PDA

Zobacz pełną wersję : formularz



kk82
20-04-2008, 15:49
Witam,
Jak wykonać taki formularz? Jaki komponent najlepszy bedzie do tego?
Zamawiający
Imie: ...................
Nazwisko: ..................
Oferta podstawowa
Rodzaj obiektu: ..............
Nazwa obiektu: .................
Mam na myśli ten niebieski pogrubiony tekst.

Jac
20-04-2008, 16:36
Ja bym wybrał komponent Forme (http://www.joomla.pl/index.php/content/view/313/2/), ale to dlatego, że ostatnio tylko na nim robię formularze :)

Dylek
20-04-2008, 17:18
Wybierz ten, ktory jest najlepiej lubiany przez Twego najblizszego, Joomlowego kolege - bedzie mial Ci kto pomoc :)
Ja z kolei uzywalem FacileForms - rob w tym, co Ci najbardziej podpasuje, bo formularz nie wyglada na taki, ktory by potrzebowal jakichs wycudowanych funkcji.

Jac
20-04-2008, 17:36
Tyle, że gdybyśmy mieli porównywać: komponent Forme vs komponent Facile Forms, to ten pierwszy przy tym drugim wygląda, jak mały prosty program do robienia formularzy. Facile Forms to rozbudowany i dosyć skomplikowany komponent. Jak ktoś do tego zna PHP i MySQL, to będzie w stanie zrobić z Facile Forms prawdziwy użytek. Więc pewnie dlatego Dylkowi FF pasuje :)
Ale wracając do głównego pytania, bierz do tego formularza komponent Forme (po polsku zwie się zdaje Formularze). Spokojnie za jego pomocą zrobisz formularz jakiego potrzebujesz.

crazyluki
20-04-2008, 17:58
rsform - płatny, ale te 20zł można odżałować:)

Jac
20-04-2008, 18:11
Na początek nie ma sensu "inwestować" w RSForm. Tym bardziej, że to kolejne wersje komponentu Forme. Fakt - dopracowane, nieco poprawione i ulepszone. Ale na etapie kk82 nie ma sensu, żeby testował, kupując.
Od siebie dodam, że dwa razy zdarzyło się, że kupiłem klientowi RSForm. Ale w zasadzie nie sugeruję tego (chyba, że mój klient woli mieć najnowszą wersję).
Natomiast Forme 1.02PL w zupełności wystarcza do tworzenia nawet dosyć mocno rozbudowanych formularzy.

crazyluki
20-04-2008, 18:14
no tak. ale jest także w pełni funkcjonalna wersja testowa na stronie głównej projektu:)
pozdrawiam