PDA

Zobacz pełną wersję : Kłopoty z wyglądem strony



agnieszkab
20-04-2008, 13:46
Wszystko zainstalowałam. Wszystko działa :), ale nie wygląda tak, jak wyglądać powinno :) Już nie wiem, gdzie szukać.
Chciałabym, aby strona (1): http://www.ambart.opole.pl/bouvs/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=35&Itemid=56
wyglądała jak strona ta (2): http://www.bouvs.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=15&Itemid=105
A dokładnie to chodzi mi o dwie sprawy.
Dlaczego w joomli (1) artykuły w kategorii nie są rozciągnięte na całą szerokość strony. Gdzie to zmienić?
Dlaczego mimo włączenia opcji "tekst wprowadzający" mam cały artykuł na pierwsze stronie, a nie tak jak w (2), czyli tylko fragmenty.
Przejrzałam sugerowane przez Was strony (pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl), ale niestety odnoszą się one do 1.0, a nie do 1.5.
Proszę o pomoc.

Agnieszka B

zwiastun
20-04-2008, 15:07
Jak mi napiszesz sensownie, dlaczego używasz Joomla 1.5, to napiszę, co zrobić, żeby był tekst wprowadzający zamiast całego artykułu.

agnieszkab
20-04-2008, 17:33
To jakiś test? Nie sądziłam, że muszę się komuś tłumaczyć :)
Zmieniam serwer, więc muszę wszystko instalować. Dlaczego więc nie spróbować czego nowszego?
Nie wiem, czy to jest dla ciebie sensowne. Dla mnie jest. No cóż, muszę sobie chyba sama poradzić :)

zwiastun
20-04-2008, 20:08
Nie tylko nie jest sensowne, jest bezsensowne. I oczywiście, nie musisz się tłumaczyć. Tak jak nikt tutaj nie musi robić wykładów z podstaw obsługi tylko dlatego, że ktoś się bierze bezmyślnie za coś, o czym ma blade pojęcie.

agnieszkab
20-04-2008, 20:49
Gdybym się znała, nie szukałabym pomocy na forum. Szkoda, że w ten sposób traktujesz ludzi. Po to tutaj o tym napisałam, żeby się dowiedzieć. Nie wiedziałam, że wiedza o joomli jest przeznaczona tylko dla ludzi wiedzących.
I niby na czym się wg ciebie nie znam? Na joomli? Na administracji? Na php? Na czym?
Nie oczekuję odpowiedzi. Po prostu poszukam jej gdzie indziej. A tobie mogę jedynie życzyć powodzenia w niezrażaniu do siebie ludzi.

Serdecznie pozdrawiam, mimo dość niesympatycznej i lekceważącej odpowiedzi.

zwiastun
20-04-2008, 23:49
Obrażać się łatwo, zrozumieć trudniej.
1. Joomla 1.5 jest nowszy. I owszem. Nawet więcej. Doskonalszy. Ale to żaden powód, żeby migrować z Joomla 1.0 do 1.5. Co, oczywiście nie znaczy, że migrować nie można. Trzeba tylko wiedzieć, po co, dlaczego, czy warto i z czym się to wiąże.
2. Uznałaś, że Joomla 1.0 jest gorszy. OK, Twoja decyzja. Ciekawe tylko, na jakiej podstawie (bo nowszy?). Zapytałem o jakąkolwiek sensowną argumentację dla tej decyzji, przypuszczając - jak się okazało - słusznie, że sensownej nie ma. Zamiast argumentacji (jakiejkolwiek), mały atak , że nie musisz się tłumaczyć. Ano nie musisz!

Nikt Ci tutaj nie obiecywał pieszczot! Przychodzisz rozmawiać o problemach.Więc rozmawiaj. A jak chcesz się obrażać, to portal randkowy jest do tego dobrym miejscem.
Korzystanie z J 1.5 wymaga aktualnie albo doświadczenia, by nie stawiać tak banalnych "problemów" albo takiej znajomości języka angielskiego, żeby skorzystać z angielskiej dokumentacji. Ot, tyle..

agnieszkab
21-04-2008, 15:51
Nie obrażam się. Tam był uśmieszek :)
1. Nie migruję z 1.0, tylko zmieniam serwer. Na starym serwerze było Mambo. Jako że robię to raz na bardzo, bardzo długi czas, doszłam do wniosku, że postawię Joomlę 1.5, która jest nowsza i doskonalsza i będę miała spokój na bardzo bardzo długi czas. Oczywiście przyjmuję założenie, że wszystko zostanie dobrze zrobione.
2. Jeszcze raz powtarzam, że się nie obraziłam, ale może zastanów się, czy twoje pytanie nie powinno być inaczej sformułowane, bo od razu postawiłeś się w sytuacji, że ty jesteś ten wielki i wiedzący, a ja ta mała, która na pewno nic sensownego nie wymyśli. Już z góry to założyłeś :)
Jeżeli chcesz stwierdzać, że nic sensownego nie wymyślę, to nic na to nie poradzę.
Ta dyskusja jest jeszcze bardziej bezsensowna. Ty nie chcesz mi pomóc, bo nie mam wg ciebie sensownych argumentów za postawieniem joomli 1.5. Nie jestem programistką, ani wielkim twórcą stron. Nie zaglębiam się w działanie php. Chciałam tylko postawić serwis i poszukać pomocy wśród tych weidzących.
Pozdrawiam, mimo, że ostatnie twoja słowa nie należą do sympatycznych, a wręcz obrażają.

waderski
21-04-2008, 16:55
Ad1) Przyglądając się pobieżnie tej templatce mogę stwierdzić, że na podstronach (których na razie nie ma) problem nie wystąpi, artykuły powinny rozciągać się na prawo (o ile nie przypiszesz do right żadnego modułu dla danej podstrony).
Niestety na stronie głównej będzie pusty pasek. Ponieważ jak piszesz nie znasz się na programowaniu to możesz zrobić tylko dwie rzeczy:
a) zmienić templatkę na taką, która nie ma zaprogramowanego prawego paska (right) albo
b) dołożyć do right jakieś ciekawe moduły (tylko dla strony głównej), w końcu na Twojej oryginalnej stronie w Mambo też tam są. Na podstronach nie powinno być problemu.

2) Pisząc artykuł w domyślnym edytorze TinyMCE na samym dole są 3 przyciski: Grafika , Podział strony i Więcej...
Jeżeli wstawisz kursor gdzieś na poczatku tekstu a następnie klikniesz na przycisk Więcej to w tym miejscu pojawi się czerwona przerywana linia a artykuł na stronie zostanie skrócony i pojawi się link Więcej.
Jeżeli chcesz mieć artykuł POD artykułem to wejdź do MENU>MAIN MENU>HOME (lub inna nazwa jeżeli ją zmieniłaś /domyślnie oznaczone gwiazdką/). Po prawej stronie są parametry podstawowe, zaznacz:
-pozycji nad kolumnami 1;
-pozycji w kolumnach ile chcesz;
-ILOŚĆ KOLUMN 1;

Pozdrawiam

zwiastun
21-04-2008, 17:38
Pytając, czemu na Joomla 1.5 (po iluś już krotnych stwierdzeniach tu na forum, że 1.5 jest świeże, że nie ma doń komponentów, że sprawia mnóstwo innych kłopotów, że nie ma dokumentacji) szukałem czegokolwiek, co przemawia za twoim wyborem. Nadal nie znajduję, bo nadal nie piszesz. Nowsza jest dobra sukienka. A program komputerowy? Zależy do czego. Mam Worda wydanego w 1994 roku (albo 1995) na4 dyskietkach. Niedawno ktoś mnie wręcz prosił, żeby mu sprezentować! Bo dla niego lepszy niż wszystkie inne.

PS. A Twoje pytania, bez obrazy, są z rzędu najbanalniejszych:
a) podział na kolumny jest normalny w blogach (w mambo też był) - ustawienie czy ma być jest w parametrach pozycji menu
b) podział artykułu na część wprowadzającą i tekst główny w Joomla 1.5 można podejrzeć w przykładowych danych (jest w nich także FAQ na ten temat)
c) ukrywanie modułów - zaręczam Ci, że ta templatka umożliwia ukrywanie modułów zarówno na stronie startowej, jak i każdej innej na takich samych zasadach, jak to było i w Mambo w w Joomla 1.0
Objaśnienia na ten temat to objaśnianie po raz enty rzeczy objaśnionych

agnieszkab
21-04-2008, 17:45
Wielkie dzięki za pomoc. Teraz już sobie poradzę z resztą.
Z paskiem po prawej stronie jakoś sobie poradzę, mimo, że to nie jest strona tytułowa. Na stronie tytułowej pasek będzie zajęty.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Agnieszka B

zwiastun
21-04-2008, 17:47
Post Scriptum: Nie poradzisz sobie z dziesiątkami innych rzeczy! Weź pod uwagę, co Ci piszę, bo nie robię tego, żeby na złość babci odmrozić uszy!