PDA

Zobacz pełną wersję : moduł SOBI2 - podział menu



peyto
19-04-2008, 10:39
Witam
mam zainstalowaną joomlę 1.0.13 IE-utf8 stable
do tego załączyłem sobi2

wszystko działa ok.

Moje pytanie jest następujące:

w module "sobi2 menu" znajdują się dwa linki:
-dodaj pozycję
-szukaj

Jak zrobić, by "szukajka" tego komponentu pojawiała się od razu na stronie głównej np w <mosMainBody> (szukajka, a nie link do niej) , a link "dodaj pozycję" pozostał sobie w module?

pozdrawiam.

crazyluki
19-04-2008, 12:21
najlepiej będzie jak przerobisz szablon i w nim niejako na stałe umieścisz moduł wyszukiwarki. Bądź też jest drugie wyjście ( wydaje mi się że bardziej elastyczne - stworzenie nowej pozycji modułu w templatce i tam opublikowanie modułu do wyszukiwania.

peyto
19-04-2008, 23:24
dzięki za pomoc, ale nie do końca zrozumiałem, o co chodzi.
1)

najlepiej będzie jak przerobisz szablon i w nim niejako na stałe umieścisz moduł wyszukiwarki
Wydaje mi się, że jeśli zrobię w ten sposób, to na każdej stronie będzie się wyświetlała wyszukiwarka. Również na tych, na których będą wyniki wyszukiwania, czy artykuły statyczne.

2)

wydaje mi się że bardziej elastyczne - stworzenie nowej pozycji modułu w templatce i tam opublikowanie modułu do wyszukiwania.

a)czy mam zainstalować drugi taki sam moduł i go umieścić na stronie, czy
b) istniejący moduł rozdzielić na dwa.

pozdrawiam.

crazyluki
20-04-2008, 17:48
1. odpowiednia instrukcja warunkowa co do adresu strony i już nie pojawi sie w wynikach.
2. zainstalować dwa razy ten sam moduł.

inkos
20-04-2008, 20:06
Crazyluki: Jeśli mozesz i masz chwilkę to rozwiń ten punkt pierwszy o jakiś przykładowy fragment kodu. Niech inni maja bardziej konkretny pożytek. :)

crazyluki
21-04-2008, 12:15
Nie wiem czy na pewno będzie dobrze działać. Przyznaję że php nie jest mym konikiem - ba! kłaniam się nisko żem prostak w tej kwestii:) ale może mi się udało:)


if(strstr($_SERVER['REQUEST_URI'], 'search') === TRUE)
{
<?php mosLoadModules('search', -1); ?>
}