PDA

Zobacz pełną wersję : Hosting na boo.pl



wwwwojcikpl
20-04-2008, 10:19
Witam, zastanawiam sie, czy nie wykupić by hostingu na boo.pl. Konkretnie zastanawia mnei konto "startkonto".
Mam tam 300MB na strone
100 MB MYSQL
transfer to 3GB/miesiac
5000 plikow na skoncie FTP.

cena to 2,66zł/miesiąc, tam jeszcze mam jakies bajerki typu konta pocztowe itp.
Ale moje pytanie brzmi : czy to sie oplaca ? i czy joomla bedzie w pelni kompatybilna, oto link z dokladna oferta boo.pl dla startkonta.
http://www.boo.pl/?oferta,startkonto

inkos
20-04-2008, 10:29
Moją opinię na temat kont które można opłacić za pomocą sms-a za 10 złotych (wartość) możesz poznać w innych temu podobnych wątkach. Tutaj w skrócie: szajs.

Ten akurat wyglada ze jest postawiony na jakims domowym serwerku podpiętym do łącza Dialogu (przynajmniej firmowa strona) i z pewnoscia nalezacy do jakiejs małego dostawcy internetu z okolic Bielska Białej. :)

A co do konkretnej pozycji. Niby wszystko ok ale jest pytanie czy tam nie ma jeszcze innych ograniczen niz te 5000 plikow na serwerze ktore przy stronie na ktorej umiescisz troche zdjęć i innych materiałów w miare szybko wykorzystasz.

Patrzyłem na ich listę top 20 i jeśli mi nic nie umknęło to wszystkie witryny są statyczne. Nie ma tam zadnej Joomla. :(

Zastanow sie czy warto w cos takiego inwestowac a nie lepiej kupić cos u "porządnej" firmy typu nazwa, kei, itp. owszem za trochę więcej niż ten sms ale za to z pewnoscią iż Joomla będzie tam działać poprawnie a to co w tej ofercie jest "ekstra" tam jest standardem o ktorym nikt nie wspomina aby sie nie osmieszyć. ;)

wwwwojcikpl
20-04-2008, 11:25
No tak, ale porownujac ceny z nazwa.pl to sa nie porownywalnie drozsze. Pisalem z supportem boo.pl i odpowiedzieli ze nie ma zadnych ograniczen oprocz tych plikow.
Serwis ktory bede prowadzil, a dokladniej przenosil nie jest jakims profesionalnym, mam ponad 60 uzytkownikow przez 3 tygodnie, bo tyle stoi strona na yoyo.pl.
Więc czy na poczatek boo.pl wystarczy ?

szymo
20-04-2008, 11:38
Też uważam że to boo.pl za 2zł/miesąc to jest jakiś szit:p Ja testuje J! 1.5 na webh.pl od 2 dni i jest fajnie. Strona szybko chodzi. Jeszcze po testuje 5 dni i chyba kupie sobie to konto(najtańsze) za 5zł/miesiąc (z VAT 6,1zł :p)

Zobacz: szymo.rhr.pl

Pozdrawaim
szymo

P.S Mają fajne hasło: Wywal przemo, przejdź na phpBB3 a dostaniesz dodatkowy transfer ;D

inkos
20-04-2008, 11:49
Wwwwojcikpl: Na początek może i wystarczy ale czy opłaca Ci się teraz przenosić z yoyo (niewiele lepsze) na coś takiego gdzie możesz mieć problemy za jakiś czas. Czy nie lepiej od razu wydać te niecałe 200zł które w ciągu roku jesteś w stanie odrobić czy to na reklamach czy inną pracą. ;) Czas poswiecony na przenosiny jest cenny. Szkoda go marnować na półkroki. Najlepiej jest zrobić duży krok do przodu.

Zresztą na takim koncie np. w kei masz 5 baz danych i np. mozesz na nim umiescic jeszcze strony Twoich przyjaciół którzy będą Ci płacić te 5 zł miesięcznie. Także jak pomyślisz to możesz jeszcze zarobić więcej niż koszt serwera. :) Rusz głową a nie kieszenią z ograniczoną kasą. :D

Szymo: Czy 2 zł czy 5 na miesiac to taki sam Shit - ale to moja opinia. :)