PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacja



Delux
19-04-2008, 18:20
witam
od pewnego momentu nie mogę zainstalować żadnego komponentu, co może być przyczyną?

kurtz
19-04-2008, 19:45
a jaki komunikat wyskakuje po nieudanej instalacji ?

inkos
19-04-2008, 20:20
witam
od pewnego momentu nie mogę zainstalować żadnego komponentu, co może być przyczyną?
A moze tak zgodnie z regulaminem troche wiecej informacji o problemie. Nasz wrozka wlasnie padla z przepracowania i ewentualna jej pomoc mozliwa bedzie po jej urlopie wiec albo poczekaj z kilka lat albo uzupelnij swojego posta. ;)

Delux
20-04-2008, 18:25
po 5 próbach udało się

crazyluki
20-04-2008, 18:30
udało Ci się przeczytać regulamin? no to gratuluje. Czujesz sarkazm w mojej wypowiedzi?

bony
22-04-2008, 21:08
Witam
ma klopot z instalacja joomli, korzystam z wampserver i tu chyba dziala wszystko w porzadku skopiowalam plik z joomla do pliku wampa - www i tam jest folder z rozpakowana joomla i kolejny krok to otworzenie localhost'a i tu jak klikam w wampie na localhost otwieraja sie mi dwie stronki:
http://localhost/localstart.asp
i
http://localhost/iishelp/iis/misc/default.asp
z masa informacji z ktorymi nie wiem co zrobic ... a jak chce otworzyc stronke:
http://localhost/joomla
to dostaje informacje ze Nie można znaleźć tej strony
i tu utknelam
help

zaznacze ze jestem totalnie zielona w kwesti joomli czy wampservera ale i uparta :-)
wiec szybko sie nei poddam i licze na pomoc!

kurtz
22-04-2008, 21:18
ja nie bardzo wiem który plik z Joomla! wpakowałaś do folderu www wampa. wiem natomiast, ze jeden plik to za mało żeby uruchomić instalatora. jest ich tam, ponad 3000.

bony
22-04-2008, 21:29
hej wszystkie pliki tam skopiowalam

bony
22-04-2008, 21:43
cały rozpakowany foolder joomli

kurtz
22-04-2008, 22:04
to może tam jest dłuższa ścieżka cos w stylu root/folder/folder/plik_instalacyjny ? ja nie wiem przecież tego nie widzę.

poza tym nie wiem czy tam masz phpMyAdmin bo sądząc po rozszerzeniu plików .asp to tam bardziej MSSQL a na tym Joomla nie uruchomi się bo potrzebuje MySQL - to sprawa druga

a sprawa trzecia to najlepiej xampp.

ot co !

inny temat to taki, że trzeba zakładać w nim bazy danych, umieć dostać się do phpMyAdmin'a, zarządzać tym wszystkim <olaboga> i chyba nie przespać ze 3 noce zanim się to wszystko obejmie ;)

zwiastun
23-04-2008, 00:34
Icek, nie strasz, bo się zes...tarzejesz. wamp to xamp ino na windowsa, choć niekoniecznie ten sam, co go mamy na mysli, ale to oczywiście wiesz.
Bony: umieszczasz np w folderze htdocs/joomla
Prawdopodobnie masz w folderze /htdocs jakieś niepotrzebne pliki

bony
23-04-2008, 17:27
kilka nocy jeszcze pewnie zarwe i nic to :-)
MySQL jest, szukam dalej co moglo by mnei do celu doprowadzic :-)
jest plik ktory ma nazwe installation ale po otworzeniuu go juz w katalogu www directory w WAMPSERVISIE otwiera mi sie po prostu kolejna grupa plikow i tam wybieram instal - i co i otwiera sie okno z tekstem
a grrrrrrrr

bony
23-04-2008, 17:30
Zwiastun
czy caly rozpakowany plik joomli mam wpakowac w folder htdocs/ - o ktorym pisales?

bony
23-04-2008, 17:40
no i ladnie wkopiowalam pliki do htdocs/ wykasowalam z www directory i co ... i nic dalej stronka www.http://localhost/joomla nie chce sie wyswietlic :-(

kurtz
23-04-2008, 19:56
utwórz sobie w folderze "www" albo "htdocs" nowy folder, np "joomla1", skopiuj do niego wszystkie pliki i foldery z rozpakowanej paczki, którą ściągnęlaś ze strony www.joomla.pl.

załóż nową bazę danych w phpMyAdmin, np "joomla1"

otwórz przeglądarkę

wpisz : 127.0.0.1/joomla1 lub localhost/joomla1

jesli apache i serwer bazodanowy są uruchomione nie ma bata, żeby nie zareagował instalator.

bony
23-04-2008, 20:51
dzieki :-)
a nowa baza danych w phpMyAdmin, np "joomla1" - to jak zalożyć?

bony
23-04-2008, 20:55
oki jak wlaczam phpMyAdmin i chce rozpoczac to zakladnia bazy to strona nie chce sie wyswietlic wiec chyba cos przeskrobalam z wampserverem :-( tylko gdzie ...??

crazyluki
23-04-2008, 21:14
z takim pytaniem to chyba najszybciej znajdziesz odpowiedzieć na stronie wampservera.

bony
23-04-2008, 21:16
i tam podreptam ale jesli komus przychodzi cokolwiek do glowy bede wdzieczna za podpowiedzi

kurtz
23-04-2008, 21:45
słuchaj bony, ja nie rozumiem twojego uporu. zakładasz bezpłatne konto na www.60free.ovh.org (http://www.60free.ovh.org), dostajesz mailem wszystkie parametry dostepowe do przestrzeni ftp, phpmyadmina i do panelu zarzadzania kontem. instalujesz nowitkiego J! 1.5.x, po instalacji usuwasz plik instalacyjny (żeby nie było, że nie powiedzieliśmy :D), wchodzisz w ustawienia globalne, ustawiasz sobie stronkę, "że niedziałająca", wchodzisz sobie a do admina stronki, b do frontendu, logujac się tymi samymi parametrami co do admina, Działasz sobie na stronie i nikt tego nie widzi.

kurde nie jarze, po co komu, kto nie wie gdzie jest phpMyAdmin, wamp xamp czy sramp. co by nie zainstalował to phpMyAdmin zawsze wygląda tak samo, żeby to był ferrari tez bedzie phpMyAdmnem tylko czerwono - żółty.

bony
24-04-2008, 14:01
hm no nie tyle ze sie uparlam ale podpowiedziano mi ze wlasnie przez wampserver bedzie mi to wszystko zrobic najprosciej wiec zaczelam sie wglebiac ... i co krok utykam ale to chyba wlasnie na tym polega no nie
nauka na bledach czy jakos tak, przez doswiadczenie :-)
jak juz zwatpie to przejde do innych sposobow !
ale mam czas przynajmniej na razie (jakies 2 miesiace) na nauke

crazyluki
24-04-2008, 14:04
http://gajdaw.pl/php/instalacja-apache-php-mysql-windows-xp/
proszę - oto poradnik.

W zasobach joomli także jest poradnik dotyczący instalacji - wydaje się być dużo łatwiejszy od tego w pierwszym linku
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/442/51/

kurtz
24-04-2008, 15:12
hm no nie tyle ze sie uparlam ale podpowiedziano mi ze wlasnie przez wampserver bedzie mi to wszystko zrobic najprosciej wiec zaczelam sie wglebiac ... i co krok utykam ale to chyba wlasnie na tym polega no nie
nauka na bledach czy jakos tak, przez doswiadczenie :-)
jak juz zwatpie to przejde do innych sposobow !
ale mam czas przynajmniej na razie (jakies 2 miesiace) na nauke

mam odrobinę inne zdanie o tym

po pierwsze - serwery lokalne mają się ni jak do rzeczywistych serwerów fizycznych. wystarczy popatrzeć na posty, żeby zobaczyć "Mamo na lokalu wszystko było ok a na nazwa.pl nie jest" "Wszystko działało a teraz nie działa - HELP !!"

serwer lokalny dobry jest dla kogoś kto robi te witryny na zlecenie komuś. wtedy liczy się czas - obliczania - i lokal bije tu na łeb bardzo często serwery fizyczne.

dla nowicjusza proponowane jest jednak, żeby wykorzystał możliwości jakie dają serwery darmowe [ nie bez kozery, poleciłem 60free., z tego względu, że jest w 100 % optymalnym środowiskiem dla Joomla! serii 1.5.x. TAK w 100 % !!

jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że działasz w środowisku realnym a nie ,,, gdzieś na lokalu, gdzie prawie wszystko działa i nie jest narażone na jakiekolwiek skutki zewnetrzne.

uczyć się ? owszem. natomiast twój wybór czy chcesz się uczyć raz - czy powtarzać naukę razy kilka.

takie moje stanowisko.