PDA

Zobacz pełną wersję : Akceptacja artykułu



elpc
20-04-2008, 22:30
Witam.
Jeżeli użytkownik doda artykuł z "frontowe" części strony, admin musi go zaakceptować, aby pojawił się na stronie. Jednak jak zrobić aby artykuły pojawiały się bez potrzeby akceptacji administratora ?

crazyluki
20-04-2008, 22:37
co zrobić ? przeczytać pomoc.joomla.pl i/lub użyć forumowej szukajki!

elpc
20-04-2008, 22:44
Oczywiście już szukałem i czytałem i nie mogę znaleźć opcji pominięcia admina przy akceptacji. Może mała podpowiedź.

zwiastun
20-04-2008, 23:21
Bo nie ma takiej opcji!

crazyluki
21-04-2008, 00:30
wystarczyło przeczytać że nie idzie tak zrobić i przeczytać na forum - na szybko znalazłem taki link (na forum) - http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,387/Itemid,35/
komponent jest darmowy ( w trochę starszej wersji)

inkos
21-04-2008, 01:21
Jednak jak zrobić aby artykuły pojawiały się bez potrzeby akceptacji administratora ?
Jak wspomniał Zwiastun - w standardowej Joomla tego nie ma. Ale jedną propozycję podał Ci Crazyluki ale trochę starszą i niestety mniej bezpieczną.

Ja natomiast do tego dołożę jeszcze komponent cACL w wersji 1.4.3. Z tym że w tym przypadku ze swoich użytkowników którzy moga dodawać treści musisz zrobić "administratorów" czyli przypisać ich do zaplecza administracyjnego do joomlowej grupy "administrator". Wtedy będziesz mógł im ograniczyć dostęp do poszczególnych elementów ale na zapleczu Joomla a nie od frontu. Niestety rozwiązanie płatne oraz kodowane ionCube (na płatnych serwerach jest na darmowych - nie sprawdzałem).

Inne propozycje to prawdopodobnie komponent JUGA (nie dam głowy czy taka opcja jest mozliwa do konfiguracji) a także Article Factory Manager (podobnie). Wszystkie płatne. Ceny różne. Szczegóły na extensions w grupie - group access.