji alpha)).
Radzę Ci poczekać, pewnie za tydzień wyjdzie kolejna wersja komponentu i usuną ten błąd (jak im go zgłosisz).
pozdrawiam

BArtus
18-04-2008, 19:50
A no właśnie nie jest to problem z komponentem tylko z serwerem ...
Zrobiłem taki szybki teścik na free60 OVH i idzie jak złoto ;P
Tak więc ponawiam prośbę o pomoc ... czy ktoś wie co może być nie tak z xampp że się na nim joomla 'nie trzyma' :|