PDA

Zobacz pełną wersję : DocMan i błąd w templatce



Jdwind
21-04-2008, 06:29
Witam, zainstalowałem najpierw DM 1.4rc3 i spróbowałem do "spolonizować" za pomocą plików z wersji rc1. Wszystko by było ok, ale w jednym momencie, podczas próby zapisania zmian w ustawieniach themespl wyskakuje mi błąd:
Fatal error: Cannot redeclare class docman_config in /home/serwer/ftp/folder/strona/administrator/components/com_docman/classes/DOCMAN_config.class.php on line 0.
Potem odinstalowałem wersję rc3 i zainstalowałem rc1 spolonizowaną, ale wyskakuje mi ten sam błąd. W sumie mam to na serwerze "próbnym", że tak się wyrażę, więc na właściwym będę już uważał. Tylko mam takie pytanie - czy można zainstalować wersję najnowszą rc3 (czy jest gdzieś spolonizowana)? A jeżeli nie, to czy można jakoś zainstalować rc1 i ją bezpiecznie zaktualizować, żeby nie wyskakiwały takie kwiatki?
Pozdrawiam.

Jdwind
22-04-2008, 06:09
I tak się dzieje przy próbie zmian ustawień w themes pl lub oryginalnej. Kodowanie mam ISO, komponent też ISO. O co tu może chodzić? Plik DOCMAN_config.class.php ma prawa 644.
A poza tym na buttonach mam tak: _DML_BUTTON_DOWNLOAD, _DML_BUTTON_VIEW i _DML_BUTTON_DETAILS.
Może mi ktoś podpowiedzieć o co tu chodzi? Czy ktoś ma zainstalowany ten komponent, może robić zmiany w templatce (jak np. wyłączenie wyświetlania kto dodał plik) i ma polskie napisy na przyciskach? Zapewne niejeden tak ma, tylko co robię źle lub co mam zrobić, żeby też tak mieć?
Pozdrawiam.

Jdwind
23-04-2008, 02:08
A może jednak wszyscy mają dobrze, tylko ja wydziwiam? To chociaż mi podpowiedzcie gdzie w plikach wyłączyć wyświetlanie kto dodał plik. Jak nie mogę tego zmienić w konfiguracji, to spróbuję z drugiej strony. No i co z tymi przyciskami?

przemekjj
23-04-2008, 08:40
Witam, też mam taki problem szukam rozwiązania ale nie znajduję,
Pracowałem lokalnie i wszystko było ok póki nie wrzuciłem na serwer,
Wersja 1.4rc3, przeinstalowywałem również tego docmana na inne rc1 i nic,
Myślałem że dłubałem w kodzie i coś się może wysypało,
Jak to ruszyć?

przemekjj
23-04-2008, 08:44
_DML_BUTTON_DOWNLOAD itp. spróbuj w plikach z polskim tłumaczeniem w katalogu language sprawdzić czy są stałe _DML_BUTTON_DOWNLOAD, musisz pewnie je dodać w kodzie define(_DML_BUTTON_DOWNLOAD, "pobierz"); lub zamienić na inne stałe odpowiadające "pobierz",

Jdwind
23-04-2008, 13:47
No dobrze, tego poszukam później (w domQ), ale co ze zmianą ustawień w themes?
Pozdrawiam.

przemekjj
24-04-2008, 01:36
No właśnie też szukam rozwiązania, ale nie jestem aż tak cierpliwy,
Piszą ludzie, że prawa do pliku trzeba zmieniać lub register globals ale bawiłem się tym na localhost i jest ok, a na serwerze nie!
a poza tym gdzie tu "redeclare class docman_config" jaśli jest tylko jedna taka klasa?
pozdrowienia

Jdwind
24-04-2008, 11:42
Czyli nie da się, jak rozumiem? Szkoda, bo IMHO to najlepszy komponent tego typu. A może coś innego? Remository raczej odpada, może Jooget? Tego znowuż nie polecają ze wzgl. bezpieczeństwa...

Jdwind
27-04-2008, 10:04
Halo! Jest tu jeszcze ktoś? Nikt nie używa komponentów do ściągania/umieszczania plików? A DocMan? Może chociaż powiedzcie jak i gdzie (komu) zgłosić błąd jeżeli taki wpis na forum to za mało?

inkos
27-04-2008, 10:12
Bledy w komponentach zglaszamy... autorom komponentu :) lub tez na forum.joomla.org w kategorii dotyczacej rozszerzen. To pierwsze jest lepsze i pewniejsze.

Jdwind
27-04-2008, 10:27
...To pierwsze jest lepsze i pewniejsze.
Tak też sobie myślałem ;) A może ktoś zgłosić? Ja nie czuję się uprawniony do tego typu działań... No chyba, że wszystkim działa tylko mi i przemekjj-owi nie.

inkos
28-04-2008, 19:43
Tak też sobie myślałem ;) A może ktoś zgłosić? Ja nie czuję się uprawniony do tego typu działań... No chyba, że wszystkim działa tylko mi i przemekjj-owi nie.
Uprawniony? Nie rozumiem? ;) Czy to aby potrzebne są jakieś uprawnienia i certyfikaty z zakresu magii stosowanej itp? Nie. Używasz komponentu. Masz z nim problem który wygląda na błąd. Zgłaszasz go bezposrednio autorowi albo na forum tego komponentu. To ze ty i przemekjj macie problemy moze oznaczać iż np. macie "ciekawą" niestandardową konfigurację o której autor nie pomyślał itp. przez co komponent zachowuje sie niestadnardowo. Własnie taka informacja od uzytkownika o błedzie (feedback) wraz z informacja o platformie na jakim dziala pewien dodatek to prawie "najwiekszy skarb" dla autora. Owszem czasem to jest dosc wnerwiające ale zawsze to oznaka iż ktoś testuje, interesuje się naszą pracą.

Więc nie pisz o uprawnieniach tylko opisz dokladnie swoj problem, podaj konfiguracje swojej Joomla i serwera i czekaj na odpowiedz autorow. Wczesniej sprawdz tez strone tego komponentu czy nie ma juz wzmianki o tym i czy przypadkiem nie wyszla nowsza wersja w ktorej to moglo zostac juz poprawione. Wiec sprawdz czy masz najnowszą, czy jest ten błąd. Jeśli tak to pisz do autorów. :)

zwiastun
28-04-2008, 21:43
Błędu, o którym piszesz, w RC3 nie ma (w RC1 też nie było)
Drobne zmiany plików językowych w porównaniu z wersją RC1 można nanieść samemu (nowy ciąg: Pomoc bodaj w common.jezyk.php, stałe wyswietlane na przyciskach - buttony też chyba w common - wystarczy zamienić fragmenty już istniejących stałych językowych)

Jdwind
29-04-2008, 01:26
Tak Zwiastun, masz rację. Zainstalowałem komponent na serwerze nazwa.pl, ale strona umieszczona w subdomenie, więc katalogi głęboko schowane. Być może to miało jakiś wpływ na to, nie wiem. Natomiast dzisiaj zainstalowałem na hoste.pl (katalog główny) i nie mam tego błędu. Nie wiem, czy dobrze to opisałem, ale tak przynajmniej to u mnie jest. Natomiast dalej mam napisy typu _DML_BUTTON_DOWNLOAD. Nie wiem, w jakim pliku to mogę poprawić?
Pozdrawiam serdecznie.
EDIT:
może problem leży w pliku polish.php jest:
DEFINE("_DML_TPL_DOC_DOWNLOAD" , "Pobierz");
DEFINE("_DML_TPL_DOC_VIEW" , "Pokaż");
DEFINE("_DML_TPL_DOC_DETAILS" , "Szczegóły");
a przyciski wyświetla "_DML_BUTTON_DOWNLOAD".
EDIT2:
No i dokładnie o to chodziło, zmieniłem w tych trzech przypadkach _TPL_DOC_ na _BUTTON_ i jest dobrze. Jeszcze tylko sprawa jedna - czy DocMan nie ma takich ikonek jak Remository (np. Ikony Worda, PDF)?

zwiastun
29-04-2008, 01:49
Dokladnie tu - porównaj plik engish!

Jdwind
06-05-2008, 09:31
Jeszcze prosiłbym o podpowiedź, gdzie mogę zmienić kolory DocMana? Szukalem w components/com_docman/themes/default_polish/css/theme w a.dm_name:hover { background: #FFCC00; color: #FC6401; } - szukam zmiany żółtego koloru (po najechaniu myszką na plik) ale ten to jest jakiś niebieski, zdaje się. Sprawdzałem wszystkie kolory, ale żaden nie pasował. Może jest to zdefiniowane w innym pliku, tylko gdzie? A może gdzieś w ustawieniach trzeba podać ścieżkę do pliku theme?
Pozdrawiam.

tdi16v
04-06-2008, 14:32
Zmień w components/com_docman/themes/default_polish/css/theme.css - a.dm_name:hover { background: #FFCC00;.....} na inny kolor. W moim przypadku pomogło.