PDA

Zobacz pełną wersję : Globalna konfiguracja w Joomla 1.5



ncl
21-04-2008, 18:07
Witam.

W Joomla 1.0.x w opcji globalna konfiguracja mogłem ustawić takie dane jak np. czy poazywać autora, datę utworzenia artykułu czy ikonke drukowania. W Joomli 1.5.x nie moge tego znaleźć nigdzie w globalnej konfiguracji - chociaż, gdy konfiguruje np. menu - w Parameters - Component mogę wybrać opcję global aby np. pokazać autora na stronie głownej - czyli gdzies jest możliwość konfiguracji tego globalnie - tylko gdzie??

zwiastun
21-04-2008, 18:52
Artykuły =>Parametry (w przyborniku)

mmike
24-04-2008, 04:18
Słuchaj, w/g mnie i wcześniej śledzonych postów to [konfiguracja globalna] nie działa zbyt dobrze w 1.5.
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=16206&highlight=globalne
Ja osobiście oczekiwany efekt osiągnąłem poprzez komentarze w plikach dotyczących wyświetlania artykułu / kategorii / sekcji.
Nic nie trzeba zmieniać w artykułach - każdym osobno, to dość żmudne.
Wykomentuj czego nie chcesz wyświetlać na stałe - i masz problem z głowy.

Pliki o jakich mowię znajdziesz tu:
components\com_content\views i dalej odpowiednio pliki:
artykuł: article\tmpl\default.php
kategoria: category\tmpl
blog_item.php i default_items.php odpowiadają za opis kategorii, w zależności czy blog czy lista
sekcja podobnie, tylko default.php

To działa skutecznie.

Zorki
26-05-2008, 14:40
Da się to ustawić.
Draństwo siedzi w "Main Menu" wybieramy edycję pozycji "Home" i z prawej strony są "Parameters - Component" i ustawiamy na ukryte lub globalne.

zwiastun
26-05-2008, 18:54
Nie rozumiem, po co to mieszanie.
Kolejność działania ustawień: ustawienia dla artykułu mają pierwszeństwo przed ustawieniami dla pozycji menu, które mają z kolei wyższy priorytet niż ustawienia globalne. Gdzie ustawienia globalne - podałem wcześniej.

bosseq
28-01-2009, 19:43
Zorki !!! jesteś moim mistrzem.
Ja wogóle nie zadaje pytań, przekopuje draństwo, aż znajdę rozwiązanie. Ale na te ustawienia globalne w 1.5.8 to mnie już krew zalewała. Twoja solucja z Main Menu rozwiązała problem. A już mnie krew zalewała, dlaczego mnie nie słuchają te głupie konfiguracje globalne ;P
Dzięki jeszcze raz

1dxalpen
04-02-2009, 15:56
Czy do tej pory można śmiało powiedzieć, gdzie można w wersji 1.59 Joomla! ustawić konfigurację globalną dla wszystkich umieszczanych artykułów. Gdyż te, które były podane na chwilę obecną takiej możliwości nie dają.

zwiastun
04-02-2009, 16:10
A ile razy to mam jeszcze pisać?

1dxalpen
04-02-2009, 16:57
Pojąłem - eureka,

tylko z jednym jest problem w 1,59

Wersja Joomla 1.0!
: Global Configuration>Content>Table of Contents on multi-page items: HIDE/SHOW

jokerror
26-02-2009, 21:55
Owszem, ustawienia globalne znane z wcześniejszej wersji można teraz znaleźć po wybraniu "wszystkie artykuły", po prawej stronie, pod ikonką Preferencje. A co zrobić, jeśli ta owa ikonka znikła i wyskoczył napis "Button not defined for type = Popup" ? :) Pozdrawiam.