PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Alberghi pomozcie



koszarki
17-04-2008, 20:42
Witam!!! Mam problem z komponentem Alberghi ktory sluzy do prezentowania ofert hoteli, moteli itp. Problem polega na tym ze nie mozna dodac ofert na stronie, jezeli jest sie zarejestrowanym uzytkownikim. Oferty moze dodawac jedynie administrator albo zarejestrowany uzytkownik ktoremu zmieni sie kategorie na "autor"
Poprostu chcialbym aby oferty mogli dodawac uzytkownicy ktorzy sie zarejestruja na stronie, i po zalogowaniu sie mogli sami dodac oferte, bez mojej ingerencji w zmiane ich kategorii z registered na autor!!!
Moze ktos wie jak to zrobic prosze o pomoc!!!

inkos
17-04-2008, 21:32
Pytanie bardziej do autorow komponentu. Wymaga ingerencji w kod komponentu.

zwiastun
17-04-2008, 21:37
A poza wszystkim to pomysł raczej do bani - na katalog niewiarygodny!

koszarki
17-04-2008, 21:41
A poza wszystkim to pomysł raczej do bani - na katalog niewiarygodny!
dlaczego do bani? chce aby stronka spelniala funkcje darmowego umieszczania ogloszen hoteli bez ingerencji administratora!!!!wchodzisz rejestrujesz sie logujesz i dodajesz ogloszenie!!!

koszarki
17-04-2008, 23:36
Ok! moze inaczej! Problem dalo by sie rozwiazac gdyby mozna bylo rejestrowac nowych uzytkownikow od razu jako autorow!! Czy jest taka mozliwosc zeby zarejestrowac uzytkownika od razu jako autora??? a nie jako registere????

floyd
18-04-2008, 07:13
Aby nowo rejestrowani użytkownicy mieli od razu status: 'Author' musisz w pliku /components/com_registration/registration.php odszukac linię (około 145)

$row->gid = $acl->get_group_id( 'Registered', 'ARO' );i zmienić na:

$row->gid = $acl->get_group_id( 'Author', 'ARO' );

koszarki
21-04-2008, 13:56
Dzieki dziala!!!

koszarki
21-04-2008, 13:57
Aby nowo rejestrowani użytkownicy mieli od razu status: 'Author' musisz w pliku /components/com_registration/registration.php odszukac linię (około 145)

$row->gid = $acl->get_group_id( 'Registered', 'ARO' );i zmienić na:

$row->gid = $acl->get_group_id( 'Author', 'ARO' );
Wielkie dzieki dziala!!!

djalbert
01-01-2009, 16:14
No dobra ale jakie uprawnienia ma jeszcze user rangi "autor"??

detorquemada
04-01-2009, 21:46
Wyszła obecnie nowa wersja alberghi z taka własnie możliwością dodawania obiektów przez użytkowników. Moje pytanie - obecnie mam starsza wersje tego komponentu. Czy instalacja nowej jest równoznaczna z utratą wszelkich dotychczasowych danych?
Proszę o szybką odpowiedź.

fidox
01-04-2009, 08:37
prosze o pomoc
mam joomle1.5.x
chce zainstalować w trybie legacy alberghi 2.5
wyskakuje mi błąd przy instalacji:

JInstaller::install: Błąd SQL DB function failed with error number 1062
Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' SQL=INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
SQL = INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
Komponent Instaluj: Błąd SQL DB function failed with error number 1062
Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' SQL=INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);
SQL = INSERT INTO `jos_alberghi_facilities` VALUES (1, 'Animals', 'Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.', 'animali.gif', 1, 0);boję się coś mieszać w bazie danych
o co chodzi?

fidox
01-04-2009, 08:53
http://alberghi.joomlaitalia.com/forum/index.php?topic=1148.0
znalazłem coś takiego
czy ktoś pomoże to rozszyfrować?